Majówkowy Maraton Czytelniczy

L.J. Shen Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

L.J. Shen Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

L. J. Shen to amerykańska powieściopisarka, tworząca współczesne historie romantyczne, wypełnione zawsze dużą dawką emocji oraz samców alfa. Jej książki niemal stale zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów – Shen pisze średnio trzy powieści rocznie. Zanim rozpoczęła swoją pisarską karierę, intensywnie podróżowała po świecie, zbierając doświadczenia oraz ludzkie historie. Zadebiutowała w roku 2015 powieścią „Tyed”, którą – podobnie jak kolejną, „Sparrow” – Shen wydała własnym sumptem jako ebooki. Jej silna pozycja na rynku wydawniczym tworzona była stopniowo, w dużej mierze także z pomocą mediów społecznościowych. Z czasem L. J. Shen stała się coraz bardziej popularna – zwłaszcza z racji cyklu powieściowego „Święci grzesznicy”. Prywatnie Amerykanka mieszka wraz z mężem i synkiem w północnej Kalifornii. W czasie wolnym dużo czyta oraz pozostaje na bieżąco z najnowszymi propozycjami od Netflixa czy HBO Go. Uważa, że crocsy oraz fryzury na tzw. czeskiego piłkarza powinny zostać kategorycznie zakazane.

„Święci grzesznicy” popularna seria książek L.J. Shen

Cykl powieści „Święci grzesznicy” niewątpliwie pozostaje najbardziej znaną serią, która wyszła spod pióra L. J. Shen. W Polsce składające się nań pozycje „Intryga”, „Chaos”, „Skandal” oraz „Szakal”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Edipresse. Wszystkie pełne są przystojnych młodych mężczyzn o charakterze samców alfa oraz kobiet, które rozbudzają w nich nieznane często dotychczas uczucia. „Intryga” opowiada historię Emilli i Viciousa. Ona jest biedną artystką, on prawnikiem. Spotkali się po raz pierwszy dziesięć lat temu. Emilia zna największą tajemnicę Viciousa, a przy tym pozostaje dla niego niedostępna, co wydaje się tylko podgrzewać ogień w sercu mężczyzny. Kobieta równocześnie go nienawidzi i marzy o nim. Czy Vicious okaże się bardziej potworem czy czułym kochankiem? Podobne motywy i problemy znaleźć można w kolejnych tomach – „Chaos” to historia Deana Cole’a oraz Rosie LeBlanc. Dean to zakazany owoc Rosie – błąd, o którym nie chce zapomnieć. Rosie to światło, które jedenaście lat temu rozpaliło życie Deana, a potem nagle zniknęło. Teraz jednak mężczyzna nie da mu tak łatwo uciec, choćby nie wiem co wydarzyło się po drodze. Głównym bohaterem „Skandalu” jest niejaki Trent Rexroth – oziębły, małomówny, zdystansowany i pełen wyrachowania. On ma 33 lata, ona – 18. On jest samotnym rodzicem i partnerem biznesowym jej ojca. Ona to tylko dziecko i córka kogoś, kto wzbudza w Trencie pogardę. Między nimi nie powinno się nic wydarzyć. Jej rodzina jak ognia powinna unikać skandalu. Cóż jednak z tego, gdy w grę zaczyna wchodzić gorąca, zakazana namiętność. Cykl „Święci grzesznicy” L. J. Shen zamyka tom „Szakal”. Poznajcie tytułowego mężczyznę – surfera, a przy tym kłamcę, oszusta i szantażystę. Podobno podrywa żony bogatych mężczyzn, żeby w ten sposób wydobyć od nich pieniądze. Jessie Carter nie jest mu do niczego potrzebna, a jednak to właśnie do niej zwraca się w pewnym momencie z prośbą o pomoc. Nie wie, że Szakal dogadał się z jej ojcem, a ona jest pewnym aneksem do umowy. Tyle że to zadanie nie będzie tak proste, jak wszystkie wcześniejsze.

Cały cykl został zamknięty w roku 2018, a „Szakal” pozostaje stosunkowo najluźniej związaną pozycją z całym wcześniejszym ciągiem fabularnym. W świecie „Świętych grzeszników” rozgrywają się dwie powieści dotyczące dzieci bohaterów znanych z tego cyklu – są to „Pretty Reckless”, „Broken Knight” oraz „Angry God”.

„Złodziej pocałunków”

Jedną z najnowszych wydanych w Polsce powieści L. J. Shen jest „Złodziej pocałunków” (2021), także wydany nakładem Edipresse. Oto ona, Francesca Rossi, rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami. Miała wyjść za mąż za Angela Bandiniego, który jest dziedzicem jednej z najbardziej wpływowych mafijnych rodzin w Chicago. Tyle że los postanowił inaczej – została porwana przez Wolfe’a Keatona, senatora, który przez szantaż na jej ojcu postanowił zmusić Francescę do małżeństwa. Na kobietę czeka gdzieś szczęśliwe zakończenie – pytanie tylko, gdzie i z kim jest w stanie je osiągnąć.

Wśród innych książek L. J. Shen na Woblink znajdziecie takie tytuły jak „Uwodziciel” czy „Odcień północy” w formie ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Reportaż

Czym są reportaże literackie?

Książkowe reportaże mieszczą w sobie zarówno pasjonujące relacje z podróży po całym świecie (jak na przykład “Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera), opowieści o Polsce (jak “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz), miejscach, do których z reguły osoby postronne nie mają wstępu (jak “Klerycy. Życie w polskich seminariach” Mariusza Sepioło) czy oparte na faktach i mrożące krew w żyłach historie sprzed lat (jak “Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen).

Oparte na faktach, z reguły bez znaczących ubarwień fabularnych - takie reportaże czytane są najchętniej. Dzięki ich autorom i autorkom możemy wejść w nieznane nam dotychczas światy polityki, kultury, zamkniętych społeczności, odwiedzić miejsca targane konfliktami, ale także głębiej poznać to, co wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Reportażyści dokumentują i opisują otaczającą nas wszystkich rzeczywistość, opierając swoje publikacje na własnych doświadczeniach, wywiadach, dokumentach i podróżach. Ich książki dotyczą także często zagadek i teorii spiskowych, zapomnianych miejsc lub wydarzeń, czy spraw społecznych.

Na Woblink wśród ebooków z kategorii reportaż znajdziecie wiele dzieł znakomitych i uznanych reportażystów, zarówno z Polski, jak i ze świata. W formacie epub, mobi lub pdf czekają na Was książki autorstwa między innymi Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciecha Jagielskiego, Pawła Smoleńskiego czy Mariusza Szczygła. Warto sięgnąć także po wyróżnioną Nagrodą Literacką Nike książkę “Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza.

Zagraniczni twórcy reportaży

Wśród zagranicznych twórców reportaży znajdziecie Orianę Fallaci, Liao Yiwu, Craiga Taylora, Amosa Oza, Davida Attenborough czy Swietłanę Aleksijewicz. Ta ostatnia autorka jest również laureatką Literackiej Nagrody Nobla - jej reportaże “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, “Czasy secondhand”, “Czarnobylska modlitwa” czy “Cynkowi chłopcy” dostępne są na Woblink między innymi jako ebooki.

Od czego zacząć czytać reportaże?

Dotychczas czuliście opory przed tym, żeby przeczytać jakiś reportaż albo nie wiecie za bardzo, po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Spieszymy z pomocą! Czytanie reportaży pozwala otworzyć oczy na rzeczywistości i doświadczenia, które dotychczas nie były nam dostępne albo nie zdawaliśmy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Udowadniają one także, jak wiele zupełnie niespodziewanych, a nawet niewidocznych rzeczy dzieje się często bardzo blisko nas. Dzięki temu nie tylko ciągle dowiadujemy się więcej o świecie, ale także uwrażliwiamy na ludzkie historie. Od czego jednak zacząć? Propozycji jest wiele. W naszym kraju mamy pewien przywilej - zwłaszcza w XX i XXI wieku rozwinęła się znakomita tzw. polska szkoła reportażu, której dzieła doceniane są nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Dobrym początkiem zapoznawania się z nią jest sięgnięcie po zbiór najważniejszych tekstów - trzytomową “ Antologię polskiego reportażu”, prezentującą historię najlepszych twórców. Tą wydaną przez Wydawnictwo Czarne pod redakcją Mariusza Szczygła monumentalną kolekcję znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. 

Chcielibyście zabrać coś ze sobą w drogę jakąś krótszą historię? Nic prostszego! Na początek polecamy zwłaszcza “ Z miłości? To współczuję!”, historię współczesnego Omanu autorstwa Agaty Romaniuk.

A może chcecie podróżować dalej? Sięgnijcie po “Indie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej albo “ Izrael już nie frunie” Pawła Smoleńskiego. Interesuje Was miejsce kobiet w innych kulturach i społecznościach? “ Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz będą dobrym pomysłem.

Azja to trochę zbyt daleko? Nie ma problemu, wybierzcie się wraz z Mariuszem Szczygłem śladami jego “ Osobistego przewodnika po Pradze”.

Chcielibyście zacząć od klasycznych pozycji reportażu? “ Imperium”, “ Szachinszach” lub “ Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie reportaże warto przeczytać?

Może jest tak, że przeczytaliście już trochę reportaży w swoim życiu, ale gdy patrzycie na długą listę pozycji ukazujących się nakładem Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Otwartego, Wydawnictwa Szczeliny, Wydawnictwa Literackiego albo Wydawnictwa Znak od nadmiaru dobra zaczyna się Wam kręcić w głowie i już nie wiecie, co wybrać następnego? Spróbujemy pomóc!

Miłośnikom reportaży podróżniczych oraz osobistych historii związanych z dalekimi krajami polecamy ebook “Ulica wiecznej szczęśliwości. O czym marzy Szanghaj” Roba Schmitza. Autor spędził w tym mieście wiele lat i poznał je od podszewki, a przy tym zachował dystans właściwy outsiderowi. Dzięki temu z dużą życzliwością, a przy tym spostrzegawczością opisuje współczesny Szanghaj z perspektywy jego mieszkańców - własnych sąsiadów.

Na Woblink mamy też wiele reportaży podróżniczych dla osób, których fascynuje Korea Południowa i jej kultura, historia oraz społeczeństwo. Wśród nich “Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” Romana Husarskiego, “Cool po koreańsku” Euny Hong, “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej” Anny Sawickiej, “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok czy “Mądre matki, dobre żony” Małgorzaty Sidz, które znajdziecie tutaj między innymi w formatach epub, mobi lub pdf. Z kolei Craigiem Taylorem możecie poznać mieszkańców Londynu w jego popularnej książce “Londyńczycy. Miasto i ludzie” oraz Nowego Jorku w “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”. 

Wędrując przez Polskę

Wolicie reportaże o Polsce? Polecamy zatem “ Miedziankę” Filipa Springera, opowieść o niewielkim miasteczku znajdującym się w pobliżu Jeleniej Góry, którego (już) nie ma. Springer długo szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego posiadająca siedmiowiekową historię Miedzianka zniknęła z powierzchni ziemi, odkrywając po drodze wiele innych tajemnic z przeszłości.  “ Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu” Tomasza Patory zmrożą krew w żyłach wynikami śledztwa w sprawie jednej z największych afer w historii III Rzeczpospolitej. Z kolei brytyjczyk Bernard Newman wyruszył na jedną ze swoich wypraw rowerowych właśnie do Polski. Jedna z jego podróży odbywała się w okresie międzywojennym - relację z niej znajdziecie w “ Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Z kolei jego ówczesne obserwacje i próby przewidzenia przyszłości z czasów II wojny światowej znajdziecie w “ Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Reportaże sądowe i true crime

Interesują Was reportaże true crime? Sięgnijcie po dzieło Cezarego Łazarewicza “ Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, bohaterki jednego z najbardziej znaczących procesów dwudziestolecia międzywojennego i jednej z najgłośniejszych spraw w historii polskiego sądownictwa. Z Katarzyną Bondą możecie odwiedzić “ Polskie morderczynie”, odsiadujące wyroki kobiety skazane za morderstwa, z którymi rozmawia polska autorka kryminałów. Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę? Reportaże popularnonaukowe to coś dla Was! Jako ebooki znajdziecie na Woblink wiele z nich - na przykład “ Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” Suzanne O’Sullivan. True crime oraz pozycje popularnonaukowe łączy chociażby w swojej książce “ Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej” Monika Głąbińska, wprowadzając nas w świat jednego z najbardziej fascynujących, a przy tym dość elitarnych zawodów antropologa sądowego. Te i wiele innych ebooków reportaży czeka na Was na Woblink!