Drogi Czytelniku! Skoro sięgnąłeś po tę pozycję, to najprawdopodobniej Ty lub ktoś bardzo Ci bliski zmagacie się z alergią. Niniejszy poradnik został napisany z myślą o obaleniu największych mitów związanych z alergią oraz jej leczeniem – więc jeśli męczą Cię jakieś pytania, to jest to książka dla Ciebie! Alergie. Fakty i mity to także książka motywacyjna, napisana przez lekarza bloggera (doktorekradzi.pl), z przesłaniem, że alergia to nie koniec świata. Autor ...
Niewiedza bywa zabójcza. Zwłaszcza w momencie, kiedy swoje zdrowie zawierzamy wyłącznie informacjom znalezionym online. Jesteśmy skłonni ufać niesprawdzonym metodom, byle uniknąć wizyty u specjalisty. Najnowsze badania potwierdzają, że większość Polaków (niemal 90%) informacje na temat zdrowia czerpie z internetu. Lekarz Łukasz Durajski bierze na warsztat najczęściej powtarzane i niebezpieczne mity medyczne, które wciąż żyją w świadomości pacjentów. Czy szczepionki są w pełni...
Zdrowie twojego dziecka to publikacja napisana przez lekarza pediatrę dla rodziców, w której omówiono ważne zagadnienia związane z szeroko pojętym zdrowiem małych pacjentów. Rodzice znajdą tu odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. Od początku do końca napisana została z myślą o rodzicach i ich pociechach. Ogromnym walorem tej książki jest nie tylko przystępny język i wybór poruszanych zagadnień, ale przede wszystkim fakt, że została napisana pod okiem autorytetów z wielu ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.