Łukasz Wierzbicki Książki podróżnicze i przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, Ebook | Kazimierz Nowak

    Zebrał, opracował i wstępem opatrzył Łukasz Wierzbicki, “odkrywca” postaci Kazimierza Nowaka. Książka zawiera zbiór reportaży z rowerowej podróży przez Afrykę, jaką autor odbył w latach 1931-1936. Samotnie, bez pieniędzy, ale za to z niezłomnym charakterem i wielką determinacją, dzięki którym udaje mu się przebyć trasę wzdłuż całej Afryki z północy na południe, a następnie inną drogą – z południa na północ. Wszystkie informacje dotyczące książki jak i autora...

    Promocja
    okładka Ocean to pikuś, Audiobook | Łukasz Wierzbicki

    Ocean to pikuś zabiera nas w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent._x000D_ _x000D_ Czyta Miłogost Reczek_x000D_ Słowo od Olka Doby czyta Aleksander Doba_x000D_ Słowo od autora czyta Łukasz Wierzbicki

    Promocja
    okładka Machiną przez Chiny, Ebook | Łukasz Wierzbicki

    Machiną przez Chiny to kolejna powieść przygodowa Łukasza Wierzbickiego oparta na prawdziwej historii. Halina i Stach to para nieco szalonych podróżników. Są lata 30-te, a oni właśnie się pobrali. Postanawiają wyruszyć w podróż poślubną... motocyklem do Chin. Na szlaku, pośród azjatyckich pustyń i dżungli, czeka na nich cała masa zdumiewających przygód.

Łukasz Wierzbicki Książki podróżnicze i przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Łukasz Wierzbicki to autor, który w ostatnich latach zyskał zasłużone uznanie wśród miłośników literatury podróżniczej i historycznej dla dzieci. Jego książki to przepiękne, ciekawe i fascynujące opowieści dla najmłodszych o wyprawach po świecie. Jeśli chcesz pokazać dziecku, dlaczego warto odkrywać to, czego jeszcze nie zna, oraz ile można zyskać, poznając otaczający je świat, Łukasz Wierzbicki ma książki właśnie dla Ciebie.

Łukasz Wierzbicki - poznaj ebooki świetnego autora

Urodzony w 1974 roku w Poznaniu Łukasz Wierzbicki od najmłodszych lat przejawiał pasję do opowiadania historii - już jako sześcioletnie dziecko stworzył swoją pierwszą książkę, ilustrując ją rycerskimi potyczkami! Choć jego ścieżka edukacyjna prowadziła przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, to ostatecznie zdecydował się na powrót do literackich marzeń. Inspiracją stały się opowieści jego dziadka o Kazimierzu Nowaku – polskim podróżniku, który w latach 30. XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Efektem tej fascynacji było zredagowanie listów Nowaka i opublikowanie ich jako Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd - była to książka, którą sam Ryszard Kapuściński uznał za jedną z najważniejszych pozycji polskiej literatury podróżniczej.

Debiutem autorskim Wierzbickiego była Afryka Kazika (2008), adresowana do najmłodszych czytelników. Opowieść o podróżniczych perypetiach Kazimierza Nowaka zdobyła serca dzieci i rodziców, a jej popularność przyczyniła się do wpisania książki na listę lektur szkolnych dla klas I-III. Kolejnym sukcesem była powieść Dziadek i niedźwiadek – wzruszająca historia niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom z Armii Andersa.

Podróżnicze perypetie Łukasza Wierzbickiego w audiobookach dla dzieci

Oczywiście to nie koniec! Autor nie ustaje w odkrywaniu kolejnych fascynujących postaci i wydarzeń. W Wyprawie niesłychanej Benedykta i Jana ożywił średniowieczne podróże Benedykta Polaka, zaś Ocean to pikuś opowiada o legendarnej transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby. Do grona jego literackich bohaterów dołączyli także Halina Korolec-Bujakowska, pionierka motocyklowej podróży do Chin oraz polscy podróżnicy Leon Mroczkiewicz i Tadeusz Perkitny. Najnowszą publikacją Wierzbickiego jest Najcenniejszy skarb – zredagowane pamiętniki Aleksandra Doby z jego Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.