W cieniu Laury - rozwinięcie losów bohaterów Portretu Laury. Opowieść o pełnej pasji miłości tytułowej Laury i wyborze, który odcisnął piętno na życiu kilku osób. Odkryta po latach tajemnica ukazuje, w jaki sposób losy portretowej Laury przesądziły o szczęśliwości tych, którzy przypadkiem uwikłali się w jej historię. W cieniu Laury to pytanie o słuszność tworzenia stereotypu miłości i wytyczania rozumowych granic uczuciom. To także polemika z zasadnością rygorystycznego przes...
Vera F. Birkenbihl odpowiada na pytania związane z zastosowaniem w praktyce podstawowych zasad psychologii społecznej. Tematyka tej książki dotyczy samoświadomości, kariery, komunikowania oraz podejścia do siebie i innych. Autorka radzi między innymi, jak poradzić sobie z trudnymi zadaniami, sytuacjami stresowymi, gniewem, depresją, poirytowaniem i innymi emocjami, z którymi stykamy się na co dzień, w życiu rodzinnym i w pracy. Odpowiedzi te oparte są na wieloletnich doświadc...
Public relations instytucji publicznych w Polsce nadal jest w fazie rozwoju. Szczególnej intensywności działań wymaga komunikacja na poziomie samorządowym. Niniejsza publikacja jest pierwszą w Polsce praktyczną analizą działań public relations instytucji publicznych ze szczególnym uwzględnieniem działań samorządowych.
Jest to bardzo subtelna opowieść o spotkaniu Kobiety i Mężczyzny - Wiktorii i Jerzego, spotkaniu, które musiało się wydarzyć w ich "planie życiowym". Główni bohaterowie kochają, marzą, tęsknią, żyją jakby w zaczarowanym świecie bajki. I nie chcą dojrzeć ani zrobić następnego kroku, bo dalej jest strefa cienia... Dotknięcie strefy cienia to pozbycie się lęku, to akt wiary, to pierwszy stopień w dorosłość i de facto - w umieranie. I każdy z nas wie, że prędzej czy później tej s...
Opowieści skrzata Ernesta to zbiór baśni, których bohaterami są mieszkańcy lasu, a wśród nich istoty czarodziejskie, skrzaty, lotinki, dreptaki i wróżki. Historie opowiadane przez skrzata bajarza obrazują codzienne troski i perypetie tych sympatycznych leśnych stworzonek, a odnaleźć w nich można ciekawe podobieństwa do naszych, ludzkich spraw...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.