Magdalena Grzebałkowska Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Dezorientacje. Biografia Konopnickiej, Audiobook | Magdalena Grzebałkowska

    MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA NA TROPIE KONOPNICKIEJBEZKOMPROMISOWA BIOGRAFIA POETKIMatka ośmiorga dzieci opuszcza męża i przenosi się do Warszawy, by pisać poezję. Autorka bajki O krasnoludkach i o sierotce Marysi chorą córkę zamyka w szpitalu psychiatrycznym. Pochylająca się nad losem dzieci społeczniczka oddaje obcym ludziom własnego wnuka. Postać migotliwa, niejednoznaczna, nieuchwytna. Wybitna reporterka Magdalena Grzebałkowska mierzy się z legendą Konopnickiej. Odkrywa rysy n...

    Promocja
    okładka Beksińscy. Portret podwójny, Audiobook | Magdalena Grzebałkowska

    "Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”. To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziw...

    Promocja
    okładka Wojenka, Audiobook | Magdalena Grzebałkowska

    Wojna? Nikt nam tutaj szyj nie sprawdza i nie każe mówić pacierza na dobranoc. Do szkoły chodzić nie trzeba i nikt nie pilnuje, kiedy kładziemy się spać. Podoba mi się tutaj. Magdalena Grzebałkowska przedstawia poruszający obraz wojny widzianej oczami jej najmłodszych uczestników. Trzyletni Arthur trafia do domu dziecka, gdzie będzie wychowywany na idealnego nazistę. Lilia w łagrze pokocha Stalina, choć jest córką wrogów ludu. Mały Minoru, Amerykanin japońskiego pochodzenia, ...

    Promocja
    okładka Jak się starzeć bez godności, Audiobook | Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka

    O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem Długo wydawało im się, że wciąż się świetnie zapowiadają, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nimi. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęły skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością czy może jednak bez? Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim antyporadniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki – Magdalena G...

Magdalena Grzebałkowska Audiobooki

Magdalena Grzebałkowska to polska pisarka, dziennikarka i reportażystka. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz Nagrody Literackiej Nike. W 2009 roku dostała nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, a w 2016 otrzymała tzw. „Nike czytelników”. Regularnie współpracuje z „Gazetą Wyborczą”.

Biografie Magdaleny Grzebałkowskiej

Magdalena Grzebałkowska wytworzyła swój charakterystyczny styl i specjalizuje się w pisaniu biografii. Do tej pory napisała trzy książki biograficzne i jeden reportaż historyczny. Pierwszą książkę, wydaną w 2011 roku, poświęciła księdzu Janowi Twardowskiemu. Jest to obraz niezwykle charakterystycznego człowieka, pełnego paradoksów, którego życiorys nie był wolny od kontrowersji. Grzebałkowska opisuje jego rzekome kontakty z SB, przyjaźnie z kobietami i wielką samotność.

Największą popularność Magdalenie Grzebałkowskiej przyniosła książka „Beksińscy. Portret podwójny”, w której opisała malarza Zdzisława Beksińskiego i jego syna Tomasza. Wiodącym tematem książki były trudne więzi rodzinne Beksińskich. Książką inspirowali się twórcy filmu „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana Matuszyńskiego, który zdobył aż cztery Orły, w tym dla Roberta Bolesto za najlepszy scenariusz oraz reżyserię. W rolę Zdzisława Beksińskiego wcielił się Andrzej Seweryn, natomiast syna Tomasza zagrał Dawid Ogrodnik.

Najświeższą książką Grzebałkowskiej jest biografia Krzysztofa Komedy, legendy polskiego jazzu i muzyki filmowej. „Komeda. Ostatnie życie jazzu” to nie tylko opowieść o wybitnym kompozytorze i pianiście, ale także o narodzinach jazzu w Polsce, kondycji polskiej kultury w czasach PRL-u i sukcesach rodzimych artystów za granicą.

1945. Wojna i pokój

Wydaną przez Wydawnictwo Agora książkę „1945. Wojna i pokój” można nazwać biografią ostatniego roku II wojny światowej. Jak autorka sugeruje w tytule, był to czas, gdy wojna już praktycznie się skończyła, ale jeszcze nie można było mówić o pokoju. Grzebałkowska opisuje trudny czas przejściowy, czas ciągłych przemian politycznych i przesiedleń. Za tę książkę otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike. Ostatecznie otrzymała wyróżnienie czytelników „Gazety Wyborczej” – tzw. „Nike czytelników”.

Książki „Komeda. Ostatnie życie jazzu” i „Ksiądz paradoks” w formie ebooków dostępne są tylko w księgarni internetowej Woblink.com. Wszystkie książki Magdaleny Grzebałkowskiej znajdziecie na Woblinku także w formie papierowej.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.