Do polskich szkół i przedszkoli uczęszcza coraz więcej dzieci z Ukrainy. Zatrudniani są też nauczyciele, pomoce nauczycieli. Najnowsze, zmienione przepisy określają szczegółowe wymagania oraz zwolnienia, które obowiązują w przypadku przyjmowania uchodźców do polskich placówek. Dlatego przekazujemy w Państwa ręce kompendium wiedzy na temat obywateli Ukrainy w polskiej oświacie. Publikacja zawiera omówienie przepisów, odpowiedzi na pytania dyrektorów, karty pracy i scenariusze ...
W publikacji „Początek roku szkolnego 2020/2021” przedstawiamy szczegółowe kompendium wiedzy na temat obowiązków dyrektora w sierpniu i na początku września. Dzięki temu nie umknie żadna istotna czynność. Tekst podzielony jest na poszczególne obszary pracy, którym trzeba poświęcić szczególną uwagę na początku roku szkolnego – w tym m.in. plan pracy szkoły, nadzór pedagogiczny, awans zawodowy, program profilaktyczno-wychowawczy.
Dobra współpraca dyrektora, rady szkoły, rady rodziców, rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego ze sobą oraz z organami zewnętrznymi, z poradniami, mediami, środowiskiem lokalnym – jest gwarancją rozwoju szkoły, poczucia przynależności do niej i odpowiedzialności za nią._x000D_ _x000D_ Przeczytaj, jak prawidłowo zorganizować współpracę, jak zgodnie z prawem podzielić obowiązki i jakie zadanie należy do którego organu szkoły._x000D_ _x000D_ Publikacja „Szkoła oparta na ws...
Zapraszamy do lektury publikacji „Kształcenie na odległość. Cz. 1” - ekspert udziela jasnych, praktycznych porad: jakie zadania spoczywają na dyrektorze w czasie nauki online? Jak zachować zasady bezpieczeństwa? Jakich przepisów należy przestrzegać? Jak prowadzić zajęcia online, korzystać ze sprzętu szkolnego oraz prywatnego uczniów? Materiał zawiera ponadto gotowe, zebrane zasady kształcenia online oraz zadania dyrektora, wraz z komentarzami i wskazówkami ekspertów, zebrane ...
Publikacja „Wypadek pracownika szkoły – 8 procedur, 24 kroki postępowania” to praktyczny, narzędziowy poradnik zawierający omówienie zasad postępowania w związku z wypadkiem pracownika. To niezbędne wzory, procedury i kroki postępowania. Zapoznaj się z konkretnymi wskazówkami, dokumentami, przepisami prawa i zasadami postępowania!
Publikacja „Wychowawca klasy – 15 pytań, dokumentów i wzorów” to praktyczny, narzędziowy poradnik zawierający omówienie zasad pracy i powoływania wychowawcy klasy. Zapoznaj się z obowiązującymi przepisami – kto może być wychowawcą, jak wygląda wypłata wynagrodzenia, czy wychowawca klasy może zrezygnować z pełnienia funkcji? Zapoznaj się z konkretnymi wskazówkami i zasadami postępowania!
Zapraszamy do lektury publikacji „Kształcenie na odległość. Cz. 2” - ekspert udziela jasnych, praktycznych porad. Publikacja skupia się na zagadnieniach sprawiających wiele trudności, takich jak: ocenianie w nauczaniu zdalnym, ocenianie zachowania, frekwencja w czasie pandemii, prowadzenie dokumentacji szkolnej podczas kształcenia na odległość. Uzupełnieniem materiału są gotowe do zastosowania dokumenty i procedury.
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.