Wirtualne Targi

Małgorzata Czapczyńska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kochankowie z deszczu
, Książka | Małgorzata Czapczyńska

    Czy siła miłości wystarczy, by zmienić wszystko? Hanka tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie, bo nie ma odwagi, by je zakończyć. Od lat tłumi w sobie żale i pretensje, stara się nie myśleć o przeszłości ani o przyszłości. Podczas urlopu w Kołobrzegu poznaje intrygującego mężczyznę, z którym szybko nawiązuje nić porozumienia. Już od pierwszej rozmowy między nią a Miłoszem zaczyna się rodzić uczucie, którego oboje od dawna nie doświadczyli. Miłosz podjął decyzję, że rozwodzi się ...

    Promocja
    okładka Moje wyspy Kobiecość w stylu vintage ironicznie i na serio, Książka | Małgorzata Czapczyńska

    Małgorzata Czapczyńska, autorka fanpage’a Moje wyspy, zabiera nas w urokliwą podróż w czasie. Książka "Moje wyspy" to piękno fotografii w stylu vintage oraz historie w nich zaklęte, opatrzone pełnym humoru i ironii komentarzem. Jak romansowali celebryci minionych dekad? Które miłości były prawdziwe, a które to jedynie zręczny PR? Jak niegdyś rozumiana była kobiecość? Które plotki rozgrzewały wyobraźnię fanów? W jaki sposób kobiety wywalczyły prawa obywatelskie? Jakie h...

    Promocja
    okładka Skandalistki Kobiety, które zadziwiały i szokowały, Książka | Małgorzata Czapczyńska

    Małgorzata Czapczyńska, autorka książek Moje wyspy i Chcesz cukierka? Idź do Gierka, opowiada o niezwykłych kobietach, które rezygnowały ze wszystkiego w imię miłości, łamały konwenanse i zadziwiały świat swoją odwagą. Wyjętych spod prawa skandalistkach i wizjonerkach, które zmieniły bieg historii. Są wśród nich królowa pustyni, przed którą drżeli szejkowie, i biedna dziewczyna z krakowskiego Kazimierza, twórczyni kosmetycznego imperium. Dziennikarka, która udawała obłąkaną, ...

    Promocja
    okładka Chcesz cukierka? Idź do Gierka. Wspomnienia z dzieciństwa w złotej dekadzie gierkowskiej
, Książka | Małgorzata Czapczyńska, Ziętkiewicz Marcin

    Złota dekada gierkowska to czas, w którym społeczeństwo odczuło poprawę warunków życia w Polsce. Sklepy były lepiej zaopatrzone, a pensje wzrosły. Ta stabilizacja nie trwała jednak długo. Po kilku latach pozorny dobrobyt przerodził się w problemy gospodarcze, z którymi rządzący nie potrafili sobie poradzić. Rosnąca frustracja wśród Polaków coraz bardziej dawała o sobie znać. Jednak dla tych, którzy w latach 70. i 80. byli dziećmi, dekada gierkowska jawiła się jako beztroski ...

Małgorzata Czapczyńska Książki

Małgorzata Czapczyńska to polska twórczyni i administratorka strony na Facebooku „Moje wyspy”, autorka książki „Moje wyspy. Kobiecość w stylu vintage ironicznie i serio”. „Moje wyspy” są blogiem osobistym, na którym przemyślenia i komentarze ilustrowane są starymi fotografiami, które Czapczyńska uwielbia. Prywatnie jej ulubionymi autorkami i autorami są Bruce Springsteen, Antoni Czechow, Agnieszka Osiecka, Julian Tuwim, Jane Austen czy siostry Bronte. Czapczyńska jest także fanką Herculesa Poirota, Monthy Pytona i porucznika Columbo.

„Moje wyspy. Kobiecość w stylu vintage ironicznie i serio” Małgorzaty Czapczyńskiej

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Pascal ukazała się książka Małgorzaty Czapczyńskiej zatytułowana „Moje wyspy. Kobiecość w stylu vintage ironicznie i serio”. Jest to połączenie fotografii w stylu vintage oraz pełnych humoru historii. Z tego dzieła dowiecie się, jak romansowali celebryci w poprzednich dekadach – które romanse były pełne prawdziwej miłości, a które tworzone tylko na użytek dobrego PR? Jakie wieści rozgrzewały wyobraźnie fanów? Jak rozumiana i postrzegana była kobiecość? Jakie historie lądowały na pierwszych stronach gazet? Spotkacie tu wiele gwiazd minionych czasów – Polę Negri, Marlene Dietrich, Charliego Chaplina, Irenę Kwiatkowską, Ingrid Bergman, Franka Sinatrę, Kalinę Jędrusik, Freda Astaire’a, Hankę Ordonównę, Eugeniusza Bodo czy Gretę Garbo. „Moje wyspy. Kobiecość w stylu vintage ironicznie i serio” Małgorzaty Czapczyńskiej czekają na Was na Woblink. Znajdziecie je tam wraz z innymi książkami dotyczącymi dawnych czasów i ich gwiazd, wszystkie w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.