Wirtualne Targi

Małgorzata Rejmer Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ciężar skóry, Audiobook | Małgorzata Rejmer

    Ciało, trauma, magia. Codzienna groza życia i marzenia o wolności. Autorka głośnych reportaży o Bałkanach powraca do prozy. Polska, Albania, Kosowo. Graniczne sytuacje zamknięte w dziesięciu zmysłowych opowieściach – o wyobcowaniu i szukaniu bliskości, o przemocy i codziennych klęskach. O tym, jak słabi mogą poczuć się silni, a odrzuceni – znaleźć miłość. Ciężar skóry to mroczne baśnie dla dorosłych, które zbaczają z torów realizmu i pozwalają spojrzeć na współczesnego cz...

    Promocja
    okładka Bukareszt. Kurz i krew, Audiobook | Małgorzata Rejmer

    "Bukareszt (...) jest jak wrzątek albo kipiel, wzburzony i zmętniały. (...) Atrybuty miasta: czarne kłęby przewodów na słupach jak gniazda porzucone przez ptaki, atmosfera rozkopania i prowizorki obok bankietów w sklepowych witrynach, przeszywający zapach lip i rozgniecionych winogron. Elegancja architektury z zamierzchłego świata. Stukot rozchybotanych tramwajów, klaksony rozwścieczonych taksówek na sekundę przed stłuczką. Zaśpiew cygańskich dzieci i staruszek włóczących...

Małgorzata Rejmer Audiobooki

Małgorzata Rejmer urodziła się w 1985 roku. To polska pisarka, reportażystka, laureatka Paszportu „Polityki” za książkę „Błoto słodsze niż miód”. Rejmer jest absolwentką kulturoznawstwa, które studiowała w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Rejmer pisała od dzieciństwa. Gdy miała trzynaście lat, w kwartalniku „Okolica Poetów” ukazały się jej pierwsze wiersze. Jej debiutanckie opowiadanie znalazło się w antologii „20 lat pod lampą” pod redakcją Pawła Dunin-Wąsowicza. Teksty Rejmer ukazały się w takich czasopismach jak „Kontynenty” czy „Herito”.

Toksymia - pierwsza powieść Małgorzaty Rejmer

W 2009 roku pojawiła się pierwsza powieść Małgorzaty Rejmer pt. „Toksymia”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża. W powieści tragiczne wydarzenie łączy losy kilkorga bohaterów. Każdy z nich uwikłany jest w różnego rodzaju toksyczne relacje. Fabuła książki rozgrywa się w Warszawie. Córka truje ojca, sąsiadka nie daje żyć sąsiadowi, a powstaniec warszawski zatruwa życie młodej dziennikarce. Truciciele tłumaczą swoje zachowanie szczerym uczuciem. Rejmer w swojej opowieści, w której zderza przemoc i biedę warszawskiej Pragi ze światem snu, korzysta z estetyki onirycznej. Za „Toksymię” Małgorzata Rejmer otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia.

Bukareszt. Kurz i krew

W 2013 roku ukazał się pierwszy reportaż w dorobku Małgorzaty Rejmer pt. „Bukareszt. Kurz i krew”. Książka ukazała się w znanej i szanowanej serii „Sulina” Wydawnictwa Czarne. Punktem wyjścia do opowieści o Rumunii jest Bukareszt, miasto, które wrze, kipi, jest wzburzone i zmętniałe. Rejmer opowiada przejmujące historie mieszkańców stolicy Rumunii, którzy są zawieszeni między spuścizną dyktatury Ceaușescu a współczesnym światem Zachodu. Za „Bukareszt” Rejmer otrzymała nominację do Paszportu „Polityki” w dziedzinie literatury.

Błoto słodsze niż miód

W październiku 2018 roku ukazała się najważniejsza do tej pory książka w dorobku Małgorzaty Rejmer pt. „Błoto słodsze niż miód”. To wstrząsająca opowieść o Albanii dręczonej terrorem komunistycznego dyktatora Envera Hoxhy. Dla albańskiego despoty stalinowska Rosja i maoistyczne Chiny były zbyt liberalne. Hoxha pokierował swoje rządy w stronę radykalnego terroru, doprowadził do całkowitej izolacji kraju i wprowadził jeden z najbardziej rygorystycznych systemów kontroli ówczesnego świata. Sterroryzowana Albania była całkowicie odcięta od świata zewnętrznego. W swoim reportażu Rejmer rozmawia z ludźmi, którzy na własnej skórze doświadczyli horroru albańskiego komunizmu. Za czasów rządów Hoxhy można była trafić do więzienia o zaostrzonym rygorze tylko za to, że skrytykowało się jakość chleba. Aparat inwigilacji był tak rozwinięty, że ludzie bali się mówić cokolwiek nawet przy członkach najbliższej rodziny. Bali się, że brat, siostra, córka, mąż czy żona doniosą organom bezpieki. Historie opowiedziane przez bohaterów „Błota słodszego niż miód” potwierdzają te, wydawałoby się absurdalne, opowieści.

Za reportaż „Błoto słodsze niż miód” Rejmer otrzymała Paszport „Polityki” w dziedzinie literatury, Nagrodę Bursztynowego Motyla oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike.

Antologie

Małgorzata Rejmer jest również autorką opowiadań, które znalazły się w różnego rodzaju antologiach.

W 2016 roku nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukazała się antologia „Obrażeni. Pobici z Polską”. To zbiór reportaży znanych polskich pisarzy, którzy na warsztat wzięli polskie „uczucia narodowe”. Oprócz Małgorzaty Rejmer w projekcie wzięli udział Urszula Jabłońska, Magdalena Kicińska, Kaja Puto, Mirosław Wlekły, Ziemowit Szczerek, Maciej Wasielewski i Agnieszka Wójcińska.

W 2018 roku Wydawnictwo Czarne opublikowało równolegle dwa krótkie zbiory opowiadań – „O psach” i „O kotach” autorstwa pisarzy związanych z wydawnictwem. Tekst Małgorzaty Rejmer wszedł w skład tego drugiego. Oprócz niej swoje opowieści o kotach stworzyli Stefan Chwin, Ola Drenda, Piotr Siemion, Paweł Sołtys i Piotr Paziński.

W 2019 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał się zbiór tekstów znanych polskich autorów, których motywem przewodnim miał być... śmieć. Celem tego tomu miało być zwrócenie uwagi na to, jak bardzo zaśmiecona jest nasza planeta. Swoje nieoczywiste lamenty na ten temat napisali m.in. Anda Rottenberg, Filip Springer, Ziemowit Szczerek, Krzysztof Środa i Urszula Zajączkowska.

Małgorzata Rejmer często bierze udział w różnego rodzaju akcjach społecznych. Dlatego jej teksty pojawiły się również w antologiach, z których dochód przeznaczany był na różne szczytne cele.

Opowiadanie Małgorzaty Rejmer weszło w skład zbioru „NieObcy”, który powstał w ramach wyjątkowego projektu literackiego. Stworzyli go znani polscy pisarze, a dochód ze sprzedaży został przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej. Głównym celem była pomoc cywilnym ofiarom kryzysu humanitarnego w Syrii. Obok Rejmer swoje teksty ofiarowali m.in. Joanna Bator, Katarzyna Bonda, Paweł Huelle, Hanna Krall, Jarosław Mikołajewski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Andrzej Stasiuk, Ziemowit Szczerek i Małgorzata Szejnert.

W 2020 roku ukazał się zbiór opowiadań pt. „Nadzieja”. Dochód ze sprzedaży książki został tym razem przekazany na pomoc mieszkańcom i pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, którzy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażeniem Covid-19. Tym razem w przedsięwzięciu wzięło udział kilkudziesięciu autorów. Obok tekstu Rejmer, swoje krótkie formy opublikowali m.in. Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Mariusz Szczygieł, Dominika Słowik.

Książki Małgorzaty Rejmer na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Małgorzaty Rejmer w formie ebooka i papierowej. Dostępne są książki „Błoto słodsze niż miód” i „Bukareszt”.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.