Bony podarunkowe na Święta

Marcin Faliński Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    PromocjaNowość
    okładka Obietnica zdrady, Audiobook | Marcin Faliński

    Audiobook w interpretacji Wojciecha Żołądkowicza. Tropy związane z tajemniczym napadem w warszawskiej kamienicy prowadzą na Ukrainę, na Bałkany i na Bliski Wschód… W Warszawie giną dokumenty i twarde dyski z komputerów tureckiej placówki handlowej. Mimo zabezpieczonych śladów, śledztwo utyka w martwym punkcie. Kilka miesięcy później w kijowskiej Ławrze Pieczarskiej, ukraiński wywiad ujawnia materiały demaskujące funkcjonariuszy służb rosyjskich i ich zainteresowanie różny...

    Promocja
    okładka Obcy horyzont, Audiobook | Rafał Barnaś, Marcin Faliński

    Stare Kiejkuty, Ośrodek Szkolenia Kadr Wywiadu, wiosna 1995 roku. Do ośrodka przybywa tajemniczy mężczyzna, którego zadaniem jest wybranie najzdolniejszych adeptów. To oni będą realizować specjalną operację wywiadowczą wspomagającą wejście Polski do struktur euroatlantyckich. To wyjątkowo ważna misja, bo rosyjski wywiad aktywnie pracuje nad pokrzyżowaniem polskich planów. Od jej powodzenia zależy także bezpieczeństwo nuklearne całego świata. Troje wybranych oficerów szy...

    Promocja
    okładka Ostatni azyl, Audiobook | Marcin Faliński

    Audiobook w interpretacji Wojciecha Żoładkowicza La Digue – wyspa w archipelagu Seszeli, rok 2010. Uzbrojona grupa dokonuje napadu na dom, w którym ukrywa się były oficer rosyjskiego wywiadu. Łupem włamywaczy padają bezcenne złote medaliony, ikony i fragment Bursztynowej Komnaty, skradzione przed laty z moskiewskiego muzeum i sejfów KGB. Wiadomość o napadzie dociera do centrali MI-6. Rozpoczyna się międzynarodowy pościg, ale śledztwo grzęźnie w martwym punkcie. W międzycz...

    Promocja
    okładka W czerwonej sieci, Audiobook | Rafał Barnaś, Marcin Faliński

    Moskwa, wrzesień, 1980 rok. Na tajnym spotkaniu w siedzibie KGB zapada decyzja o przeprowadzeniu zamachu na Jana Pawła II. Na wykonanie zlecenia oficerowie mają pół roku. Rusza zakrojona na szeroką skalę akcja werbowania współpracowników z różnych stron świata. Wykorzystując ludzkie słabości, problemy finansowe czy ortodoksyjne poglądy, Rosjanie szybko tworzą specjalną grupę, w której skład wchodzą: Polak, Turek, Bułgar, Szwajcar i Francuz. Dzieli ich wszystko – pochodzen...

    Promocja
    okładka Operacja Retea, Audiobook | Marek Kozubal, Marcin Faliński

    Warszawa, 2014. Jeden z wysoko postawionych oficerów Agencji Wywiadu trafia do szpitala tuż po tym, jak na jaw wychodzi, że współpracował z Rosjanami. Zanim zostaje przesłuchany, umiera. Pielęgniarka twierdzi, że przed śmiercią odwiedził go brat – problem polega na tym, że mężczyzna był jedynakiem. Bukareszt, 1939. Major Sorin Dumitru razem z żoną i córeczką ucieka z Rumunii. Wojna pokrzyżowała mu szyki, ale teraz najważniejsze jest dotarcie do bezpiecznego schroni...

    Promocja
    okładka Operacja Singe, Audiobook | Marek Kozubal, Marcin Faliński

    Wenezuela, rok 2013. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają, że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej. Łodyna musi sprawdzić jeszcze jeden trop. Wszystko wskazuje na to, że na jednej z wysp ukryte zostały ma...

Marcin Faliński Audiobooki

Marcin Faliński to polski pisarz, dziennikarz, publicysta, urzędnik państwowy, emerytowany członek Agencji Wywiadu. Jest współautorem głośnego cyklu literackiego, wydanego przez Wydawnictwo Czarna Owca, na który składają się książki „Operacja Rafael”, „Operacja Singe” i „Operacja Reta”.

Życiorys Marcina Falińskiego

Marcin Faliński jest absolwentem dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako dziennikarz „Życia Warszawy”. W 1993 roku wstąpił do Urzędu Ochrony Państwa. W 1996 roku otrzymał tytuł oficera Zarządu Wywiadu. Rok później ukończył kurs oficerski w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych. Na początku XXI wieku zaczął pracę jako oficer Agencji Wywiadu. Faliński brał udział w wielu tajnych operacjach zagranicznych i misjach wywiadowczych. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje przy pracy nad powieściami, w których dominują wątki szpiegowskie. Faliński zrezygnował z kariery wywiadowczej w 2017 roku. W stopniu podpułkownika udał się na emeryturę. Od tamtej pory Marcin Faliński (wspólnie z Markiem Kozubalem) napisał trzy powieści szpiegowskie.

Operacja Rafael

Pierwsza z nich – „Operacja Rafael” – ukazała się w 2019 roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Bohaterem książki jest oficer polskiego wywiadu major Łodyna. Mężczyzna zostaje wysłany do Bagdadu, gdzie ma zweryfikować informacje na temat miejsca ukrycia „Portretu młodzieńca”, obrazu namalowanego przez Rafaela Santi. Arcydzieło zostało wywiezione z Polski w trakcie II wojny światowej. Podobno w latach 90. XX wieku obraz został skradziony przez irackich żołnierzy. Po dotarciu do Bagdadu Łodyna dowiaduje się, że jego informator nie żyje. Na dodatek polski oficer trafia w sam środek wywiadowczej rozgrywki rozgrywającej się na Bliskim Wschodzie. W tej niebezpiecznej grze Łodyna ma przewagę. Jest bowiem w posiadaniu listu, dzięki któremu może podążać tropem, którego nie mają inni.

Operacja Singe

Drugi tom cyklu – „Operacja Singe” – ukazał się w 2020 roku również nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Tym razem akcja przenosi się w zupełnie inną część świata. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu podejmują współpracę z CIA. Ich misją jest infiltracja tajnych obiektów znajdujących się na Karaibach. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka spotykają na swojej drodze ważnych funkcjonariuszy rosyjskiego wywiadu. Choć polscy agenci podejrzewają, że rosyjskie wpływy mogą sięgać samej Centrali w Polsce, to nie poddają się. Muszą sprawdzić trop, który prowadzi na wyspę, gdzie rzekomo ukryte zostały materiały przywiezione przez jednego z żołnierzy armii Andersa. Ściśle tajne akta, które zaginęły po wybuchu II wojny światowej, były istotnym obiektem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Wiele wskazuje na to, że w paczce znajdują się również ryciny Albrechta Dürera. W „Operacji Singe” Marcin Faliński po raz kolejny wykorzystuje swoje doświadczenie w pracy jako szpieg. Tym razem, wspólnie z Markiem Kozubalem, stworzyli bogatą w historyczne i polityczne detale opowieść, w której zabierają czytelników do Wenezueli, Austrii, Rumunii i na Bliski Wschód.

Operacja Retea

W czerwcu 2021 roku ukazała się trzecia część serii z Marcinem Łodyną w roli głównej. „Operacja Retea” zamyka powieściowy cykl sensacyjno-historyczno-szpiegowski autorstwa duetu Marcin Faliński i Marek Kozubal. Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych – na początku II wojny światowej oraz w 2014 i 2016 roku. Autorzy, jak to w rasowych książkach szpiegowskich, rzucają czytelnika po całym świecie. Akcja rozgrywa się m.in. w Polsce, Rumunii i Austrii. Tym razem podpułkownik Marcin Łodyna ma współpracować z Amerykanami przy rozpracowywaniu potencjalnego punktu kontaktowego rosyjskich służb. W Wiedniu trafiają na ślady, które łączą się z tajną operacją z czasów II wojny światowej. Agenci będą musieli dowiedzieć się, czy nieistniejące od przeszło pół wieku NKWD nadal może wpływać współczesną politykę kraju.

Książki Marcina Falińskiego na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marcina Falińskiego we wszystkich formatach (ebooka, audiobook, papierowa). Dostępne są tytuły „Operacja Rafael”, „Operacja Singe” i „Operacja Reta”. Wszystkie trzy tomy są dostępne w wersji audiobookowej w znakomitej interpretacji Wojciecha Żołądkowicza.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.