„Wierszyki dla czterolatka” to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio do wieku dziecka, aby nie były zbyt długie i trudne. Czytelnik znajdzie tu wiersze takich autorów jak: Maria Konopnicka, Władysław Bełza czy Stanisław Jachowicz. Książka została również bogato zilustrowana, aby łatwiej było zainteresować dziecko wspólną lekturą.
Książka, którą Czytelnik trzyma w ręce, zawiera zbiór wierszy dla dzieci napisanych przez Marię Konopnicką. Choć dziś, w epoce kreskówek, jej utwory są już trochę zapomniane, warto przypomnieć je kolejnym pokoleniom. W jednym tomie zostały zebrane znane i mniej znane wierze, jak np. Stefek Burczymucha, Zła zima czy Nasze kwiaty.
"Na jagody" to wierszowana poetycka baśń znana polskim najmłodszym czytelnikom od ponad stu lat. Dzięki niej dzieci poznają piękny bajkowy świat, którego mieszkańcami są m.in. liczne zwierzęta i krasnoludki. Główny bohater - Janek - podczas wyprawy na jagody, spotyka Jagodowego króla, który odsłania przed nim tajemnice przyrody - fascynującej chyba każde dziecko. Wszystko kończy się szczęśliwym powrotem do domu. Książka z pewnością pobudzi bujną wyobraźnię każdego dziecka, a...
A jak ja urosnę I już duży będę, To wezmę książeczkę, W kąciku usiądę, I będę przewracał Po jednej karteczce, I wszystko wyczytam, Co tylko w książeczce! (…) Któż nie pamięta z dzieciństwa pięknych wierszyków Marii Konopnickiej, natchnionych polską przyrodą, obyczajami i tradycjami ludowymi. Kogo nie wzruszały poranne śpiewy skowronka, złoty żuczek wygrzewający się w słońcu, pszczółki uwijające się nad łączką czy gąski skubiące świeżą trawę albo kukułka szukająca sobie gniazd...
"Maria Konopnicka dzieciom" to zbiór poezji dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej. Dziś już trochę zapomnianej. Książka powstała po to, aby kolejnym pokoleniom przypomnieć, a być może nawet zaprezentować twórczość autorki. W niniejszym tomie zaprezentowano takie utwory jak: Kukułeczka, Pan Zielonka, W polu czy Pszczółki.
Nowele Marii Konopnickiej Miłosierdzie gminy i Dym należą do kanonu polskiej literatury pozytywistycznej. W Miłosierdziu gminy autorka porusza problem nieprzemyślanej filantropii, czyli świeckiego odpowiednika charytatywnej działalności Kościoła. Ukazuje niebezpieczeństwa, na jakie udzielanie pomocy finansowej może narazić potrzebujących, kiedy ta pomoc przechodzi przez ręce pośredników i zderza się z ludzką naturą i nadużyciami. Inspirowana najlepszymi intencjami polityka op...
Maria Konopnicka to pisarka, która na stałe zapisała się w kanonie polskich twórców. Wiersze Marii Konopnickiej są doskonałe do czytania i słuchania, rozbudzają wrażliwość estetyczną dzieci. W naszej publikacji znajdą Państwo zarówno te bardziej, jak i mniej znane utwory poetki. Należą do nich: Stefek Burczymucha, Wielkie pranie, Zamiary Stasia, Czytanie, tytułowy Pojedziemy w cudny kraj oraz wiele innych.
Wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej wpisały się do kanonu polskiej literatury. Należą do tych wierszy, które dzieci uwielbiają słuchać, dorośli czytać, a piosenkarze śpiewać. Od pokoleń oczarowują najmłodszych czytelników bliską dziecięcej wyobraźni tematyką i urzekającą melodią polskiego języka. W wierszach mowa jest o bocianach, krasnoludkach, dzieciach bawiących się w ogrodzie, dojrzewających w sadzie owocach. Wsłuchując się w utwory Marii Konopnickiej, dzieci oddychają ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.