Maria Konopnicka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka O Janku wędrowniczku, Audiobook | Maria Konopnicka

  Mały Janek uwielbia przygody! W ich poszukiwaniu postanawia wyruszyć w świat. Podczas wędrówki czeka na niego wiele wyzwań i niespodzianek. W podróży często towarzyszą mu zwierzęta. Dzięki nim poznaje piękno otaczającej go przyrody. Opowieść o Janku rozbudza w najmłodszych czytelnikach chęć obcowania z naturą oraz ciekawość świata. Utwór choć pochodzi sprzed ponad wieku, wciąż zawiera aktualne i wartościowe przesłanie o szacunku i życiu w zgodzie z otaczającym nas światem prz...

  okładka Dziady, Ebook | Maria Konopnicka

  W izbie robiło się coraz ciemniej. Jesienny mrok wlewał się do środka. Było to w dzień zaduszek. Stara Mikołajka jak zwykle siedziała w kącie na niskim zydelku. Nie odrywała rąk od pracy, obierając wielkie kapuściane głąby. Zbierało zimno, a ludzie z dworu przygotowywali się do wyjścia na uroczystości. Ale Mikołajka miała inne plany. W swoim życiu doświadczyła rytuałów, przy których zaduszki wydają się niczym. Zaczyna opowiadać mrożącą krew w żyłach historię o wołyńskich obch...

  PromocjaNowość
  okładka O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Książka | Maria Konopnicka

  Fantastyczna baśń o krasnoludkach, które pomagają ludziom szlachetnym i dobrej woli. Pochwała pracowitości i zgodnego działania, potępienie egoizmu i lenistwa.

  PromocjaNowość
  okładka Kukułeczka. Wierszyki dla maluchów, Książka | Maria Konopnicka

  Promocja
  okładka Jak to ze lnem było, Audiobook | Maria Konopnicka

  Lektura dla klasy II, opowiada o tym, jak zaczęto uprawiać len i tkać płótno. Opowieść o królu, który bardzo pragnął, aby jego kraj był bardzo bogaty. Marzyła mu się ogromna ilość złota, która według niego mogła zapewnić jemu i jego ludowi dostatnie życie. Pewnego dnia spotkał kupców, którzy obiecywali mu, że jeśli posieje w polu ofiarowane przez nich ziarno, to wyrośnie z niego złoto. Jakież było zdumienie króla, gdy zamiast złota całe pole pokryte było zielenią. Tekst zosta...

  okładka Jak to ze lnem było, Ebook | Maria Konopnicka

  Lektura dla klasy II, opowiada o tym, jak zaczęto uprawiać len i tkać płótno. Opowieść o królu, który bardzo pragnął, aby jego kraj był bardzo bogaty. Marzyła mu się ogromna ilość złota, która według niego mogła zapewnić jemu i jego ludowi dostatnie życie. Pewnego dnia spotkał kupców, którzy obiecywali mu, że jeśli posieje w polu ofiarowane przez nich ziarno, to wyrośnie z niego złoto. Jakież było zdumienie króla, gdy zamiast złota całe pole pokryte było zielenią. Tekst zosta...

  Promocja
  okładka Jak to ze lnem było, Książka | Maria Konopnicka

  Jak to ze lnem było należy – obok Smoka wawelskiego, Szewczyka Dratewki, Pana Twardowskiego czy Bazyliszka – do ścisłego kanonu polskich bajek. Utwór powstał na motywach wątków baśniowych, sięgających początków uprawy lnu na ziemiach polskich w okresie rozkwitu Biskupina. Maria Konopnicka nadała tradycyjnej opowieści koloryt pasjonującej literackiej bajki, a równocześnie pogłębiła zawarte w niej przesłanie pozytywistyczne i moralne. Od pierwszego wydania w 1902 roku bajka sta...

  Promocja
  okładka Lokomotywa i inne wiersze, Książka | Maria Konopnicka

  Przepięknie ilustrowane książki z bajkami i wierszykami dla najmłodszych. Wspólne czytanie na głos buduje szczególną więź emocjonalną między rodzicami a dziećmi, oraz rozbudza w najmłodszych ciekowość świata.

  okładka Jesienią, Ebook | Maria Konopnicka


  Jesienią
  Epoka: Pozytywizm Rodzaj: Liryka Gatunek: Wiersz

  okładka Rota, Ebook | Maria Konopnicka

  Walka przeciw zaborcy to nie tylko bój z bronią w ręku.Rota Marii Konopnickiej została napisana w 1908 roku na znak protestu wobec postępującej germanizacji w zaborze pruskim. Tytuł nawiązuje do przyrzeczenia — rota to tekst uroczystej przysięgi, w tym wypadku: składanej ojczyźnie przez Polaków. Pod względem przynależności do gatunków literackich dzieło to jest pieśnią: utworem lirycznym o podniosłym tonie, opisującym najszlachetniejsze uczucia. Rotę tworzą cztery pięciowerso...

  Promocja
  okładka Wiersze dla dzieci, Książka | Maria Konopnicka

  Wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej wpisały się do kanonu polskiej literatury. Należą do tych wierszy, które dzieci uwielbiają słuchać, dorośli czytać, a piosenkarze śpiewać. Od pokoleń oczarowują najmłodszych czytelników bliską dziecięcej wyobraźni tematyką i urzekającą melodią polskiego języka. W wierszach mowa jest o bocianach, krasnoludkach, dzieciach bawiących się w ogrodzie, dojrzewających w sadzie owocach. Wsłuchując się w utwory Marii Konopnickiej, dzieci oddychają ...

  Promocja
  okładka O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Książka | Maria Konopnicka

  O krasnoludkach i o sierotce Marysi - Wzruszająca historia sierotki Marysi i ubogiego chłopa Skrobka harmonijnie splata się z elementami fantastycznymi, tworząc cudowną opowieść pełną dobroci, życzliwości i optymizmu.

  Jedna z najpiękniejszych polskich baśni wydana w małym, bardzo poręcznym formacie - książka na każdą okazję!

  Promocja
  okładka Wybór nowel Wydanie z opracowaniem, Książka | Maria Konopnicka

  Wybór nowel Marii Konopnickiej z opracowaniem. Książka zawiera nowele: "Dym", "Miłosierdzie gminy", "Mendel Gdański", "Nasza szkapa".

  okładka Utwory dramatyczne, Ebook | Maria Konopnicka

  „Utwory dramatyczne” to zbiór dzieł Marii Konopnickiej, poetki i nowelistki okresu realizmu. Jest ona uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek.
  Na zbiór "Utwory dramatyczne" składają się zarówno ukończone dzieła jak i fragmenty dramatycznej twórczości Marii Konopnickiej. Znana głownie jako poetka i nowelista w znajdujących się tutaj utworach dowodzi również nieprzeciętnego talentu dramatopisarskiego.

  okładka Poezje TOM VI, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM VI” to zbiór wierszy Marii Konopnickiej, poetki i nowelistki okresu realizmu. Jest ona uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek.
  "Poezje TOM VI" to zbiór ponad 140 utworów autorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie wiersze jak „Nowe lato”; „W miasteczku”; „Uderzam w ciebie; „Ta ziemia”. 

  okładka Poezje TOM VII, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM VII” to zbiór wierszy Marii Konopnickiej, poetki i nowelistki okresu realizmu. Jest ona uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek.
  "Poezje TOM VII" to zbiór 30 utworów autorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie wiersze jak „Prometeusz i Syzyf”; „Czas”; „Burza”; „Podmuchy wiosny”. 

  okładka Poezje TOM VIII, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM VIII” to zbiór wierszy Marii Konopnickiej, poetki i nowelistki okresu realizmu. Jest ona uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek.
  "Poezje TOM VIII" to zbiór prawie 70 utworów autorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie wiersze jak „Litwie”; „Po bitwie”; „Trzeci Maj”; „Hymn nowej Polski”. 

  okładka Poezje TOM V, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM V” to zbiór wierszy Marii Konopnickiej, poetki i nowelistki okresu realizmu. Jest ona uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek.
  "Poezje TOM V" to zbiór ponad 90 utworów autorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie wiersze jak „Na grobie rycerzy”; „Preludium”; „Na skale”; „Na Ghetto”. 

  okładka Poezje TOM IV, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM IV” to zbiór utworów jednej z najwybitniejszych pisarek polskiej literatury – Marii Konopnickiej. 
  "Poezje TOM IV" to zbiór prawie 110 utworów autorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie utwory jak „Ranek w Wenecyi”; „Faun tańczy”; „Poznaliśmy się”; „Sąd”. 

  okładka Poezje TOM III, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM III” to zbiór utworów jednej z najwybitniejszych pisarek polskiej literatury – Marii Konopnickiej. 
  "Poezje TOM III" to zbiór prawie 180 autorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie utwory jak „Ty i wieczór”; „Ta gwiazda”; „Na śniegu”; „Pieśń o domu”.

  okładka Poezje TOM I, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM I” to zbiór utworów jednej z najwybitniejszych pisarek polskiej literatury – Marii Konopnickiej. Adam Grzymała-Siedlecki uznał ją za „geniusza komunikatywności”, a Stefan Żeromski opisał w Dziennikach poetkę jako wieszcza jego pokolenia. 
  "Poezje TOM I" to zbiór ponad 60 utworówautorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie utwory jak „Do kobiety”; „Echa majowe”; „Na Dunajcu”.

  okładka Poezje TOM II, Ebook | Maria Konopnicka

  „Poezje TOM II” to zbiór utworów jednej z najwybitniejszych pisarek polskiej literatury – Marii Konopnickiej.
  "Poezje TOM II" to zbiór ponad 164autorstwa Marii Konopnickiej. W skład tego zbioru wchodzą takie utwory jak „Kocham cię”; „Noce letnie”; „Łzy i pieśni”; „O poranku”. 

  Promocja
  okładka Wiosna i dzieci, Książka | Maria Konopnicka

  Reprint oryginału wydanego w Warszawie w 1906 roku nakładem Michała Arcta ze złoconym tytułem. Wydanie drugie. Wybór wierszy: Piosenka majowa; Nowa książeczka; Maik, Magdusia i pieski; O Lodniku to tylko niektóre tytuły, które rozproszą nawet największe smuteczki.

  Promocja
  okładka „Wszystkim krzywdom ziemi” Sprawiedliwość Wiersze, Książka | Maria Konopnicka

  Cztery pokolenia wchłaniały ją jak powietrze – a powietrze jest, jak wiadomo, niewidzialne. Czytelnicy nie zastanawiali się nad Konopnicką, a krytycy zawsze mieli jej coś do zarzucenia. Że jest, na przykład, naiwna – albo „bierze na egzamin Pana Boga”. Widziana z bliska, okazuje się poetką buntu. Powietrze staje się namacalne, gdy zmienia się w wicher – łatwe rymy Konopnickiej umieją zgęścić się w gniew. Taką Konopnicką cenili Leśmian i Miłosz. Sarkastyczna, ironiczna, depres...