Wirtualne Targi

Marianna Gierszewska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Początek wszystkiego. Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie, Książka | Marianna Gierszewska

    Gdzie jest „początek wszystkiego”? Przy mamie i tacie. W ich zbliżeniu i jakiejś miłości. Pięknej, trudnej, bliskiej lub dalekiej. Początek wszystkiego jest przy bijącym sercu opiekunki i we wspólnym z nią doświadczaniu narodzin. Początek wszystkiego jest w historii pierwszych miesięcy i lat życia. O tym, że dzieciństwo ma znaczenie, wiemy już wszyscy. A gdyby tak popatrzeć jeszcze bardziej wstecz? „Początek wszystkiego” to książka, która analizuje wpływ czasu prenat...

    Promocja
    okładka Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce, Książka | Marianna Gierszewska

    I kładąc swoją dłoń na twoim policzku, mówię: DASZ RADĘ. (…) Weź więc głęboki wdech – być może swój pierwszy – i zobacz, jak można NAPRAWDĘ. To książka o drodze do wolności, swobody, samoświadomości, a także o walce z własnymi demonami. To książka o wspomnieniach i emocjach. O bólu, prawdzie i sile, ale też o radości, szczęściu i szczerym zachwycie życiem. To książka o tym, jak BYĆ TAK NAPRAWDĘ. Ta książka jest jak Marianka: prawdziwa. To historia o byciu najlepszą przyj...

Marianna Gierszewska Książki

Marianna Gierszewska jest aktorką serialową oraz filmową, coachem kognitywnym i systemowym, działaczką na rzecz stomików, autorką książek, właścicielką trzech firm - Tutti, Okolice Ciała oraz Ajoni. Od kilku lat prowadzi warsztaty z ciałopozytywności, komunikacji transformującej i pracy ze wstydem. Była ambasadorką kampanii "Pełnoprawni w miłości".

Życie prywatne

Marianna Kamila Gierszewska urodziła się 11 listopada 1996 roku w Krakowie. Pochodzi z artystycznej rodziny. Zarówno mama - Edyta Torhan, jak i ojciec - Maciej Kowalewski, są aktorami. Siostra, Zofia Kowalewska jest z kolei spełnioną reżyserką. Sama Gierszewska jest lubianą aktorką, którą mogliśmy zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak "Rojst", czy "Pułapka". Prowadzi podcast "Tak już mam".

Prywatnie Gierszewska jest szczęśliwą żoną trenera boksu, Miłosza Gierszewskiego oraz mamą trzyletniego Ignacego. Uprawia jogę, medytuje, kocha tańczyć. Od 15go roku życia żyje ze stomią, a swoimi doświadczeniami dzieli się m.in. w książkach.

Marianna Gierszewska - życie ze stomią

Marianna Gierszewska została zdiagnozowana w wieku 15 lat z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, czego nieuniknionym skutkiem było operacyjne wyłonienie u niej stomii. W 2020 roku, Gierszewska odważyła się pokazać z nią publicznie podczas sesji zdjęciowej "Stomia nie wyklucza", która powstała w ramach współpracy z fundacją STOMIAlife. W 2022 wsparła także kampanię "Pełnoprawni w miłości", która ma na celu obalenie stereotypów związanych z seksualnością osób niepełnosprawnych ruchowo.

Stomia w pozytywny sposób ukształtowała życie Marianny. Chcąc opowiedzieć o swoich przeżyciach, napisała książkę "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" (Wydawnictwo Otwarte). W 2019 otworzyła firmę, Tutti, która produkuje bieliznę dla stomiczek, dwa lata później stworzyła platformę rozwoju osobistego Okolice Ciała, a na końcu terapeutyczną przestrzeń ciała - Ajoni.

Marianna Gierszewska - Początek wszystkiego

W kwietniu 2024 roku Marianna Gierszewska sumptem Wydawnictwa Otwartego wydała swoją drugą książkę - "Początek wszystkiego. Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie". Autorka przygląda się w niej okresowi prenatalnemu oraz okołoporodowemu i próbuje ustalić ich wpływ na życie dorosłego człowieka. Książkę znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formacie ebooka oraz książki papierowej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.