Mariusz Janicki Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Symetryści. Jak się pomaga autokratycznej władzy, Ebook | Mariusz Janicki, Wiesław Władyka

    Symetryści. Jak się pomaga autokratycznej władzy to analiza zjawiska symetryzmu wraz z odpowiedziami na pytania, kim są tytułowi symetryści, w jaki sposób wspierali rząd Zjednoczonej Prawicy i czy ponownie przyczynią się do zwycięstwa PiS w nadchodzących wyborach. Autorzy książki w 2016 roku, zaraz na początku rządów PiS, wprowadzili pojęcie symetryzmu do słownika języka politycznego. W ich ocenie PiS demolujący ład konstytucyjny, praworządność, media, system edukacyjny...

    Promocja
    okładka Cień wielkiego brata, Ebook | Mariusz Janicki, Wiesław Władyka

    Książka „Cień wielkiego brata" to przewodnik po meandrach osobistej ideologii braci Kaczyńskich. Mariusz Janicki i Wiesław Władyka tworzą wyjątkowy duet, łączący kompetencję politologiczną i historyczną z bardzo atrakcyjnym językiem. Teksty obu autorów, publikowane przez dwa lata w „Polityce”, stały się podstawą do wydania książki, próbującej rozszyfrować mieszaninę idei i mitów, trafnych diagnoz i urojeń składających się na ideologię IV RP.Jak do tego doszło?W k...

Mariusz Janicki Ebooki

Mariusz Janicki to polski dziennikarz i publicysta, zastępca redaktora naczelnego „Polityki”, a także tamtejszy kierownik działu politycznego. Janicki urodził się w 1963 roku i jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracował jako nauczyciel, a w 1990 dołączył do redakcji „Polityki”. Od tego momentu jest nieprzerwanie związany z tym tygodnikiem, najpierw jako autor artykułów, potem kierownik działu politycznego i komentatorów, a w końcu członek zarządu Polityki Sp. z o.o. (2013) oraz zastępca redaktora naczelnego. Mariusz Janicki jest także współautorem takich książek jak „Baby na świeczniku” czy „Cień wielkiego brata”. Wraz z Wiesławem Władyką Janicki był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii publicystyka za ich teksty „Obieg zamknięty” (2008) oraz „Politycy w zakrystii” (2009).

Mariusz Janicki – „Cień wielkiego brata” oraz „Brat bez brata”

Wraz z Wiesławem Władyką Mariusz Janicki jest współautorem dwóch publikacji dotyczących Jarosława Kaczyńskiego: „Cień wielkiego brata” oraz „Brat bez brata. Dokąd prowadzi Polskę Jarosław Kaczyński”. Obydwa tytuły zostały wydane nakładem Wydawnictwa Polityka i skupiają się na opisaniu ideologii oraz działań Jarosława Kaczyńskiego, nie unikając także kwestii związanych z Lechem Kaczyńskim. „Cień wielkiego brata” to zbiór tekstów Janickiego i Władyki publikowanych przez dwa lata na łamach „Polityki”. Autorzy starają się znaleźć w nich klucz do osobistych przekonań braci Kaczyńskich. Próbują rozszyfrować i rozplątać kłęby mitów, idei, diagnoz oraz urojeń, które składają się na ideologię obydwu polityków, a zwłaszcza Jarosława Kaczyńskiego. „Brat bez brata. Dokąd prowadzi Polskę Jarosław Kaczyński” to analiza Janickiego i Władyki prowadzona od roku 2007 aż do momentu jej wydania w 2019 roku. Dziennikarze śledzą w swoich tekstach historię Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Jak to się stało, że grupa, która wydawała się być w stadium schyłkowym, prowadzona przez niedzisiejszego przywódcę, stała się tak mocnym graczem na polskiej scenie politycznej? „Brat bez brata” to nie tylko wybór bieżących analiz politycznych, ale także niepublikowana wcześniej holistyczna rekonstrukcja panującej obecnie w Polsce ideologii na szczeblu państwowym. Zarówno „Cień wielkiego brata”, jak i „Brata bez brata. Dokąd prowadzi Polskę Jarosław Kaczyński” współautorstwa Mariusza Janickiego znajdziecie na Woblink. Czeka tam na Was wraz z innymi analizami historyczno-politycznymi, dostępnymi w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.