Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marta Grzywacz Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marta Grzywacz Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Marta Grzywacz urodziła się w 1971 roku. To polska dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna, autorka książek oraz prezenterka. Ponadto Marta Grzywacz jest lektorką audiobooków – czytała książki takich autorów jak Lisa Gardner, Charlotte Link, Hilary Mantel, Steve Barry, Kathy Reichs czy Peter Robinson.

Życiorys Marty Grzywacz

Marta Grzywacz jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Dziennikarka ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiała w Radiu Eska, gdzie przygotowywała i prowadziła serwisy informacyjne. Na początku lat 90. XX wieku prowadziła w Telewizji Polskiej program śniadaniowy „Kawa czy herbata?”. W 1993 roku związała się z redakcją „Wiadomości”. Pracowała tam przeszło siedem lat, pełniła funkcję reporterki oraz prezenterki. Marta Grzywacz była również jedną z prowadzących główne wydanie „Wiadomości”.

Po zakończeniu pracy w Telewizji Polskiej Grzywacz zaczęła pisać dla „Gali”, „Sukcesu” i „Zwierciadła”. Krótko wydawała i prowadziła w telewizji Polsat Zdrowie i Uroda program „Diagnoza”. Następnym przystankiem w jej karierze medialnej była praca w radiu RMF FM. Łącznie spędziła w radiu przeszło sześć lat. W 2009 roku Marta Grzywacz wzięła udział w rajdzie RMF Morocco Challenge. Wystartowała jako reporter radiowy i pilot. Ponadto Marta Grzywacz pisała dla „Newsweeka”, „Focusa”, „Gazety Wyborczej” oraz „Wysokich Obcasów”.

Obrońcy skarbów

Marta Grzywacz debiutowała książkowo w 2017 roku. Wówczas, nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN, ukazała się jej książka „Obrońca skarbów. Karol Estreicher – w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki”. To fabularyzowany reportaż, który powstał na prawdziwej historii i stanowi opowieść o historyku sztuki Karolu Estreicherze. Badacz podjął działania mające na celu odzyskanie ołtarza Wita Stwosza, który został skradziony przez nazistów z kościoła Mariackiego w Krakowie.

Estreicher tuż przed wybuchem II wojny światowej gorączkowo pakował bezcenny ołtarz Wita Stwosza, by wywieźć go z Krakowa w stronę Rumunii. Z Wawelu wyrusza konwój z arrasami Zygmunta Augusta. Do ewakuacji w celu ukrycia innych dzieł sztuki przygotowują się nie tylko Kraków i lokalne muzea, ale cała Europa. Wkrótce do zajętych przez nazistów ziem wkroczy bowiem armia wykształconych złodziei – historyków sztuki na usługach Hitlera. Karol Estreicher to postać tragiczna. Niszczą go bowiem wyrzuty sumienia, że ułatwił nazistom szybką wywózkę zabytkowego ołtarza z Polski. Estreicher przysiągł sobie, że nie spocznie, dopóki nie sprowadzi dzieła z powrotem do Polski.

Nasza pani z Ravensbruck

Nasza pani z Ravensbrück” to drugi reportaż autorstwa Marty Grzywacz. Książka ukazała się w 2020 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. To wstrząsająca opowieść o Johannie Langefeld, byłej strażnice obozów koncentracyjnych w Ravensbrück i w Auschwitz. Marta Grzywacz zaczyna swoją opowieść listopadzie 1947 roku. Wówczas rozpoczął się proces prowadzony przez Najwyższy Trybunał Narodowy, który ma sądzić niemieckich zbrodniarzy wojennych. Brakuje na nim jednej oskarżonej – wspomnianej już Langefeld. Autorka reportażu stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak udało jej się uciec. Wiele wskazuje na to, że mogły uwolnić ją same ofiary.

Audiobooki

Od kilku lat Marta Grzywna współpracuje z różnymi wydawnictwami przy produkcji audiobooków. Dziennikarka użyczała swojego głosu produkcjom Soni Dragi, Audioteki i Storytela. Marta Grzywacz najczęściej interpretuje kryminały i thrillery. Nagrywała głos, czytając książki takich autorów jak Lisa Gardner, Charlotte Link, Hilary Mantel, Steve Barry, Kathy Reichs czy Peter Robinson. Wśród przeczytanych przez nią powieści warto wyróżnić takie tytuły, jak „Kobieta w mroku”, „Niepewność”, „Nieproszony gość”, „Kości zaginionych”, „Nie bój się”, „Lisia dolina” i wiele innych.

Książki Marty Grzywacz na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marty Grzywacz w formie papierowej. Dostępne są tytuły „Nasza pani z Ravensbruck” i „Obrońcy skarbów”. Ponadto księgarnia oferuje szeroką ofertę audiobooków czytanych przez Martę Grzywacz.

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.