Tango i Mario planowali nacieszyć się w spokoju podróżą po Ekwadorze, jednak ich turystyczny epizod nie potrwa długo. Po sprawie Mullera Tango został bowiem namierzony przez amerykańską agencję antynarkotykową DEA, a jeden z jej oficerów anonimowo naprowadził byłych zleceniodawców mężczyzny na jego trop, żeby wciągnąć ich w pułapkę. Wkrótce dwaj przyjaciele znajdą się w centrum gangsterskich porachunków. Wydanie zawiera tomy #4-6 serii „Tango“ autorstwa Matza i Philippe‘a Xav...
John Tango żyje spokojnie w odległym zakątku Andów w przekonaniu, że jest tam bezpieczny. Zbudował sobie życie na nowo, ale także w takim miejscu ludzie mają swoje sekrety. Kiedy uzbrojeni mężczyźni atakują jego sąsiada i przyjaciela, Tango wchodzi do akcji, co rozpoczyna serięnieprzewidzianych wydarzeń. Ale w sumie cztery lata spokoju to i tak niezły wynik…
Album zawiera tomy #1-3 serii „Tango“ autorstwa Matza i Philippe Xaviera, twórców „Węża i kojota“.
Stany Zjednoczone w 1970 roku. Joe jest niegroźnie wyglądającym starszym facetem, który jeździ wozem kempingowym po wielkich pustyniach amerykańskiego Zachodu. Tylko że Joe tak naprawdę wcale nie jest taki niegroźny. To były mafioso, a nie świętoszek, za jakiego moglibyście go wziąć. Joe jest pierwszym świadkiem koronnym w historii, królikiem doświadczalnym biorącym udział w programie ochrony świadków, zwanym WITSEC, który znajduje się w fazie eksperymentalnej. Ma zeznawać pr...
Reżyser Walter Hill miał decydujący wpływ na rozwój gatunku sztandarowego dla Hollywood: filmu akcji - od „48 godzin” przez „Red Heat” i „Ostatniego sprawiedliwego” (jako reżyser), napisanie scenariusza do klaustrofobicznego "Obcego 3", czy wreszcie jako współtwórca serialu "Deadwood" bez którego nie byłoby pewnie ani "Gry o tron" ani wielkiej popularności seriali w ostatniej dekadzie. Wraz z Matzem "popełnił" też kilka scenariuszy komiksowych. Jeden z nich przeniósł na papie...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.