Max Cegielski Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kongo w Polsce, Ebook | Max Cegielski

    Ta opowieść zaczyna się od zagadki. Dlaczego pisarz Max Cegielski omijał łukiem żydowski cmentarz w Ustrzykach? Dlaczego tak długo nie dostrzegał jego obecności? Żeby odpowiedzieć na to bardzo osobiste, jak się okaże, pytanie, autor wyrusza w niespieszną wędrówkę, która wiedzie przez bieszczadzką Atlantydę, przez Żuławy, Brukselę i Auschwitz. Z „Jądrem ciemności” Conrada jako swoistym przewodnikiem tropi historie mniejszości wymazanych z naszej zbiorowej pamięci, z pom...

    Promocja
    okładka Nazywam się Czogori, Ebook | Max Cegielski

    Mistyka i ekologia. Powieść o tym, o czym milczą książki himalaistów. Drugi najwyższy szczyt świata w lokalnym języku określany jest jako Czogori – Duża Góra, a nie K2, jak nazwali go Anglicy. Miejscowe wierzenia i tradycje, ekonomiczne i społeczne problemy są jednak pomijane w relacjach. Podobnie jak ekologiczna katastrofa, której przyczyną jest nie tylko położona tuż obok linia frontu, lecz także śmieci pozostawiane przez wspinaczy – nie tylko plastik, lecz także trupy...

    Promocja
    okładka Apokalipso, Ebook | Max Cegielski

    Muzyczne osiągnięcia Alexa przybliżają go do spełnienia swoich największych marzeń. Światowa kariera zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Co innego dzieje się w życiu prywatnym. Jego małżeństwo z Sofią wisi na włosku i chyba nic nie jest w stanie go uratować. Brat Alexa, Juliusz także zmaga się z problemami. Niegdyś uznawany za geniusza w świecie reklamy, obecnie czuje się wypalony i wciąż nie może poradzić sobie z przeszłością. Na tle warszawskiej pogoni za pieniędzmi i konsu...

    Promocja
    okładka Masala, Ebook | Max Cegielski

    Rozpoznawalny prezenter radiowy i telewizyjny wyrusza do Indii, by zanurzyć się w najgłębszych zakamarkach samego siebie. Jego związek z dziewczyną właśnie się rozpada, a on sam potrzebuje spojrzeć na wszystko z dystansu. Na miejscu przygląda się młodym turystom z Europy, którzy w dalekim kraju szukają duchowego oświecenia, ale i zwyczajnego zapomnienia w taniej rozrywce i narkotykach. Mężczyzna postanawia w końcu wnikliwie spojrzeć na własne życie i rozliczyć się z przeszłoś...

Max Cegielski Ebooki

Max Cegielski to jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych dziennikarzy zajmujących się kulturą. Jest pisarzem, kuratorem wystaw i festiwali, krytykiem oraz felietonistą. Fascynuje się kulturą Bliskiego Wschodu, której poświęcił kilka powieści i reportaży. Jest autorem takich książek jak „Masala”, „Pijani Bogiem“, „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” czy „Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata” wydanej przez krakowskie wydawnictwo Karakter. W czerwcu 2020 roku nakładem wydawnictwa Marginesy ukaże się jego najnowsza powieść „Prince Polonia”.

Działalność dziennikarska

Max Cegielski na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współpracował z wieloma prestiżowymi pismami. Publikował w „bruLionie”, o muzyce pisał dla magazynu „Elle”, relacje z jego podróży ukazywały się w „Gazecie Wyborczej”. Ponadto publikował w „Newsweeku”, „Machinie”, „Fluidzie”, „Tygodniku Powszechnym” i „Pulsie Świata”. Był również felietonistą tygodnika „Przekrój”. Cegielski pracował także w radiu ‒ w Radiostacji prowadził autorską audycję „Masala”. Tak samo nazywała się nie tylko jego książka, blog, ale również kolektyw muzyczny, którego był współzałożycielem. Ponadto prowadził programy w Jazz Radiu i Radiu Bis.

Xięgarnia

Max Cegielski od wielu lat współpracuje również z telewizją. Prowadził programy w Canal+ oraz TVP Kultura, gdzie był współprowadzącym Hali Odlotów. Obecnie, obok Agaty Passent i Filipa Łobodzińskiego, jest prowadzącym Xięgarni, telewizyjnego programu o książkach, który emitowany jest w TVN24. W 2019 roku Xięgarnia otrzymała tytuł PIK-owego Lauru w kategorii mediów telewizyjnych.

Książki Maxa Cegielskiego

Cegielski debiutował w 2002 roku książką „Masala”, która była pokłosiem jego podróży do Indii. Do Azji wyjechał po odwyku narkotykowym, który odbył w Monarze. Cegielski w swojej książce poddaje krytyce stereotypowy obraz Indii jako duchowej stolicy świata. Jest to opowieść o popularnym hinduskim mędrcu Osho, kulturze Indii, bollywoodzkim kinie i sytuacji politycznej kraju. Dwa lata później wydał książkę „Apokalipso”, której fabuła rozgrywa się we współczesnej Warszawie, a głównym wątkiem jest klasyczny miłosny trójkąt. Kolejna książka – „Pijani bogiem” z 2007 roku – to powrót do Azji. Tym razem Cegielski wyruszył do Pakistanu i proponuje czytelnikom opowieść bardziej reporterską, mniej osobistą niż „Masala”. W 2009 roku ukazuje się jedna z najważniejszych książek Cegielskiego – „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu”, czyli opowieść o jednym z najsłynniejszych miast na Ziemi. To prawdziwy hołd złożony miastu znajdującemu się na granicy dwóch kontynentów, które łączy w sobie wiele kultur, zawieszone jest bowiem między Wschodem a Zachodem. W 2011 roku wydaje „Mozaikę. Śladami Rechowiczów” – opowieść o Hannie i Gabrielu Rechowiczach, nazywanych „kolorowymi ptakami” ponurego PRL-u, artystach tworzących kolorowe mozaiki zdobiące m.in. warszawskie supermarkety.

W 2013 roku ukazał się słynny „Leksykon buntowników”, który może stanowić swoisty elementarz wprowadzający w świat kontrkultury. Książka Cegielskiego skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którym nazwiska Andy Warhol, David Bowie czy Kurt Cobain już niewiele mówią. W 2015 roku ponownie zwrócił się w kierunku Azji. Jego „Wielki gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata”, wydany przez wydawnictwo Karakter, to relacja z podróży śladami Bronisława Grąbczewskiego. Inspiracją do wzięcia udziału w wyprawie była książka Petera Hopkirka o Azji Środkowej, w której pojawia się postać „kapitana Gromchevskiego” – polskiego podróżnika, odkrywcy i generała w armii carskiej.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki „Prince Polonia” i „Wielki gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata” w formie ebooka i książki papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.