Właściwie pielęgnowane rośliny doniczkowe dobrze komponują się z każdym wnętrzem, a także stanowią ozdobę tarasów oraz balkonów.
Książka Atlas roślin doniczkowych jest przeznaczona zarówno dla ogrodników amatorów, którzy chcą stworzyć w domowym zaciszu zielony kącik, jak i bardziej profesjonalnych hodowców pragnących poszerzyć wiedzę o informacje na temat rzadziej występujących okazów.
W świecie pełnym sztucznie przetworzonych produktów warto się przyjrzeć właściwościom leczniczym drzew, krzewów i roślin zielnych. Naturalnie rosnące leki mogą znacznie poprawić nasze samopoczucie oraz wspomóc leczenie różnych dolegliwości. "Atlas roślin leczniczych" zawiera opisy ponad 230 gatunków. W większości są to rośliny dziko rosnące na terenie Polski. Pozostałe są uprawiane lub też sprowadzane w postaci gotowego surowca. W książce opisano tylko te okazy, które nie są...
"Atlas dzikich kwiatów" zawiera opisy blisko 90 roślin powszechnie występujących w naszym otoczeniu. Są wśród nich rośliny zielne, krzewinki, krzewy oraz drzewa. W książce zamieszczono ich fotografie, opisy występowania, cechy, a także informacje na temat ich zastosowania leczniczego i kulinarnego.
„Jaki to kwiat? Atlas dla dzieci” przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków kwiatów. Oprócz informacji o występowaniu danego kwiatu, jego cechach i zastosowaniu znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. lobelię, łubin, niezapominajkę czy...
Rośliny oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, uspokajają, wspaniale aranżują przestrzeń i przede wszystkim zachwycają swoim zapachem i kształtem. Warto stworzyć sobie w domu lub na balkonie miniaturę ogrodu. Książka 500 roślin doniczkowych prezentuje najpiękniejsze i najbardziej popularne rośliny ozdobne do uprawy w domu. Szczegółowe porady i kolorowe zdjęcia pomogą wybrać najlepszy gatunek.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.