Ebook 11 zasad projektowania architektury oprogramowania autorstwa Michaela Keelinga to zbiór porad doświadczonego architekta oprogramowania, jak tworzyć niezawodne oprogramowanie. Czytelnik dowie się z książki m.in., jak opracować strategię projektowania architektury, wczuć się w potrzeby interesariuszy i poszukiwać wymagań istotnych dla architektury. Ebook to również zestaw praktycznych porad, dzięki którym Czytelnik wybierze odpowiednią architekturę, stworzy jej fundamenty...
Ebook Jak zostać architektem oprogramowania autorstwa doświadczonego architekta oprogramowania Michaela Keelinga to poradnik, który pokazuje, jak postawić pierwsze kroki na ścieżce kariery architekta oprogramowania. Publikacja prowadzi Czytelnika przez podstawy architektury oprogramowania, omawiając, czym jest architektura oprogramowania i jakie są zadania architektów oprogramowania. Ebook zawiera również zestaw porad, jak zostać architektem oprogramowania w swoim zespole i j...
Zostań architektem oprogramowania to idealne wprowadzenie do architektury oprogramowania dla programistów, którzy są gotowi rozwijać swoje umiejętności projektowe._x000D_ Jeśli jesteś zupełnie nowy w projektowaniu architektury oprogramowania, ta książka jest doskonałym wprowadzeniem do tego tematu. Zaczniesz od podstaw i przejdziesz przez elementarne zasady, które należy znać, aby móc stać się architektem oprogramowania. Jeśli jesteś programistą, który już coś wie na temat ar...
Ebook Skrzynka narzędziowa architekta oprogramowania autorstwa Michaela Keelinga to opis zestawu działań dedykowany architektom oprogramowania, które pomogą mu lepiej zorganizować i uporządkować swoją pracę. W publikacji zostały opisane cztery typy działań, które powinien prowadzić architekt oprogramowania, żeby osiągnąć sukces:_x000D_ • Działania na rzecz zrozumienia problemu, np. mapa empatii czy lista założeń_x000D_ • Działania w celu zbadania potencjalnych rozwiązań, np. ...
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.