KOLOROWA EDUKACJA to seria, dzięki której twoje dziecko: rozbudzi swoją wrażliwość artystyczną, dowie się wiele o Polsce i o świecie, rozwinie spostrzegawczość i koncentrację, zdobędzie umiejętność samodzielnej pracy, będzie się świetnie bawić, a może nawet... zaprosi cię do wspólnego odkrywania kolorowego świata! Posłuchaj, jakie historie opowiadają o polskich parkach narodowych zwierzęta, rośliny i górskie szczyty, które są ich symbolami, a dowiesz się między innymi, który...
KOLOROWA EDUKACJA to seria kolorowanek, dzięki której twoje dziecko • rozbudzi swoją wrażliwość artystyczną, • dowie się wiele o Polsce i o świecie, • rozwinie spostrzegawczość i koncentrację, • zdobędzie umiejętność samodzielnej pracy, • będzie się świetnie bawić, • a może nawet... zaprosi cię do wspólnego odkrywania kolorowego świata!Ta książeczka prezentuje najbardziej niezwykłe ptaki ze wszystkich kontynentów. Z ciekawych opowiastek twój mały odkrywca przyrody dowie...
W tej książce mali odkrywcy przyrody znajdą 23 kwiaty, które można spotkać na polskich polach, lasach, łąkach i ogrodach. Z ciekawych opowiastek napisanych przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego dzieci dowiedzą się między innymi, skąd się wzięła nazwa błękitnej niezapominajki i czy pięknie pachnąca konwalia może być niebezpieczna. Kolorowe naklejki podpowiedzą im zaś, jakie kredki przygotować, by pokolorować każde kwiat w barwach natury.
W tej książeczce twój mały odkrywca przyrody znajdzie 23 drzewa, które rosną w polskich lasach, parkach i ogrodach. Z ciekawych opowiastek napisanych przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego dowie się między innymi, dlaczego dąb jest królem drzew i co ma wspólnego miesiąc lipiec z lipą. Kolorowe naklejki podpowiedzą mu zaś, jakie kredki przygotować, by pokolorować każde drzewo w barwach natury.
Z ciekawych opowiastek o dinozaurach i innych niezwykłych gadach, które żyły miliony lat temu, twój mały odkrywca dowie się między innymi, czy jakiś dinozaur zamieszkiwał na ziemiach polskich, jak ogromny był argentynozaur, uważany za największe zwierzę lądowe wszech czasów, i dlaczego żyjący w morzu elasmozaur miał wyjątkowo długą szyję. Dołączone do książeczki kolorowe naklejki pokazują, jak mogły wyglądać dinozaury. KOLOROWA EDUKACJA to seria kolorowanek, dzięki której tw...
Z ciekawych opowiastek napisanych przez przyrodników związanych z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego twój mały odkrywca przyrody pozna 24 zwierzęta świata żyjące na lądzie, w wodzie i powietrzu. Dowie się między innymi, który ptak jest najbardziej wytrwałym lotnikiem i czy boa dusiciel to naprawdę taki groźny wąż. Kolorowe naklejki podpowiedzą mu zaś, jakie kredki przygotować, by pokolorować każde zwierzątko w barwach natury.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.