Michał Pietrzyca Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Nagi Trading technika inwestowania bez jakichkolwiek wskaźników analizy technicznej, Książka | Michał Pietrzyca

    Nagi Trading jest stosowany przez wielu doświadczonych graczy, dealerów walutowych oraz traderów rynku terminowego. Jest narzędziem wyjątkowo prostym, którym można się z miejsca zacząć posługiwać. Taki styl handlowania jest ponadczasowy i niezwykle elementarny, o czym będziesz miał okazję nieraz się przekonać. Dzięki metodzie Nagi Trading nauczysz się czytać wykres w klasyczny sposób. Taki szybki kurs skutecznego handlowania na rynku doskonale przyda Ci się na najbliższe, wys...

    Promocja
    okładka Triki inwestycyjne najlepsze, sprawdzone, skuteczne, Książka | Michał Pietrzyca

    Zmiany nastrojów u inwestorów następują czasami nawet co miesiąc. Natomiast poszczególne tendencje na akcjach czy towarach mogą zmieniać się jeszcze szybciej albo w ogóle diametralnie się odwrócić. Dlatego jeśli inwestujesz i chcesz wypracować przyzwoitą stopę zwrotu, musisz posiadać kilka asów w rękawie. Zobacz zatem, jakich trików musisz się nauczyć, aby poprawnie zajmować pozycje na akcjach i wychodzić z nich z zyskami oraz w jaki sposób możesz zarabiać nawet w bessie.

    Promocja
    okładka Trading harmoniczny strategia, która sprawdza się w trudnych czasach, Książka | Michał Pietrzyca

    Trading harmoniczny to jedna z najlepszych strategii na zmienne czasy. Polega ona na wykorzystywaniu w inwestowaniu na giełdzie specyficznych układów cenowych. Stosując tę metodę, możesz otrzymać gotowy wzorzec postępowania wraz z prognozą. Z poradnika dowiesz się, na czym polega trading harmoniczny, poznasz jego podstawowe założenia oraz formacje.

    Promocja
    okładka Sztuka łapania brzytwy czyli kiedy kupować spadające akcje, Książka | Michał Pietrzyca, Bartosz Stawiarski

    Każdy, kto kiedykolwiek choć raz próbował łapać spadające ceny akcji czy zniżkujące kursy futures wie, jak jest to trudne i groźne dla portfela. Nie każda bowiem zniżka powinna być wychwytywana przez inwestora w celu wejścia w pozycje. Istnieją ogromne różnice pomiędzy kupowaniem spadających akcji w hossie a kupowaniem ich w trakcie bessy. Sztuka łapania brzytwy nie polega na kupowaniu akcji w trakcie silnej, długoterminowej przeceny, ale gdy wyprzedaż występuje w krótkim ter...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.