Michio Kaku Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kwantowa dominacja, Audiobook | Michio Kaku

    Fascynująca opowieść o komputerach kwantowych, które całkowicie odmienią nasze życie. Dzięki nim być może w końcu poznamy najgłębsze tajemnice natury, wykorzystamy w pełni potencjał sztucznej inteligencji i rozwiążemy najtrudniejsze problemy nękające ludzkość. Komputery kwantowe wywołają ogromną rewolucję, porównywalną chyba tylko z przełomem spowodowanym pojawieniem się tranzystorów i układów scalonych. Dzięki technologii kwantowej uzyskamy dostęp do ogromnej mocy oblicze...

    Promocja
    okładka Przyszłość umysłu, Audiobook | Michio Kaku

    Dwie największe zagadki natury to umysł i Wszechświat. Korzystając z bogatego arsenału narzędzi technicznych, byliśmy w stanie sfotografować galaktyki oddalone o miliardy lat świetlnych, manipulować genami sterującymi procesami życiowymi, dotrzeć do wnętrza atomu, jednak umysł i Wszechświat wciąż nam się wymykają i kuszą. Stanowią rubieże naukowego poznania, skrywające się za mgłą najgłębszych i najbardziej fascynujących tajemnic. Aby doświadczyć tajemnic naszego umysłu, w...

    Promocja
    okładka Fizyka rzeczy niemożliwych, Audiobook | Michio Kaku

    Promienie śmierci, pola siłowe, ubrania zapewniające niewidzialność. Czy pojawią się już w najbliższych dziesięcioleciach, czy dopiero za tysiące lat? Jeszcze sto lat temu uczeni stwierdziliby, że lasery, telewizja i bomba atomowa to pomysły całkowicie wykraczające poza obszar idei możliwych do realizacji. W "Fizyce rzeczy niemożliwych" znany fizyk Michio Kaku sprawdza, w jakim stopniu rozwiązania techniczne i urządzenia spotykane w fantastyce naukowej, które obecnie uważa...

Michio Kaku Audiobooki

Dr. Michio Kaku jest jednym z najbardziej znanych na świecie fizyków teoretyków, kierownikiem katedry fizyki teoretycznej The City College imienia Henry’ego Semata w Nowym Jorku (gdzie wykłada od ponad 25 lat), futurologiem, badaczem teorii strun, popularyzatorem nauki, autorem książek oraz prac naukowych, mówcą, gospodarzem programów telewizyjnych i radiowych.

Jako współtwórca teorii pola strun Michio Kaku kontynuuje misję Alberta Einsteina, by połączyć cztery podstawowe siły natury (oddziaływanie silne, oddziaływanie słabe, grawitację i elektromagnetyzm) w jednej teorii – Teorii Wszystkiego. Interesuje się także fantastyką i gadżetami, które w niej występują, takimi jak miecze świetlne. Jego ulubionymi piosenkami są motywy z „Gwiezdnych Wojen” oraz „Star Trek. Następne pokolenie”.

Ma żonę Shizue Kaku oraz dwie córki.

Wczesne lata

Michio Kaku urodził się 24 stycznia 1947 roku w San Jose (Kalifornia). Jest Amerykaninem japońskiego pochodzenia. Jego dziadek wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1906 roku, by pomóc usuwać szkody wyrządzone przez trzęsienie ziemi w San Francisco.

W czasie trwania wojny w Wietnamie odbył podstawowy trening wojskowy w Forcie Benning w Georgii, następnie zaawansowane szkolenie w piechocie Fortu Lewis w stanie Waszyngton. Szczęśliwie dla niego, wojna zakończyła się zanim wysłano go na front.

Kaku od najmłodszych lat interesował się nauką. Podczas nauki w Ellwood P. Cubberley High School w Palo Alto (Kalifornia) zbudował w garażu swój własny akcelerator cząstek. Jak twierdzi, chciał z jego pomocą wyprodukować antymaterię. Później, w Albuquerque (Nowy Meksyk) wziął udział w narodowych targach nauki (The National Science Fair). Udało mu się wywrzeć takie wrażenie na Edwardzie Tellerze (twórca bomby wodorowej), że otrzymał stypendium Hertz Engineering.

W 1968 roku Michio Kaku ukończył Uniwersytet Harvarda, otrzymując wyróżnienie (łac. summa cum laude) jako najlepszy ze studentów fizyki. Doktorat obronił na Uniwersytecie w Kalifornii w Berkeley w 1972 roku, następnie otrzymał stanowisko wykładowcy na Uniwersytecie w Princeton.

Finalnie przeniósł się do The City College w Nowym Jorku (CUNY), by prowadzić badania dotyczące mechaniki kwantowej, gdzie dziś piastuje stanowisko kierownika katedry.

Michio Kaku – kariera naukowa i publikacje

Fizyk specjalizuje się m.in. w temacie fizyki hadronów, supersymetrii, supergrawitacji, teorii superstrun oraz fizyki kwantowej. Swoją wiedzą dzieli się ze światem za pomocą publikacji w czasopismach naukowych takich jak „Physics Review”, „Wired, „New Scientist” czy „Discover”, których do tej pory pojawiło się ponad 70.

Kaku jest również autorem wielu książek naukowych, które zyskały status bestsellera „New York Timesa”. W Polsce ukazało się dziewięć publikacji autora, większość sumptem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Są to: „Hiperprzestrzeń: naukowa podróż przez wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar” (1995)​, „Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku” (2000), „Wszechświaty równoległe: Powstanie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu” (2006), „Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie” (2009), „​Fizyka przyszłości. Nauka do 2100 roku” (2011), „​Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni” (2012), „Przyszłość umysłu. Dążenie nauki do zrozumienia i udoskonalenia naszego umysłu” (2014), „Przyszłość ludzkości. Podbój Marsa, podróże międzygwiezdne, nieśmiertelność i nasze miejsce poza Ziemią” (2018). Natomiast nakładem PIW ukazała się książka „Dalej niż Einstein: kosmiczna pogoń za teorią wszechświata” napisana z Jennifer Trainer (1993).

„Hiperprzestrzeń” została uznana za jedną z najlepszych książek naukowych przez „The Washington Post” i „New York Timesa”.

Publikacje naukowca odzwierciedlają jego zaangażowanie w prace nad zjednoczeniem czterech podstawowych sił natury w Teorii Wszystkiego i nieustannie budzą wielkie zainteresowanie zarówno naukowców, jak i amatorów fizyki teoretycznej.

Na Woblinku znajdziecie większość publikacji autora w formie elektronicznej – ebooków.

Działalność popularyzatorska Michio Kaku

Naukowiec nie ogranicza swojej działalności popularyzatorskiej jedynie do publikacji książek oraz artykułów naukowych. Wręcz przeciwnie, często pojawia się w mediach, by w przystępny sposób opowiadać o nauce.

Regularnie występuje w programach naukowych produkowanych dla największych stacji telewizyjnych, w tym BBC ( „Time”, „Visions of the Future”), ABC, CNN, Science Channel, History Channel („The Universe”), Discovery. Jest stałym gościem programów informacyjnych na całym świecie, w tym CBS, Fox News, CNBC, CNN, RT, MSNBC. Ma na swoim koncie również występy w popularnych talk-show, jak na przykład The Daily Show, The Colbert Report czy The Late Show. Pojawił się również w kilku filmach dokumentalnych, które zajmowały się tematem podróży w czasie.

Jego felietony pojawiły się w największych czasopismach popularnonaukowych, takich jak „Popular Mechanics”, „COSMOS” czy „Newsweek”.

Na co dzień Kaku można usłyszeć również w audycjach radiowych, których jest gospodarzem – „Science Fantastic” oraz „Explorations in Science”.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.