W kamienicy przy Balonowej 5 naprawdę dużo się dzieje. Słychać dźwięki instrumentów i czyjeś baaardzo głośne chrapanie. Na klatce schodowej unosi się zapach ciasta, ciągle coś stuka, puka, szura i podzwania… Mieszkańcy są różni, każdy ma jakieś hobby. A jednak nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy żyją w zgodzie. Dajcie się zaprosić na sąsiedzką wizytę! Poznajcie mieszkańców tej niezwykłej kamienicy – trochę zwariowanych i ekscentrycznych, ale zawsze radosnych i ...
Nowy dzień to nowa okazja, aby coś zmalować! Van Dog, psi malarz, wczesnym rankiem wyrusza w plener. Podczas gdy artysta rozstawia sztalugi i miesza farby, łąka budzi się do życia, a jej mieszkańcy ruszają do swoich stałych zadań: jaszczura decyduje się wyruszyć w podróż do Tokio, orkiestra koncertuje, pracowite mrówki pracują w pocie czoła. Jakie dzieło powstanie w tych warunkach? Przekonaj się z książką „Van Dog”! „Van Dog” to pełna uroku i humoru książka obrazkowa o sztu...
Gdzie słynny raper, Myszka, zostawił swój kapelusz? Czyje chrapanie słychać w całej kamienicy? Czyją rzeźbę z marmuru rzeźbi utalentowany Pies? Kto jeszcze mieszka przy Balonowej 5? Mieszkańcy kamienicy zapraszają w odwiedziny! „ART. Balonowa 5” Mikołaja Pasińskiego to pięknie ilustrowana opowieść o zwariowanych mieszkańcach kamienicy dla przedszkolaków. Ciekawe i zabawne historyjki zobrazowane kapitalnymi grafikami Gosi Herby sprawią że dzieci wciągną się w opowieść – a te...
W małym miasteczku mieszka słynna astronomka. Każdego wieczora obserwuje Księżyc - zna go jak własną kieszeń. Nawet przez sen potrafi wymienić wszystkie góry, kratery i oceany srebrnego globu. Pewnej nocy astronomka dokonuje zadziwiającego odkrycia. Czy to możliwe, by na Księżycu mieszkał słoń? Członkowie Towarzystwa Księżycowego nie chcą w to uwierzyć.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.