Majówkowy Maraton Czytelniczy

Milos Cermak Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Milos Cermak Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Miloš Čermák to czeski dziennikarz, pisarz, konsultant, a także współwłaściciel NextBig.cz, a od 2019 roku współpracownik Seznam.cz. Pracował w magazynie „Reflex”, współtworzył postmodernistyczne komiksy „Hana i Hana”. Pracował dla czeskiej telewizji, dla której przygotował kilka programów. Dodatkowo jest członkiem niestacjonarnym Katedry Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola w Pradze.

Cermak studiował cybernetykę na Wydziale Elektrycznym Politechniki Czeskiej. Jako wolontariusz wziął udział w eksperymencie symulującym lot na Marsa. Jest żonaty – jego wybranka to Senta Čermáková.

Duet na scenie i w książce Miloš Čermák i Luděk Staněk

Čermák i Staněk stworzyli wspólnie komediowy duet Čermák Staněk. Wspólnie nagrywają podcast, występują na stand-upach, a także w willi Wericha, gdzie ćwiczą przed mniejszą publicznością. W swoim programie komediowym Čermák Staněk Comedy Podcast podejmują aktualne problemy społeczne i polityczne. Głównym tematem podcastów są dyskusje, do jakich dochodziło na portalu społecznościowym Facebook. Nagrania są dostępne bezpłatnie w Apple Podcast i Spotify. Čermák Staněk jest jednym z najwyżej ocenianych podcastów w Czechach. Oprócz programu komicy stworzyli wspólnie książkę „Najlepszy czeski stand-up”.

Najlepszy czeski stand-up książka Čermák i Stanek

Stand-up jest jedną z form komedii opierającą się na monologu wygłaszanym przez komika przed publicznością. Sukces występu w dużej mierze zależy od charyzmy występującego oraz zdolności nawiązania kontaktu z publicznością. W swojej publikacji Čermák i Stanek przenoszą scenę stand-upu na czytniki i przedstawiają pełną charakterystycznego czeskiego humoru instrukcję korzystania z życia w wieku średnim. Nie uznają tematów tabu, piszą o polityce, religii, seksie, hipsterach, uchodźcach, a także o absurdach szarej rzeczywistości. Książka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.