Milos Cermak

Miloš Čermák to czeski dziennikarz, pisarz, konsultant, a także współwłaściciel NextBig.cz, a od 2019 roku współpracownik Seznam.cz. Pracował w magazynie „Reflex”, współtworzył postmodernistyczne komiksy „Hana i Hana”. Pracował dla czeskiej telewizji, dla której przygotował kilka programów. Dodatkowo jest członkiem niestacjonarnym Katedry Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola w Pradze.

Cermak studiował cybernetykę na Wydziale Elektrycznym Politechniki Czeskiej. Jako wolontariusz wziął udział w eksperymencie symulującym lot na Marsa. Jest żonaty – jego wybranka to Senta Čermáková.

Duet na scenie i w książce Miloš Čermák i Luděk Staněk

Čermák i Staněk stworzyli wspólnie komediowy duet Čermák Staněk. Wspólnie nagrywają podcast, występują na stand-upach, a także w willi Wericha, gdzie ćwiczą przed mniejszą publicznością. W swoim programie komediowym Čermák Staněk Comedy Podcast podejmują aktualne problemy społeczne i polityczne. Głównym tematem podcastów są dyskusje, do jakich dochodziło na portalu społecznościowym Facebook. Nagrania są dostępne bezpłatnie w Apple Podcast i Spotify. Čermák Staněk jest jednym z najwyżej ocenianych podcastów w Czechach. Oprócz programu komicy stworzyli wspólnie książkę „Najlepszy czeski stand-up”.

Najlepszy czeski stand-up książka Čermák i Stanek

Stand-up jest jedną z form komedii opierającą się na monologu wygłaszanym przez komika przed publicznością. Sukces występu w dużej mierze zależy od charyzmy występującego oraz zdolności nawiązania kontaktu z publicznością. W swojej publikacji Čermák i Stanek przenoszą scenę stand-upu na czytniki i przedstawiają pełną charakterystycznego czeskiego humoru instrukcję korzystania z życia w wieku średnim. Nie uznają tematów tabu, piszą o polityce, religii, seksie, hipsterach, uchodźcach, a także o absurdach szarej rzeczywistości. Książka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
Wybrane filtry:
  Promocja
  okładka Najlepszy czeski stand-up, Ebook | Milos Cermak, Ludek Stanek
  Promocja
  okładka Najlepszy czeski stand-up, Ebook | Milos Cermak, Ludek Stanek

  Instrukcja korzystania z wieku średniego!Nie straszne Ci żarty o polityce, wierze, seksie, uchodźcach i hipsterach? Lubisz mocny humor w stylu stand-up? Chcesz się dowiedzieć, jak to jest mieć czterdzieści lat? Trafiłeś w odpowiednie miejsce!Dwóch najpopularniejszych czeskich komików o absurdach codziennego życia. Bez tematów tabu i z dużą dozą inteligentnego humoru przeprowadzą Cię przez świat widziany oczami człowieka w wieku średnim. Zapnijcie pasy! To będzie jazda bez trz...

  Nowość
  okładka Najlepszy czeski STAND-UP, Audiobook | Milos Cermak, Ludek Stanek
  Nowość
  okładka Najlepszy czeski STAND-UP, Audiobook | Milos Cermak, Ludek Stanek

  Instrukcja korzystania z wieku średniego! Nie straszne Ci żarty o polityce, wierze, seksie, uchodźcach i hipsterach? Lubisz mocny humor w stylu stand-up? Chcesz się dowiedzieć, jak to jest mieć czterdzieści lat? Trafiłeś w odpowiednie miejsce! Dwóch najpopularniejszych czeskich komików o absurdach codziennego życia. Bez tematów tabu i z dużą dozą inteligentnego humoru przeprowadzą Cię przez świat widziany oczami człowieka w wieku średnim. Zapnijcie pasy! To będzie jazda bez t...