Majówkowy Maraton Czytelniczy

Milos Cermak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Milos Cermak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Miloš Čermák to czeski dziennikarz, pisarz, konsultant, a także współwłaściciel NextBig.cz, a od 2019 roku współpracownik Seznam.cz. Pracował w magazynie „Reflex”, współtworzył postmodernistyczne komiksy „Hana i Hana”. Pracował dla czeskiej telewizji, dla której przygotował kilka programów. Dodatkowo jest członkiem niestacjonarnym Katedry Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola w Pradze.

Cermak studiował cybernetykę na Wydziale Elektrycznym Politechniki Czeskiej. Jako wolontariusz wziął udział w eksperymencie symulującym lot na Marsa. Jest żonaty – jego wybranka to Senta Čermáková.

Duet na scenie i w książce Miloš Čermák i Luděk Staněk

Čermák i Staněk stworzyli wspólnie komediowy duet Čermák Staněk. Wspólnie nagrywają podcast, występują na stand-upach, a także w willi Wericha, gdzie ćwiczą przed mniejszą publicznością. W swoim programie komediowym Čermák Staněk Comedy Podcast podejmują aktualne problemy społeczne i polityczne. Głównym tematem podcastów są dyskusje, do jakich dochodziło na portalu społecznościowym Facebook. Nagrania są dostępne bezpłatnie w Apple Podcast i Spotify. Čermák Staněk jest jednym z najwyżej ocenianych podcastów w Czechach. Oprócz programu komicy stworzyli wspólnie książkę „Najlepszy czeski stand-up”.

Najlepszy czeski stand-up książka Čermák i Stanek

Stand-up jest jedną z form komedii opierającą się na monologu wygłaszanym przez komika przed publicznością. Sukces występu w dużej mierze zależy od charyzmy występującego oraz zdolności nawiązania kontaktu z publicznością. W swojej publikacji Čermák i Stanek przenoszą scenę stand-upu na czytniki i przedstawiają pełną charakterystycznego czeskiego humoru instrukcję korzystania z życia w wieku średnim. Nie uznają tematów tabu, piszą o polityce, religii, seksie, hipsterach, uchodźcach, a także o absurdach szarej rzeczywistości. Książka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.