Wirtualne Targi

Mirosława Capiga Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Sieć bezpieczeństwa finansowego (wyd. III), Książka | Mirosława Capiga, Witold Gradoń, Grażyna Szustak

    Sieć bezpieczeństwa finansowego, będąca podstawą nowej architektury finansowej, stanowi przedmiot szczególnego zainteresowania, zwłaszcza w okresie kryzysu finansowego.
    W książce zaprezentowano pierwsze tak kompleksowe i profesjonalne podejście do zagadnień sieci bezpieczeństwa finansowego, tzn. zarówno od strony instytucji tworzących sieć bezpieczeństwa finansowego, jak i przedsięwzięć na rzecz ochrony klienta rynku finansowego.

    Promocja
    okładka Zarządzanie bankiem, Książka | Mirosława Capiga

    Celem niniejszej książki jest przedstawienie wybranych zagadnień zarządzania bankiem, przede wszystkim bankiem uniwersalnym, traktowanym jako specyficzne przedsiębiorstwo – instytucja zaufania publicznego, której działalność opiera się na środkach pieniężnych pozyskanych od klientów (...). Ze Wstępu W publikacji zostały uwzględnione najnowsze regulacje nadzorcze wprowadzone w Polsce oraz ostatnie zmiany w zarządzaniu bankiem, w tym Nowa Umowa Kapitałowa. Autorka precyzyjnie ...

    Promocja
    okładka Sieć bezpieczeństwa finansowego, Książka | Mirosława Capiga, Witold Gradoń, Grażyna Szustak

    Sieć bezpieczeństwa finansowego, będąca podstawą nowej architektury finansowej, stanowi przedmiot szczególnego zainteresowania, zwłaszcza w okresie kry­zysu finansowego.

    W książce zaprezentowano pierwsze tak kompleksowe i profesjonalne podejście do zagadnień sieci bezpieczeństwa finansowego, tzn. zarówno od strony in­stytucji tworzących sieć bezpieczeństwa finansowego, jak i przedsięwzięć na rzecz ochrony klienta rynku finansowego.

    Promocja
    okładka Banki spółdzielcze na rynku finansowym w Polsce, Książka | Mirosława Capiga, Grażyna Szustak, Łukasz Szewczyk

    Autorzy monografii, bazując na aktualnych regulacjach prawnych, źródłach literaturowych oraz własnej wiedzy i doświadczeniu naukowym, prezentują w niniejszej publikacji, w kompleksowy sposób, problematykę związaną z funkcjonowaniem polskiego sektora banków spółdzielczych, szczególnie akcentując: • obowiązujące rozwiązania instytucjonalne, • zachodzące procesy i zmiany oraz miejsce, a także zasady działania tej grupy banków na rynku finansowym, • specyfikę i zakres działalnośc...

    Promocja
    okładka Kreowanie wartości banku, Książka | Mirosława Capiga, Witold Gradoń, Grażyna Szustak

    Zarządzanie wartością to metoda zarządzania, która w ostatnich latach zdominowała obszar badawczy w odniesieniu do firm, ale nie doczekała się kompleksowego podejścia w odniesieniu do banków, jako specyficznych instytucji rynku finansowego. W związku z powyższym nasuwa się wiele pytań: • Jakie generatory kreowania wartości są kluczowe w przypadku banków? • Jakie generatory generatorów można uznać za istotne ze względu na kreowanie wartości banków? • Jak należy interpretować ...

    Promocja
    okładka Bezpieczeństwo transakcji finansowych w Polsce, Książka | Mirosława Capiga

    „Książka wypełnia aktualnie istniejącą lukę na polskim rynku piśmiennictwa ekonomicznego z zakresu kształtowania i gwarantowania bezpieczeństwa na rynku transakcji finansowych... Zaproponowana przez Autorkę koncepcja całościowego spojrzenia na kwestie bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji finansowych, w ujęciu nie tylko podmiotowym, lecz przedmiotowym, stanowi swoiste novum i tworzy bez wątpienia wartość dodaną". Z recenzji prof. dr hab. Wiesławy Przybylskiej-Kapuściński...

    Promocja
    okładka Systemy wczesnego ostrzegania w ocenie działalności instytucji finansowych, Książka | Mirosława Capiga, Witold Gradoń, Grażyna Szustak

    Systemy wczesnego ostrzegania to instrumenty zarządzania instytucjami finansowymi nie tylko w warunkach kryzysu finansowego, ale również w warunkach stabilności finansowej. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od odpowiedzi na takie pytania, jak: Jaka jest specyfika poszczególnych systemów wczesnego ostrzegania? Czy będą one wykorzystywane przez same instytucje finansowe, czy ich instytucje nadzorcze? Czy chodzi o systemy wczesnego ostrzegania wykorzystywane w odniesieniu ...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.