Jak zwykle wyjątkowe lato. Wataru i Chiharu rozpoczynają drugi rok studiów. Przy okazji nadchodzących wakacji chcą się zobaczyć, zanim Wataru rozpocznie pracę dorywczą. Dwa miesiące rozłąki sprawiły, że obaj z utęsknieniem wyczekują dnia spotkania. Aby uczcić nadchodzące urodziny Wataru, planują seans filmowy.
Po ukończeniu liceum Chiharu wraca na studia do Tokio, gdzie zaczyna się jego kolejne lato z Wataru. Choć obaj są zajęci studiami na różnych uniwersytetach oraz pracą, nadal znajdują czas na wspólne wypady do kina, wycieczki czy pokazy fajerwerków. Jak wpłynie na nich ten niepowtarzalny czas odkrywania, czym jest miłość?
Dwaj licealiści, Chiharu Saeki i Wataru Toda, zaprzyjaźniają się dzięki wspólnej pasji – miłości do filmów. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, co całkowicie odmienia ich relację... Co to znaczy „być zakochanym”? Czy można coś na to poradzić? Dwaj nastolatkowie poszukają odpowiedzi na te pytania podczas słonecznego lata.
Nie zawsze chcemy czuć do innych to, co czujemy, ale jak wiadomo, serce nie sluga... Yusei robi co może, aby nie myśleć o swoim koledze z dzieciństwa, bo przecież uzdolniony i lubiany przez wszystkich Itsuki nie odwzajemni jego uczucia. A co, jeśli jego miłość wcale nie zniknie, a stanie się jeszcze silniejsza? Czy Yusei jest gotowy kochać bez wzajemności?
W noc deszczu meteorytów otrzymałem pocałunek od nieznajomego, zaraz po tym, jak straciłem pracę i dziewczynę...To początek słodko-gorzkiej miłości przypominającej smak kawy.Sorę spotykają różne przykre rzeczy i koniec końców gubi się w drodze do domu. Kiedy próbuje odnaleźć drogę powrotną, napotyka mężczyznę wpatrującego się w gwiazdy. Zaczyna z nim rozmawiać, powoli tworząc więź......
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.