"Na pomoc! Biedna hipopotamica Sylwia wpadła w kałużę, przydeptano ją wielkim buciorem, a do tego została ukradziona! Czy Albert Le Blanc i pozostałe zabawki ze sklepu pana Pogodnego potrafią uratować swoją przyjaciółkę? Pełna akcji kontynuacja książki „Albert Le Blanc”. Polecamy! Nick Butterworth - autor bestsellerowych „Opowieści z parku Percy’ego oraz dwuczęściowej historii o bardzo smutnym misiu Albercie Le Blanc , jest jednym z najbardziej cenionych brytyjskich autorów...
Pewnego pięknego wiosennego poranka Percy, dozorca parku, postanawia przyciąć żywopłot w parkowym labiryncie. Tymczasem zwierzęta szykują dla niego wielką niespodziankę.
Jednak zabawa wśród poplątanych ścieżek labiryntu kończy się dla wszystkich w dość nieoczekiwany sposób...
Ta wspaniała opowieść o Percym i jego przyjaciołach zwierzętach zawiera piękny plakat z labiryntem.
Kiedy nad parkiem szaleje burza, Percy, dozorca parku, nie może spać. Następnego dnia rano odkrywa, że porywisty wiatr wyrwał z korzeniami stary dąb. To prawdziwa katastrofa dla wszystkich zwierząt, które w nim mieszkały. Percy jednak szybko obmyśla sposób, by pomóc swoim małym przyjaciołom w znalezieniu nowego domu.
Percy, dozorca parku, ma wolny dzień. To doskonały czas na leniuchowanie. Jednak sielankowy piknik Percy'ego zostaje przerwany, gdy mały króliczek niespodziewanie zapada się pod ziemię...
To wspaniała opowieść o Percym i jego przyjaciołach zwierzętach zawiera składaną stronę - niespodziankę.
Lis, kot, sroka i mysz, niezwykle sympatyczne i rezolutne zwierzęta, opowiedziały wszystkim dzieciom wspaniałe historie. To nie byle jakie opowieści, bo są to opowieści biblijne! Wszystkie zwierzątka towarzyszyły Panu Jezusowi w ważnych wydarzeniach z Jego życia. Lis spotkał maleńkiego Jezusa w szopce betlejemskiej, kot uczestniczył w pierwszym cudzie Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej, sroczka wraz z Jezusem udała się w odwiedziny do celnika Zacheusza. A mała mysz aż spoc...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.