„Egzorcyści” w sposób najbardziej oczywisty i dosłowny ukazują ciemną stronę natury człowieka. Objawia się ona w osobach trzech egzorcystów przybyłych ze stolicy apostolskiej, żeby walczyć z demonem. Stają z nim do walki w makabrycznej scenerii kościoła, w którym wierni popełnili zbiorowe samobójstwo. Bestia szybko odkrywa ponure tajemnice egzorcystów i wykorzystując ich słabości, zabija ich i odsyła grzeszne dusze do piekła. Komiks pełen jest scen przemocy, dlatego przeznacz...
Agenci NINO wracają do akcji! Nowe przygody Tajfuna, Kriss i Maar! Dość już wakacji na marsjańskich plażach. Trójka niestrudzonych agentów znowu bierze się do roboty! Mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwo, postapokaliptyczne wizje, bezlitosna kosmiczna próżnia, a także… Piękne kobiety, ryczące buldożery, zakręcony humor, dzikie pościgi, walki kung-fu, nieprawdopodobne wynalazki nauki przyszłości oraz solidna, nieskrępowana prawami fizyki dawka przygody. Po prostu Tajfun w...
Druga część bestsellerowego cyklu, „Mrok”. Para detektywów prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa. Pojawiają się nowe tropy i dowody, które popychają śledztwo w nieoczekiwanym kierunku. W mieście nasilają się zamieszki i porachunki w przestępczym półświatku, w którym prym wiodą skorumpowani stróże prawa. W scenie retrospektywnej, pojawia się element transcendencji, nieobecny w pierwszej części komiksu, który nadaje nowy wymiar opowiadanej fabule. Komiks przeznaczon...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.