Rodzina Majki ma psa o imieniu Łapa. Majka i Łapa są przyjaciółkami i są do siebie podobne pod wieloma względami. Ale też zupełnie inne. Często wymieniają się sposobami na robienie różnych rzeczy. Naśladują swoje zachowania. Czasami to działa, ale nie zawsze. Ciepła i pełna humoru opowieść o codziennej relacji między małym dzieckiem a psem, w której przyjaciele z ciekawością poznają siebie nawzajem. Zabawna historia o zamianie ról, podkreślająca różnice i podobieństwa. Gwaran...
Dawid ma wrażenie, że miłość to ciągłe kłopoty. Kiedy widzi czarne oczy Mileny i słyszy jej głos, wie, że nie będzie łatwo. Ale już postanowił: musi z nią zerwać. Wszystkiemu winny jest Fredrik, który rozpuścił po szkole obrzydliwą plotkę... Całe szczęście Dawid zawsze może liczyć na swojego przyjaciela Krillego i pójść z nim na łyżwy lub połupać lód. Na poważnie i z humorem o relacjach damsko-męskich i koleżeńskich z perspektywy 9-10-letniego chłopca. O Dawidzie i Milenie ...
Dawid i Milena są parą. Lecz pewnego dnia Milena przestaje zauważać Dawida. Unika go. Dawid zaczyna wątpić, czy istnieje miłość na zawsze. Bo dlaczego jego rodzice się rozwiedli? I dlaczego Milena nie chce z nim rozmawiać? Ciekawe opowiadanie o pierwszych nieporozumieniach w relacjach damsko-męskich i o tym, jak ważna jest rozmowa. Na poważnie i z humorem z perspektywy 9-10-letniego chłopca. O Dawidzie przeczytacie również w książkach „Zakochałem się w Milenie” oraz „Inny ...
W klasie Dawida jest chłopiec z zespołem Aspergera. Pani mówi, że to nie choroba. Skoro nie, to dlaczego ma taką dziwną nazwę? To prawda, że Oskar zachowuje się trochę inaczej niż wszyscy. Ale czy Dawid nie jest czasem do niego podobny? I czy to znaczy, że też nie jest zupełnie normalny? A w ogóle, co to znaczy być normalnym? Świetne opowiadanie o inności, normalności i relacjach w klasie z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem. O Dawidzie przeczytacie ...
Dawid zakochał się w Milenie. Ona jednak go nie widzi. Co powinien zrobić, żeby zwróciła na niego uwagę? Czy ma być zabawny, czy grać twardziela, a może zaimponować wiedzą? Każdego dnia wypróbowuje nowy sposób. Czy któryś z nich zadziała?
Świetne opowiadanie o pierwszych krokach w relacjach damsko-męskich, z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.