Oetker Dr Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ciasta serowe, Książka | Oetker Dr

    Nie ma nic lepszego niż tradycyjny sernik mamy. Warto jednak spróbować i chociaż raz przyrządzić jego inną wersję: pyszny sernik nowojorski czy o smaku toffi albo smakowitą tartę porzeczkowo-sernikową.
    W tej książce znajdziemy ponad 40 nowatorskich - niemieckich i amerykańskich - przepisów na to klasyczne ciasto.
    Sernik to już przeszłość, dzisiaj pieczemy cheesecake!

    Promocja
    okładka Szkoła pieczenia, Książka | Oetker Dr

    Promocja
    okładka Czekoladowe ciasta, Książka | Oetker Dr

    Biszkopt czy ciasto drożdżowe z kroplą czekolady zmienia naturalny smak ciasta w fascynującą, pełną aksamitu i delikatności tajemnicę. Niezapomniany czar tortu wiedeńskiego i orzeźwiający urok rumowo-śliwkowego brownie to tylko przedsionek kulinarnych odkryć, jakie obiecuje nam świat czekolady. W książce obok wykwintnych tortów znajdziemy krajankę z wiśniami, morelowo-orzechowe trójkąty i krówkową kostkę. Raj dla łasuchów i wszystkich smakoszy dobrych ciast.

    Promocja
    okładka Desery z ciasteczek, Książka | Oetker Dr

    NAJSMACZNIEJSZE CIASTECZKOWE FANTAZJE „Zimny pies”, najpopularniejsze ze wszystkich ciast herbatnikowych, budzi smakowite wspomnienia z dzieciństwa. Lecz na nim świat biszkoptowych wypieków się nie kończy! Wypróbujmy tort z ciastkami pomarańczowymi, ciasto owocowe z czekoladowymi markizami i muffiny z truskawkową panna cottą. Ciasteczka można piec, układać warstwami, nasączać i kruszyć. Jako prawdziwie uniwersalny surowiec zasługują na to, by stać się atrakcją spotkania przy ...

    Promocja
    okładka Mięso od A do Z, Książka | Oetker Dr

    Masz od czasu do czasu ochotę na pożywne danie mięsne? Chcesz zaskoczyć gości wyjątkową potrawą? Nie wiesz, co zrobić na obiad? Przedstawiamy 260 propozycji dań z wieprzowiny, wołowiny, cielęciny, dziczyzny lub drobiu, które zaspokoją każdy głód. Zachwyć domowników sycącym kociołkiem frykadelek, szynką po amerykańsku albo piwnym kotletem. Dodatek warzyw mile widziany, a więc polecamy żeberka z jarzynką z ziemniaków i fasolki lub faszerowaną karkówkę. I, oczywiście, zupę gulas...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.