Oliver Burkeman Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Cztery tysiące tygodni, Książka | Oliver Burkeman

    Brakuje nam czasu. Osaczają nas nieustannie wydłużające się listy spraw do załatwienia i przepełnione skrzynki odbiorcze. Mamy problemy z koncentracją. Towarzyszy nam nerwowy pośpiech i poczucie piętrzących się zaległości. Próbujemy kolejnych metod zwiększania produktywności i stosujemy przeróżne life hacki, dzięki którym rzekomo możemy zoptymalizować swój dzień. Wiele z nich tylko pogarsza sytuację. Spróbujmy odzyskać wewnętrzny spokój, odpowiadając sobie na pytanie: jak naj...

    Promocja
    okładka Cztery tysiące tygodni
, Książka | Oliver Burkeman

    Brakuje nam czasu. Osaczają nas nieustannie wydłużające się listy spraw do załatwienia i przepełnione skrzynki odbiorcze. Mamy problemy z koncentracją. Towarzyszy nam nerwowy pośpiech i poczucie piętrzących się zaległości. Próbujemy kolejnych metod zwiększania produktywności i stosujemy przeróżne life hacki, dzięki którym rzekomo możemy zoptymalizować swój dzień. Wiele z nich tylko pogarsza sytuację. Spróbujmy odzyskać wewnętrzny spokój, odpowiadając sobie na pytanie: jak na...

    Promocja
    okładka Szczęście Poradnik dla pesymistów, Książka | Oliver Burkeman

    Według Olivera Burkemana niepohamowane dążenie do szczęścia i sukcesu może przysparzać nam nieszczęść. Autor proponuje zatem koncepcję, że tylko godzenie się na porażkę, stratę i doświadczanie większej ilości negatywnych emocji lub przynajmniej nauczenie się zaprzestania tak usilnej od nich ucieczki, oraz analizowanie ich sprawi, że staniemy się od nich wolni. Ta książka to perełka. Dyskretnie wywrotowa, pięknie napisana, przekonująca i głęboka. Zachęca do myślenia i niezwykl...

Oliver Burkeman Książki

Oliver Burkeman jest brytyjskim pisarzem oraz dziennikarzem przez długi czas prowadzącym popularną kolumnę poświęconą zagadnieniom psychologicznym w czasopiśmie “The Guardian”, zatytułowaną “This Column Will Change Your Life” (“Ta kolumna zmieni Twoje życie”). Jest absolwentem Uniwersytetu w Cambridge. W 2006 roku został także nominowany do nagrody Orwella, a w 2015 otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (Foreign Press Association, FPA) za artykuł o tajemnicy świadomości. Oliver Burkeman opublikował kilka książek psychologicznych, z których najpopularniejszą pozostaje “Cztery tysiące tygodni. Czas na twoje życie”.

“Cztery tysiące tygodni. Czas na twoje życie” Oliviera Burkemana

Kto z nas nie wzdycha przynajmniej okazjonalnie, że brakuje mu czasu? Listy spraw do załatwienia zamiast się skracać - wydłużają się, a wiadomości czekające na odpowiedź tylko się gromadzą. Nie możemy się skupić, ciągle gdzieś nerwowo się spieszymy i na wszelkie sposoby próbujemy zwiększyć swoją produktywność, co z reguły tylko pogarsza sytuację. Świat roztacza przed nami wizję rzeczywistości, w której jesteśmy w stanie zrobić wszystko i być absolutnymi władcami swojego czasu. To wszystko często sprawia, że najważniejsze rzeczy w życiu odkładamy na “święte nigdy”. Temu problemowi stara się zaradzić Olivier Burkeman w swojej książce “Cztery tysiące tygodni. Czas na twoje życie”. W lekkim, a jednak filozoficznym tonie stara się on wskazać praktykę, która poprowadzić nas może ku alternatywnej ścieżce życiowej, w ramach której jesteśmy pogodzeni z naszymi ograniczeniami. “Cztery tysiące tygodni” opowiada o tym, jak nadać naszym działaniom tu i teraz właściwy im sens przy pełnej świadomości, że nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego i całkowicie pozbyć się niepewności o przyszłość. Stawiający na tak pożądaną, a równocześnie spychaną współcześnie w kąt cechę jak cierpliwość Burkeman pokazuje, jak pozwolić sprawom toczyć się własnym tempem, zdecydować, czego zaniechać i jak nie poddać się pokusie nadmiernej wygody. Stworzona w dużej mierze w trakcie pandemii książka Oliviera Burkemana tym bardziej jest dosłownie na czasie - coraz częściej myślimy bowiem o tym, jak zaaranżować naszą codzienność, by jak najlepiej wykorzystać te pełne możliwości tygodnie naszego życia. “Cztery tysiące tygodni. Czas na twoje życie” Oliviera Burkemana, wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Insignis, czeka na Was na Woblink jako książka papierowa, ebook bądź audiobook.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.