Pierwsza na rynku edukacyjna seria kryminalno-dietetyczna dla dzieci. Śledząc losy Walentego Węglowodana, Wery Wody, Tęgomira Tłuszcza, Balbiny i Błażeja Białko czytelnicy poznają zasady zdrowego odżywiania. Walenty i spółka organizują olimpiadę to siódma część serii kryminalno-dietetycznej. Tym razem bohaterowie zorganizują zawody sportowe i pokażą dzieciom, że sport jest ważny dla ich zdrowia. Walenty i spółka planują po raz ostatni zakraść się do fabryki witamin, gdy w s...
Walenty, Tęgomir, Błażej i Ziemniak znów zakradają się do fabryki witamin, lecz zamiast dowodów na działalność Łysego, znajdują tajemniczą mapę. Czy podążając trasą z mapy nie wpadną czasem w tarapaty? I po co Detektyw z Łysym się widują? Czy oni coś razem knują? „Walenty i spółka znajdują mapę” to szósta część serii kryminalno-dietetycznej. Tym razem bohaterowie podążając trasą z tajemniczej mapy poprowadzą dzieci przez labirynt sklepów i reklam z niezdrową żywnością....
Walenty, Tęgomir, Błażej i Ziemniak planują ponownie zakraść się do fabryki witamin, gdy w sklepie zjawia się Detektyw Dietetyczny z propozycją nowej misji naukowej.
Czy zamiast wyprawy do fabryki wybiorą podróż do Afryki?
I jaka straszna wyniknie draka z nowym zegarkiem Ziemniaka?
„Walenty i spółka podróżują w czasie” to piąta część serii kryminalno-dietetycznej. Tym razem bohaterowie odwiedzą różne epoki i pokażą dzieciom, co się kiedyś jadało.
Zakochany Tęgomir Tłuszcz postanawia schudnąć dla dziewczyny, lecz nie ma pojęcia jak się do tego zabrać. Z pomocą przyjdą mu przyjaciele i jeszcze ktoś z blond lokami.
Czy teraz Olivia poczuje miłość do niego? I czy uda mu się w końcu dorwać tego rudego?
„Walenty i spółka budują piramidę” to trzecia część serii kryminalno-dietetycznej. Tym razem bohaterowie zbudują piramidę zdrowego żywienia i odkryją właściwe proporcje zdrowej diety.
Na zwyczajnym osiedlu stoi sobie sklep spożywczy, a w tym sklepie mieszkają Walenty Węglowodan, Tęgomir Tłuszcz i Błażej Białko. Choć każdy ma swoje Królestwo, wiodą całkiem zwyczajny żywot.
Pewnego dnia z niespodziewaną wizytą zjawia się mężczyzna z czarnym wąsem. Z czarnej teczki wyjmuje szkło powiększające i notes. Odtąd życie Walentego i jego przyjaciół nie będzie już takie jak wcześniej...?
Skończył się rok szkolny i dzieci wyjechały na wakacje. Pablo Papaya zabrał Marthę Maracuję do Meksyku. Walenty Węglowodan, Wera Woda, Tęgomir Tłuszcz, Błażej i Balbina Białko też zamarzyli o podróży. Dokąd pojadą i co odkryją? Jakie przygody przeżyją? I czy tylko im się wydaje, że ktoś ich śledzi? „Walenty i spółka ruszają w świat” to druga część kryminału dietetycznego „Walenty i spółka”. Tym razem bohaterowie wybiorą się w podróż, w trakcie której ustalą, jak odżywiają s...
Zmysłowa opowieść o kobietach, miłości, przyjaźni i przemijaniu… Hanka, prawniczka po czterdziestce, wiedzie poukładane życie z mężem Markiem i dwoma dorastającymi synami w domu na jednym z warszawskich osiedli. Pewnego wrześniowego popołudnia w kawiarni w centrum miasta zauważa swojego męża czule witającego się z młodą, atrakcyjną brunetką… Na kilka miesięcy przed zaplanowanym ślubem Diana rozstaje się z narzeczonym. Na szczęście jest atrakcyjna i nigdy nie narzekała na powo...
W zimowe popołudnie do sklepu spożywczego zawita Danuta Dietetyczka. Zainspirowany jej wykładem o witaminach Walenty Węglowodan wymyśli nowy program edukacyjny. Niestety, ktoś ukradnie mu pomysł i wykorzysta go na szkodę dzieci. Walenty zrozumie, że to nie zabawa, i zacznie działać na granicy prawa... Walenty i spółka szukają witamin to czwarta część serii kryminalno dietetycznej. Tym razem bohaterowie pokażą dzieciom, co robią i gdzie się kryją prawdziwe witaminy....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.