Majówkowy Maraton Czytelniczy

Patryk Vega Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Patryk Vega Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Patryk Vega jest polskim reżyserem, scenarzystą oraz pisarzem. Urodził się jako Patryk Krzemieniecki, ale zaraz po otrzymaniu dowodu osobistego rozpoczął proces zmiany nazwiska, gdyż chciał zrobić międzynarodową karierę. Odkąd był nastolatkiem, pracował zawodowo. Jego nazwisko znalazło się w polskiej księdze rekordów Guinessa, gdzie trafił jako najmłodszy twórca grafiki komputerowej. Patryk Vega ukończył Collegium Civitas w Warszawie, a jego praca magisterska dotyczyła serialu dokumentalnego „Prawdziwe psy”, którego był reżyserem i współscenarzystą. W 2006 roku za swoją twórczość otrzymał list gratulacyjny od Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prywatnie Patryk Vega jest żonaty z Katarzyną Słomińską i ma trójkę dzieci.

Patryk Vega – kontrowersyjny reżyser

Vega jako scenarzysta miał swój debiut pod koniec lat 90., kiedy realizował serial „Pierwszy milion”. Jest także pomysłodawcą oraz współrealizatorem „Prawdziwych psów”, a także wyreżyserował seriale „Kryminalni”, „Twarzą w twarz” i „Instynkt”. Pierwszym filmem Patryka Vegi był „PitBull” z 2005 roku (film został również zrealizowany w formie serialu). Później wyreżyserował „Ciacho”, „Last Minute”, „Służby specjalne”, „Botoks”, „Kobiety mafii”, „Politykę” i film „Bad Boy”. W 2016 roku Vega zrealizował także kolejne części „PitBulla” – „PitBull. Nowe porządki” oraz „PitBull. Niebezpieczne kobiety”.

Książki Patryka Vegi

Patryk Vega jest autorem książek z gatunku non-fiction. Porusza w nich tematykę pracy w służbach specjalnych i polskiej policji. Często pisze o kulisach kontrowersyjnych spraw, porusza trudne tematy i zdradza pilnie strzeżone tajemnice. Jego książki niedługo po premierze osiągnęły status bestsellerów. Ebooki Patryka Vegi do kupienia wyłącznie na Woblink.com.

Dotychczas wydał następujące tytuły: „Złe psy. W imię zasad” (2015), „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy” (2015), „Służby specjalne. Podwójna przykrywka” (2016) oraz „Niebezpieczne kobiety” (2016). W serii „Złe psy” opisuje rozmowy, jakie odbył ze Sławkiem Opalą i innymi policjantami, którzy opowiedzieli mu, jak naprawdę wygląda polska mafia, w jaki sposób funkcjonuje polska policja i dlaczego niektórzy decydują się przejść na złą stronę. W „Służbach specjalnych” jako pierwszy zdradza sekrety służb, a w „Niebezpiecznych kobietach” skupia się na policjantkach, które często w pracy osiągają lepsze wyniki od mężczyzn.

Książki Patryka Vegi wydawane są przez krakowskie Wydawnictwo Otwarte. Chcecie wkroczyć w świat złych psów? Jeśli tak, zapraszamy do księgarni Woblink.com, gdzie znajdziecie książki papierowe, ebooki oraz audiobooki Patryka Vegi.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.