Przedstawiamy wspaniałą książkę dla wszystkich dzieci, które chcą lepić z plasteliny i zarazem poznawać życie i zwyczaje zwierząt z całego świata. Jeśli jesteś fanem lepienia z plasteliny i nigdy nie masz dość tego zajęcia lub dopiero stawiasz na tym polu pierwsze kroki – Moje zoo z plasteliny to książka specjalnie dla ciebie. Kryje w sobie szczegółowe wskazówki, jak z pięciu prostych kształtów lepić zwierzęta plasteliny, łudząco podobne do tych biegających po łąkach, lasach ...
Przedstawiamy książkę dla wszystkich dzieci obdarzonych żywą wyobraźnią, które mają dwie pasje – wycinanie i składanie różnych kształtów z papieru oraz odkrywanie świata królów, księżniczek i fantastycznych stworzeń. Dzięki tej książce dzieci będą mogły wyczarować z papieru różne przedmioty, a potem przy ich użyciu i odrobinie wyobraźni podróżować po baśniowym lesie, wziąć udział w przedstawieniu cyrkowym i balu maskowym, a nawet wystawić własną sztukę teatralną! Dowiedzą się...
Dlaczego warto malować palcami? Ponieważ dla dzieci to znacznie ciekawsze zajęcie niż precyzyjne i ostrożne nakładanie farb na papier. A przy tym takie proste! Nie potrzeba do tego wiele: wystarczą farby i ręce. W tej książce znajdziecie odpowiedź na często zadawane pytanie: „co mam namalować?”. A do tego wiele ciekawostek ze świata roślin i zwierząt. Duże ilustracje malowane palcami zapraszają do wspólnej zabawy i zachęcają do kreatywnego myślenia i działania.
Przedstawiamy książkę dla wszystkich ciekawych świata dzieci, które mają dwie pasje – wycinanie i składanie różnych kształtów z papieru oraz przeżywanie fascynujących przygód. Dzięki tej książce dzieci będą mogły stworzyć z papieru różne przedmioty, a potem przy ich użyciu i odrobinie wyobraźni podróżować po Afryce, wziąć udział w balu maskowym czy turnieju rycerskim, poznać dinozaury, a nawet wystawić własną sztukę teatralną! Dowiedzą się też wielu ciekawych rzeczy – od info...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.