Życie zwykłej rodziny mieszkającej w zwykłym domu w mgnieniu oka wywraca się do góry nogami za sprawą chomika o imieniu Chrupek. Kiedy ucieka on z klatki, rozpoczynają się wielkie poszukiwania. Na szczęście Pola i Piotruś, sympatyczne rodzeństwo i opiekunowie Chrupka, depczą mu po piętach. Mali czytelnicy będą szukać chomika i zaglądać w różne zakamarki domu. Poznają wszystkie pomieszczenia, nazwy rozmaitych przedmiotów i urządzeń, które się w nich znajdują, a także zasady ...
Miasto to miejsce tętniące życiem. Ruchliwe ulice pełne pieszych, samochodów i środków publicznego transportu. Nikt nie chciałby się tutaj zgubić…Ale niestety! Pewien piesek zerwał się ze smyczy! Rodzeństwo Lusia i Leon muszą odnaleźć swojego ukochanego pieska Papika, zanim coś mu się stanie! Mali czytelnicy będą im towarzyszyć, poznając przy okazji różne zakątki miasta. Nauczą się nazywać elementy miejskiego krajobrazu i dowiedzą się, co się dzieje w odwiedzanych przez nic...
Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu.
Niektóre owady wyglądają jak gałązka albo…
kwiat orchidei. Są ośmiornice, których skóra
może przypominać piasek lub koral.
Żółwie, które potrafią udawać kamienie.
Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować!
W tej książce schowało się ich 20, znajdziesz je wszystkie?
A kuku!
W środku ruchome obrazki!
Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu.
Niektóre tygrysy wyglądają jak… las bambusowy.
Są kameleony, których skóra może mieć dowolny kolor.
Żaby, które potrafią udawać mech albo liście.
Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować!
W tej książce schowało się ich 20, znajdziesz je wszystkie?
A kuku!
W środku ruchome obrazki!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.