Majówkowy Maraton Czytelniczy

Paweł Pieniążek Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paweł Pieniążek Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Pieniążek jest urodzonym w 1989 roku dziennikarzem oraz korespondentem wojennym. Tłumaczył teksty Serhija Żadana, Andrija Bondara, Natalki Śniadanko czy Jarosława Hrycaka. Ma na swoim koncie m.in. książki: „Wojna, która nas zmieniła”, „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” oraz „Pozdrowienia z Noworosji”. Wstęp do przekładu tej ostatniej, w wersji przeznaczonej na rynek amerykański, napisał sam profesor Timothy Snyder. Książka „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” została z kolei nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku.

Pieniążek był dwukrotnie nominowany do nagrody MediaTory, której laureatem został w 2019 roku za relację z pogrążonej w wojnie Syrii (kategoria NawigaTOR), a także do Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody „Ambasador Nowej Europy”.

Co warto wiedzieć o Pawle Pieniążku?

Paweł Pieniążek ukończył ukrainistykę (licencjat) oraz studia euroazjatyckie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest stypendystą Poynter Fellowship in Journalism na Uniwersytecie Yale. Był redaktorem czasopisma „Nowa Europa Wschodnia”, a później „New Eastern Europe”. Jest związany na stałe z „Tygodnikiem Powszechnym” oraz „Informacyjną Agencją Radiową Polskiego Radia S.A.”. Jego teksty można było również przeczytać m.in. na łamach „Polityki”, „Newsweeka”, „Gazety Wyborczej”, „Wprostu”, „Ukrajińskiego Żurnala” oraz na portalu „Krytyki Politycznej”. Relacjonował protesty w Rosji, wydarzenia na ukraińskim Majdanie, wojnę na Donbasie. Jako korespondent grupy reporterskiej Outsiders był świadkiem kryzysu uchodźczego i walki irackich Kurdów z Państwem Islamskim. Dotarł na miejsce katastrofy samolotu linii Malaysia Airlines 17 jako jeden z pierwszych dziennikarzy.

Paweł Pieniążek w księgarnii internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie dwie książki autora, „Jednostka, zło, historia w myśli Rousseau ” oraz „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” w formacie ebooka lub książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.