Encyklopedia ptaków to wspaniałe kompendium wiedzy najliczniejszej grupie kręgowców lądowych, która jako jedyna posiada niezwykłą umiejętność latania. Dzięki niezliczonej ilości faktów, ciekawostek i pięknych zdjęć dziecko dowie się, czym charakteryzują się ptaki, jakie rodziny zaliczamy do tej grupy, odkryje ich tajemnice i przyjrzy się z bliska poszczególnym gatunkom. To idealna propozycja dla ciekawych świata przyrodników!
Książka popularnonaukowa dla najmłodszych. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące tego, jak powstała Ziemia i jak się zmieniała. Jak zbudowana jest nasza planeta? Skąd się wzięły kontynenty? Co to są wulkany? Jak powstały góry? Jak wytłumaczyć trzęsienia ziemi? Jak Ziemia będzie wyglądała w przyszłości? A wszystko napisane językiem zrozumiałym dla dzieci i bogato zilustrowane.
Który dinozaur był największy? Po co dinozaurom tak długie szyje? Czy dinozaury miały pióra? Co się stało z dinozaurami? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tej książce! Poznasz fakty o największych gadach, jakie zamieszkiwały Ziemię. Publikacja zawiera aż sto interesujących ciekawostek opatrzonych wspaniałymi zdjęciami – świat dinozaurów nie będzie miał przed tobą tajemnic!
Encyklopedia ssaków to wspaniałe kompendium wiedzy o tej grupie zwierząt, która ma największe znaczenie dla człowieka – ponieważ sam się do niej zalicza. Dzięki niezliczonej ilości faktów, ciekawostek i pięknych zdjęć dziecko dowie się, czym charakteryzują się ssaki, jakie zwierzęta zaliczamy do tej grupy, odkryje ich tajemnice i przyjrzy się z bliska poszczególnym gatunkom. To idealna propozycja dla wszystkich ciekawych świata!
Encyklopedia nauki to kompendium wiedzy dla dzieci w wieku 9-12 lat. Przedstawia ona najciekawsze informacje i ciekawostki o Kosmosie, technice, odkryciach i wynalazkach, architekturze, pojazdach i transporcie, komputerach i nowych technologiach. Tekst został napisany łatwym do zrozumienia językiem, idealnym dla młodych czytelników.
W Encyklopedii przyrody znalazły się najważniejsze zagadnienia dotyczące: zwierząt - obszarów ich występowania, zwyczajów i zachowań; roślin - czym jest fotosynteza; do czego służą kwiaty; wszystko o lasach i drzewach; rośliny mięsożerne; rekordy dotyczące zwierząt; Ziemi - jak to się stało, że Ziemia wygląda tak jak teraz; jak Ziemia jest zbudowana; jak wędrowały kontynenty; budowa i wybuchy wulkanów; jak powstaje tsunami i wiele innych tematów ewolucji - ...
Czy wszechświat się kończy? Jak powstał Układ Słoneczny? Ile jest gwiazd? Co to jest czarna dziura? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tej książce! Poznasz fakty o planetach, gwiazdach, satelitach. Publikacja zawiera aż sto interesujących ciekawostek opatrzonych wspaniałymi zdjęciami – kosmiczny świat nie będzie miał przed tobą tajemnic!
Encyklopedia kosmosu to kompendium wiedzy dla dzieci w wieku 9–12 lat. W przystępny sposób przedstawia najważniejsze informacje i ciekawostki o Układzie Słonecznym, wszechświecie, obserwacji i eksploracji kosmosu oraz jego przyszłym podboju, w tym projektach księżycowej bazy, podboju Marsa czy koncepcji podróży międzygwiezdnych. Książka pobudza wyobraźnię i zachęca do dalszego zgłębiania tematu kosmosu i jego tajemnic.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.