Natan zabujał się w nowej koleżance, Ruby. A kiedy jego komiks z Randym Betancourtem w roli głównej stał się przebojem szkolnej gazetki, spotkała go kara dotkliwsza od kozy… Czy Natan sobie poradzi? I czy doroczny mecz Błotnego Frisbee zakończy się triumfem, czy blamażem? Uwaga, fani „Dzienniczka cwaniaczka”! Oto Natan, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli! Lincoln Peirce – pisarz, autor komiksów. Studiował rysunek, malarstwo i rzeźbę, późn...
Natan nie ma nic przeciwko temu, że kazano mu się zakolegować z nowym uczniem – dopóki go nie pozna. Czyżby został skazany na towarzystwo totalnego nudziarza? A może nowy kumpel jednak okaże się równym gościem? Uwaga, fani „Dzienniczka cwaniaczka”! Oto Natan, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli! Lincoln Peirce – pisarz, autor komiksów. Studiował rysunek, malarstwo i rzeźbę, później sam uczył plastyki w Xavier High School w Nowym Jorku. Mie...
Uwaga, fani „Dziennika cwaniaczka”! Oto Natan, buntownik ze Szkoły Podstawowej numer 38, samozwańczy geniusz, niezwykły komiksiarz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli! Ta książka sprawi, że opadną wam gacie! Możecie po niej bazgrać, rozwiązywać szalone zadania i supertajne szyfry. W 100% oderwiecie się od uciążliwych obowiązków i pokonacie nudę podczas jazdy samochodem. Lincoln Peirce – pisarz, autor komiksów. Studiował rysunek, malarstwo i rzeźbę, później sa...
Uwaga, fani "Dziennika cwaniaczka"! Oto Natan, buntownik ze Szkoły Podstawowej numer 38, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli! Natana prześladuje koszmarny pech, aż tu nagle karta się odwraca i wszystko idzie mu jak z płatka! Ale dlaczego? I jak długo to potrwa?
Wiadomo, że NATAN znaczy BAŁAGAN. Kiedy bałaganiarstwo Natana wymyka się spod kontroli, Francis wpada w okropne tarapaty. Czy Natan zdoła zostać Panem Porządnickim, czy raczej wcześniej zeświruje? Uwaga, fani "Dziennika cwaniaczka"! Oto Natan, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli!
Przemądrzałe dzieciaki ze Szkoły Podstawowej im. Jeffersona ZAWSZE wygrywają… Czyżby? Natan ma tego dość. Czas zmienić się z zera w bohatera! Czy dzięki niemu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 38 wreszcie zatriumfują? A może znowu dostaną łomot?
Uwaga, fani „Dziennika cwaniaczka!” Oto Natan, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli!
Natan po prostu rządzi w swoim zastępie harcerskim! Ups, pomyłka, rządził, dopóki nie dołączył do niego Artur, czyli Pan Doskonały. Teraz dopiero zaczyna się ostra rywalizacja! Czy Natan sprzeda najwięcej plakatów i zdobędzie nagrodę główną? Czy wreszcie uda mu się przyćmić Artura?
„Zapiski luzaka” są nieziemsko zabawne.
Jeff Kinney, autor „Dziennika cwaniaczka”
NATAN ZNOWU W AKCJI! Tym razem musi współpracować z Giną, swoim odwiecznym wrogiem. Do licha! Ona może wszystko zepsuć! Czy Natan da sobie radę? A może znowu wyląduje w... KOZIE? Uwaga, fani "Dziennika cwaniaczka"! Oto Natan, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli! Tom TRZECI już wkrótce! "Zapiski luzaka" są nieziemsko zabawne. Jeff Kinney, autor "Dziennika cwaniaczka"
Gratka dla fanów przezabawnego „Dziennika cwaniaczka”! Nadchodzi Natan, który lubi czasem coś zbroić i niewątpliwie NIE JEST ulubieńcem nauczycieli. Jest za to stworzony do wielkich rzeczy. NAPRAWDĘ wielkich. Niestety w życiu nie wszystko układa się po twojej myśli tylko dlatego, że jesteś fajny. Choć pech go nie opuszcza, Natan zawsze zachowuje zimną krew. Przecież jest wspaniały. Dowiedział się tego z ciasteczka z wróżbą. „Zapiski luzaka” są nieziemsko zabawne. Jeff Kinney...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.