Kolekcja trzech niezapomnianych opowieści o Hulku – najsilniejszym superbohaterze wszech czasów. Autorem dwóch z nich jest laureat Nagrody Eisnera, powieściopisarz i scenarzysta Peter David (The Incredible Hulk, X-Factor), o którym mówi się, że na nowo zdefiniował postać Hulka. W pierwszej, mistrzowsko narysowanej przez George’a Péreza (Avengers, Infinity Gauntlet), poznajemy porywającą wizję przyszłości, w której wojna nuklearna doprowadziła ludzkość na skraj zagłady. Przen...
W czasie swojej kariery Spider-Mana Peter Parker przeżył niejedną straszliwą stratę: żegnał bliskich, przyjaciół, a nawet wrogów. Ale co zrobi, kiedy ci, których niegdyś opłakiwał, powrócą z zaświatów? Już wkrótce ponownie ujrzy ukochane twarze, których nie spodziewał się już kiedykolwiek zobaczyć. A także śmiertelnych wrogów, którzy – jak miał nadzieję – pozostaną martwi. Mózgiem stojącym za owymi wskrzeszeniami jest przeciwnik, który kiedyś sklonował Spider-Mana: maniakalny...
Miguel O’Hara wrócił do domu, ale nie jest w nim bezpieczny. Musi znaleźć sposób na pokonanie Dziedziczących, którzy polują na Spider-Manów ze wszystkich światów. Jednak wrogowie depczą mu po piętach. Czy zdąży dołączyć do reszty Pająków, zanim stoczą decydującą bitwę? I czy cena, którą zapłaci za podróże między wymiarami, nie okaże się zbyt wysoka? Autorem tej opowieści jest laureat Nagrody Eisnera, pisarz i scenarzysta Peter David (Hulk: Koniec i inne opowieści, X-Factor). ...
Pierwszy tom serii o Miguelu O’Harze, Spider-Manie z przyszłości, który próbuje odnaleźć się we współczesnym Nowym Jorku. Jako pracownik korporacji Alchemax niespodziewanie trafia do kraju ogarniętego wojną domową, gdzie zawalczy o duszę swojego dziadka i zmierzy się z dawnym przeciwnikiem Petera Parkera. Jednak tuż za rogiem czai się znacznie groźniejszy wróg, który ma zamiar pozbyć się Spider-Manów ze wszystkich światów... Autorem tej opowieści jest laureat Nagrody Eisnera...
Niezwykły świat Rolanda, zwany z powieści Światem Pośrednim, znalazł nowy dom: wydawnictwo Marvel Comics. Połączono tu niesamowitą wyobraźnię Stephene Kinga z przepiękną grafiką Jae Lee i Richarda Isanove. Robin Furth, prawa ręka pisarza we wszystkich sprawach związanych z Mroczną Wieżą, przeniosła jego twórczą wizję na łamy komiksu. Peter David, jeden z najpopularniejszych pisarzy Marvela, zręcznie odtworzył specyficzny styl Kinga w narracji i dialogach.
Dowcipna i fascynująca biografia twórcy postaci Spider-Mana! Ponaddziewięćdziesięcioletni Stan Lee – scenarzysta, rysownik, redaktor i wydawca – jest żywą legendą amerykańskiej branży komiksowej. Całe swoje zawodowe życie związany był z wydawnictwem Marvel Comics, które swój sukces zawdzięcza w dużej mierze jego pomysłowości i pracy. Lee jest m.in. współtwórcą takich bohaterów jak Hulk, Thor czy Iron Man. Prowadzi własny program telewizyjny, produkuje seriale animowane. Jako ...
Roland Deschain, weteran walk o Wzgórze Jericho, po 12 latach od wielkiej bitwy wyrusza w samotną krucjatę do Mrocznej Wieży – jedynego miejsca, w którym może uporządkować wykolejony ze swych torów świat. Przedtem jednak musi zmierzyć się z Człowiekiem w Czerni…
Komiks inspirowany jedną z najsłynniejszych sag powieściowych Stephena Kinga.
Członkowie ka-tet zostają rozdzieleni. Pere Callahan toczy w nowojorskim Dixie Pig swój ostatni bój z wampirami. Susan jest świadkiem narodzin potwornego Mordreda i widzi, jak przeistaczające się w pająka niemowlę pożera Mię – własną matkę. Roland i Eddie utknęli w innym świecie – Maine, 1977 – i bardzo pragną połączyć się z resztą ka-tet.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.