Majówkowy Maraton Czytelniczy

Philip Simon Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Naprawdę chcę wygrać Naprawdę chcę Tom 3, Książka | Philip Simon

    Naprawdę chcę wygrać to historia starań podejmowanych przez małą dziewczynkę, aby za wszelką cenę wygrać, wszystko jedno w jakim rywalizacji. Pragnienie zwycięstwa jest tak ogromne, że przesłania jej wszelką radość z zabawy, a przegraną nasza bohaterka traktuje w kategoriach życiowej porażki. Książka w sposób lekki i żartobliwy porusza ważne tematy i próbuje dać odpowiedź na pytania: Czy sam udział w rywalizacji ma znaczenie czy liczy się tylko zwycięstwo? Czy jest coś złego ...

    Promocja
    okładka Naprawdę chcę to ciasto! Naprawdę chcę, tom 1, Książka | Philip Simon

    Każdy z nas przez to przechodził. Najpierw czujemy zapach, potem je widzimy... CIASTO! Stoi na stole, a my nie możemy powstrzymać się od skubnięcia choćby kawałeczka... NAPRAWDĘ CHCEMY TO CIASTO. Ta zabawna historia opisuje wewnętrzne zmagania pewnej uroczej i psotnej dziewczynki, która z całych sił próbuje oprzeć się pokusie: ciastu. Malutkie liźnięcie przeradza się w WIELKI GRYZ. Książka żartobliwie porusza ważne tematy: kontrolowanie impulsów, mówienie prawdy i naprawieni...

    Promocja
    okładka Naprawdę chcę krzyczeć!, Książka | Philip Simon

    Co robisz, kiedy chce Ci się krzyczeć? Pozwalasz ujść swojej złości czy trzymasz ją w sobie? Tupiesz? Liczysz do dziesięciu? A może skaczesz w górę i w dół jak piłka? W tej prześmiesznej historii pewna mała dziewczynka odkrywa różne sposoby radzenia sobie z gniewem.

    Promocja
    okładka Być jak Bernard, Książka | Philip Simon

    Kiedy inne króliczki podskoczyły, ja też podskoczyłem. Kiedy skakały, skakałem i ja. Kiedy spały, ja też kładłem się spać. Podobnie jak oni, śniłem. Ale MOJE sny nie były takie same. Były mniej… królicze. Bernard decyduje, że nie będzie już taki jak wszystkie inne króliczki. Nie ma zamiaru ruszać noskiem i nadstawiać uszu. I podczas gdy inni mogą śnić o marchwi, marzenia Bernarda są czymś więcej… są dyskoteką! Zaczyna skromnie, od tupania nóżką, ale kiedy w końcu wpada w rytm...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.