Piotr Głuchowski Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Alert, Ebook | Piotr Głuchowski

    NIE MA PRZYPADKÓW, SĄ TYLKO ZNAKI Czy doświadczeni dziennikarze wzięli się za sprawę, która ich przerasta? Czy prawnicy zatrudnieni przez bywalców klubu nocnego zatopią lokalny serwis, którego dziennikarze przyłapali miejską elitę z nastolatkami? Czy Robert Pruski słyszy głos porwanej dziewczynki? Ma urojenia? Zwariował? Wydawca lokalnego serwisu, Robert Pruski, prowadzi śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystywania nastolatek w toruńskim klubie nocnym. Jedna z dziewczyn...

    Promocja
    okładka Zniknięcie prezesa, Ebook | Piotr Głuchowski

    Gdzie jest prezes Kaczyński?Właśnie wracał z mszy świętej. Miał się spotkać w Toruniu z Ojcem Dyrektorem. Wszystko było zabezpieczone jak należy. Dwie limuzyny, ochrona osobista, trasa przejazdu starannie dobrana. A jednak zniknął…Cała Polska pyta, gdzie jest Naczelnik. Czy to porwanie? A może wypadek drogowy? Dlaczego policja nie może zlokalizować Pierwszego Obywatela? Kim są porywacze? Wszystko przecież wygląda na zamach! Kto za tym stoi? Jakie ma zamiary? Co dalej ze Zwyci...

    PromocjaNowość
    okładka Pole śmierci, Ebook | Piotr Głuchowski

    Reportaż tak mroczny jak thriller i tak elektryzujący jak powieść sensacyjna. Odsłania kulisy polskiej misji wojskowej w Kambodży na początku lat 90. XX w. „W treść «Pola śmierci» trudno wam będzie uwierzyć, ale wszystko odbyło się właśnie tak. Na tę książkę warto było czekać 25 lat” – płk Wiesław Słoniewski, dowódca oddziału z Siem Reap, instruktor GROM

Piotr Głuchowski Ebooki

Piotr Głuchowski jest polskim publicystą, pisarzem, reporterem oraz redaktorem „Gazety Wyborczej”. Napisał około trzystu reportaży z różnych miejsc na świecie – nie tylko z Polski, ale także Białorusi, Izraela czy Wielkiej Brytanii. Głuchowski był za swoje dzieła niejednokrotnie nagradzany. Rok 2006 przyniósł mu nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za tekst dotyczący przekrętów finansowych w polskich Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Wraz z Bożeną Aksamit otrzymał także statuetkę w MediaTory w kategorii DetonaTOR za książkę „Zatoka świń”, reportaż o seksualnym skandalu oraz samobójczej śmierci zgwałconej czternastolatki. Oprócz książek non-fiction Piotr Głuchowski jest także autorem pozycji beletrystycznych, takich jak „Lód nad głową” czy „Umarli tańczą”.

Kariera Piotra Głuchowskiego

Piotr Głuchowski urodził się w 1967 roku w Warszawie. Jest absolwentem kierunku konserwacja zabytków na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie się wychował. W 1990 roku, po ukończeniu studiów, rozpoczął pracę w „Gazecie Wyborczej” i tam działa do tej pory. W tym czasie był reporterem, redaktorem i zastępcą redaktora naczelnego w lokalnych redakcjach w Toruniu, Bydgoszczy oraz Gdańsku. Od 2011 roku jest członkiem centralnej części redakcji pisma.

„Imperator”

Spośród wielu cennych pozycji reportażowych, napisanych przez Piotra Głuchowskiego, jedną z najgłośniejszych pozostaje wydany w 2013 roku „Imperator”. Ta napisana wraz z Jackiem Hołubem, a wydana przez Wydawnictwo Agora książka opowiada o sekretach ojca Tadeusza Rydzyka i w zasadzie z miejsca stała się bestsellerem. Głuchowski i Hołub sprawdzają, jak to się stało, że szeregowy redemptorysta, mieszkaniec klasztornej celi ma tak ogromny wpływ nie tylko na rządzących w Polsce, ale także na rząd dusz wyborców. Ksiądz Rydzyk kieruje fundacją, instytutami, spółkami i szkołami, telefonią komórkową, wytwórnią filmową i ważnymi mediami. Poza Radiem Maryja i Telewizją Trwam ma duży wpływ także na „Nasz Dziennik”, miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, telewizję internetową Tilma czy internetowe radio SIM. Buduje niewiarygodnie dużo za ogromne państwowe pieniądze. W ramach toruńskiej tzw. Republiki Maryjnej jest już kampus i świątynia na miarę Lichenia, muzeum Jana Pawła II i park upamiętniający Polaków ratujących Żydów. A to nie koniec planów – aquapark, hotel i uzdrowisko termalne to tylko kilka w kolejnych inicjatyw. Piotr Głuchowski i Jacek Hołub sprawdzają, jak do tego doszło? Co sprawiło, że niepozorny chłopak z Olkusza został polskim magnatem medialnym, stawiającym się politykom? Jaka droga doprowadziła go na takie szczyty, także list najbogatszych Polaków? „Imperatora”, biografię ojca Tadeusza Rydzyka, znajdziecie także na Woblinku.

Powieści Piotra Głuchowskiego

Obok reportaży wśród dzieł autorstwa Piotra Głuchowskiego znajdują się także powieści kryminalne i thrillery. Debiutem beletrystycznym byli „Umarli tańczą”. Kolejną książką w tym stylu, „Lód nad głową”, której kontynuacja jest najnowszą powieścią dziennikarza, zatytułowaną „Trzeci zamach”. Wszystkie te książki wydane pojawiły się na rynku nakładem Wydawnictwa Agora. „Trzeci zamach” powraca do bohaterów znanych z „Lodu nad głową” – dziennikarza Roberta Pruskiego oraz hakerki Mai Szalawskiej. Oto wybucha ogólnokrajowy skandal – paparazzi przyłapuje jednego z magnatów katolickich mediów w intymnej sytuacji z pornocelebrytką. Wszyscy wpatrują się w pikantne zdjęcie, a Robert Pruski stara się sięgnąć poza nie i odsłonić jego tło. W ten sposób dociera do jednej z najbardziej brutalnych gier wywiadowczych, jakie miały miejsce w XX wieku. Jej finał nastąpił w Watykanie jeszcze za czasów Jana Pawła II. Rachunki jednak wciąż nie zostały wyrównane, a do tego nadal żyją ludzie, którzy zrobią wszystko, by prawda nie wyszła na jaw.

Książki Piotra Głuchowskiego w księgarni internetowej Woblink

Poza kryminalną prozą oraz „Imperatorem” Piotr Głuchowski jest autorem rozlicznych świetnych reportaży. Wśród nich warto wymienić „Karbalę”, dotyczącą polskiej misji w Iraku i jej największej bitwy, „Pole Śmierci. Nieznana bitwa Polaków z Czerwonymi Khmerami”, a także „Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego”. Powieściami skupiającymi się na tematyce sytuacji kleru oraz współczesnych polityków w Polsce są także political fiction „Zniknięcie prezesa”, „Tabloid. Śmierć w tytule” napisany wraz z Marcinem Kowalskim oraz „Nic co ludzkie”, inspirowana scenariuszem filmu “Kler”. Wszystkie te tytuły, a także inne polskie reportaże oraz powieści political fiction znajdziecie na Woblinku w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.