Majówkowy Maraton Czytelniczy

Piotr Kościelny Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Kościelny Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Kościelny to prywatny detektyw, specjalista od spraw bezpieczeństwa i windykacji terenowej oraz pisarz. Jest autorem powieści kryminalnych oraz książek z pogranicza thrillera i sensacji.

Kościelny urodził się w 1978 roku we Wrocławiu, w którym do dzisiaj mieszka.. Prowadzi prywatne biuro detektywistyczne na terenie Głogowa i Wrocławia. Jest instruktorem sportu, samoobrony oraz rekreacji. W latach 2006-2015 przeprowadził wiele szkoleń z poprawy bezpieczeństwa kobiet w szkołach i firmach prywatnych. W 2009-2015 był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów. Przez trzy lata pełnił w nim funkcję członka Sądu Dyscyplinarnego. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem zwierząt: ma psa Boksera i trzy koty. W wolnym czasie pisze albo spaceruje z psem.

Książki Piotra Kościelnego

Piotr Kościelny w swojej twórczości wykorzystuje doświadczenia, jakie zdobył podczas pracy jako prywatny detektyw. Dzięki temu pisze pełne napięcia powieści kryminalne, od których nie można się oderwać. Autor zabiera czytelników w pełną mroku rzeczywistość, odsłaniając kulisy pracy stróżów prawa i świat zbrodni.

Oprócz klimatycznych kryminałów i pełnych mroku thrillerów Piotr Kościelny ma w swoim dorobku także kilka bajek dla dzieci. Teksty te nie były dotąd nigdzie publikowane, jednak z okazji Dnia Dziecka 2021 autor udostępnił je bezpłatnie – wystarczyło wyrazić chęć otrzymania ich na jego profilu na Facebooku.

Zakon - debiutancka powieść Kościelnego

Zakon” to debiutancka powieść Piotra Kościelnego. Została wydana w 2017 roku i od razu zwróciła uwagę czytelników, czego efektem była nominacja do tytułu „Polskiej Książki Roku 2017” w konkursie literackim „Brakująca Litera”. „Zakon” jest książką z gatunku political fiction. Autor pisze w niej o ciemnej stronie służb specjalnych, władzy sprawowanej zza kulis i wydarzeniach, które wstrząsnęły Polakami w XXI wieku. W powieści krajem rządzi tajemnicza, absolutna władza. Tworzy Rząd i opozycję, sterując nimi oraz całym społeczeństwem.

Zwierz

Zwierz” z 2019 otwiera cykl „Mikun” z komisarzem Markiem Mikulskim w roli głównej. We Wrocławiu odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Kilka dni później w okolicznym lesie znalezione zostają kolejne ciała, a przy nich tajemniczy list. Mikulski jest pewny, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Nieuchwytny zabójca posługujący się pseudonimem „Zwierz” oznajmia, że będzie mordował do momentu, aż nie zostanie złapany. Działa metodycznie i okrutnie. Komisarz ma coraz mniej czasu na odkrycie, kto jest zabójcą. W „Zwierzu” Kościelny odsłania kulisy pracy polskich śledczych, a także pisze o zbrodni doskonałej.

Ta pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść została wyróżniona tytułem „Polskiej Książki Roku 2019” w niezależnym plebiscycie „Brakująca litera”.

Zaginiona

Kolejną powieścią Piotra Kościelnego jest „Zaginiona” będąca pełnym dynamiki, brutalnym i klimatycznym kryminałem. Niespodziewanie dochodzi do zaginięcia młodej kobiety, Agnieszki. Dziewczyna znika bez śladu po kłótni z narzeczonym. Chłopak zgłasza jej zaginięcie na policję i niespodziewanie staje się podejrzanym o morderstwo swojej partnerki. Tym razem nad sprawą zabójstwa pracuje komisarz Tomasz Świderski, który jako jedyny wierzy w wyjaśnienia chłopaka. Mężczyzna został za karę zesłany na posterunek na prowincji i sprawa zaginionej Agnieszki jest dla niego jedyną szansą na rehabilitację.

Wybrany

W „Wybranym” autor wraca do gatunku political fiction i łączy go z klimatycznym thrillerem. Pewien szeregowy polityk zostaje postawiony pod ścianą – musi wykonać przydzielone mu zadanie albo jego kilkuletnia córeczka zginie. Mężczyzna zostaje marionetką w rękach szantażystów, a krajem wstrząsają coraz gorsze afery.

Skóra

Na początku 2021 roku Piotr Kościelny wydał powieść z pogranicza kryminału i thrillera pt. „Skóra”. Akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście autora – Wrocławiu. Dochodzi tam do odnalezienia pozbawionych fragmentu skóry zwłok młodej kobiety. Niedługo później policja odkrywa kolejne ciała. Doświadczony policjant pracujący w wydziale zabójstw wrocławskiej komendy, Władek Majchrzak, powołuje specjalny zespół. Jego celem jest złapanie psychopatycznego mordercy. Czy Majchrzakowi uda się rozwiązać zagadkę i ująć zabójcę nim będzie za późno?

Wybór

Najnowszą powieścią Kościelnego<.strong> jest wydany w kwietniu 2021 roku „Wybór”. Autor na kartach powieści zabiera czytelnika w bezkompromisową podróż do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. W Warszawie lat dziewięćdziesiątych XX wieku dochodzi do uprowadzenia młodej dziewczyny. Jednym ze sprawców jest brutalny bandyta Szajba. Paweł, chłopak porwanej, chce, żeby służby złapały przestępców, jednak prokuratura pozostaje bez materiału dowodowego. Dochodzi do tragedii, a Paweł opuszcza kraj. Kilkanaście lat później wojna gangów rozpoczyna się na nowo, a seria brutalnych morderstw to dopiero początek…

Więcej o powieści „Wybór” przeczytacie w wywiadzie z Piotrem Kościelnym zamieszczonym na naszym blogu.

https://woblink.com/blog/wiekszosci-moich-bohaterow-nie-chcialbym-spotkac-na-zywo-wywiad-z-piotrem-koscielnym/

Łowca

„Łowca” to tytuł najnowszej powieści Piotra Kościelnego, która ma ukazać się na rynku wydawniczym pod koniec lipca 2021 roku. W czasie kolonii dziesięciolatek ginie pod kołami ciężarówki. Policja otwiera śledztwo, a na jaw zaczynają wychodzić tajemnice, które będą prześladować pogrążonych w żałobie rodziców chłopca. Lata później w zupełnie innej części Polski zostają odkryte zwłoki dziecka. Czy ta sprawa ma coś wspólnego z tragedią sprzed lat?

Książki Piotra Kościelnego na Woblinku - papierowe, ebooki oraz adudiobooki

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie powieści Piotra Kościelnego we wszystkich formatach – ebook, audiobook i książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!