Autor spogląda na dzisiejszą Warszawę z perspektywy ludzi pochodzących z różnych grup społecznych. Stworzeni przez niego bohaterowie przełamują niektóre tematy tabu, które są źródłem wielu problemów dzisiejszego mieszkańca stolicy. W akcji tej wielowątkowej powieści nie brakuje rozpusty, korupcji, reprywatyzowanych kamienic, rozbitych rodzin, a nawet morderstwa opartego na autentycznych wydarzeniach. „Pieniądze, które miały zbudować potęgę tego miasta stały się jego nowotwore...
Cześć, pamiętacie mnie? Jestem Jeżynka. Ta sama , z którą ciągle są kłopoty, tyle że trochę starsza. O całe półtora roku. W takich przypadkach mówi się, że człowiek posunął się w latach albo że nadgryzł go ząb czasu. Co mogłam poradzić, jako siedmiolatka musiałam porzucić moje dotychczasowe przedszkolne życie i pójść do szkoły.
Co chcecie jeszcze wiedzieć? Skąd się biorą królowie? Nie wiecie? Z tatusia króla i mamy królowej. Nie spadają z księżyca i nie znajduje się ich w kapuście. Nie urywają się też z choinki. Że co? Czy królowie byli kiedyś dziećmi? No pewnie. Myśleliście, że od razu urodzili się z brodą, berłem i może jeszcze koroną? Najpierw byli tacy jak Wy, zupełnie mali. A dopiero potem stawali się „Wielcy”, „Mądrzy” albo „Sprawiedliwi”. Czasem tylko „Gnuśni” albo „Wstydliwi”. Umowa stoi, ni...
Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II to niezwykła książka, w której znajdziesz odpowiedzi na różnorodne pytania dotyczące papieża, które najbardziej nurtowały dzieci. Dowiesz się m.in. czy papież się mylił, do czego służył papieżowi pierścionek, czy był łasuchem, czy lubił przyrodę i podróże oraz czy odpisywał na listy od dzieci. Dzięki tej książce nie tylko zdobędziesz wiele informacji o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, ale poznasz wiele ciekawostek dotyczących...
Poznajmy się. Jestem Jeżynka. Same ze mną kłopoty. Jak tylko się urodziłam, mama poszła do urzędu i powiedziała, że już jestem. Pani urzędniczka okropnie się zdenerwowała i prawie popękała ze złości, bo w jej spisie mnie nie było. Co to w ogóle jest ta Jeżynka? Owoc, sałatka czy córka jeża? Mama się uparła (ma to po mnie) i stwierdziła, że będzie stała dotąd, aż jej Jeżynka zostanie Jeżynką. No i dopięła swego, chociaż trwało to kilka bardzo długich godzin. Na uparciuchów ni...
Zwariowane i pełne humoru przygody Halszki i Florka, którzy podczas wizyty w muzeum przenoszą się – dosłownie! – w czasie.
Odwiedzają między innymi Grunwald, średniowieczny Kraków i Gdańsk u progu nowej epoki, a przy okazji poznają historyczne postaci i wydarzenia.
Całość uatrakcyjniają przekorne ilustracje Ignacego Czwartosa.
Prześmieszna książka o przygodach 5,5 letniej dziewczynki o "smacznym" imieniu Jeżynka. Zwariowane historie, dużo humoru i świetna zabawa przy czytaniu. Cześć, pamiętacie mnie ? Jestem Jeżynka. Ta sama z którą ciągle są kłopoty, tyle że trochę starsza. O całe półtora roku. W takich przypadkach mówi się, że człowiek posunął się w latach albo że nadgryzł go ząb czasu. Co mogłam poradzić, jako siedmiolatka musiałam porzucić moje dotychczasowe przedszkolne życie i pójść do szkoły...
Oto wielka księga baśni i bajek z całego świata, znanych i lubianych przez wszystkie dzieci. Znajdziecie w niej klasyczne opowieści: Czerwonego Kapturka, Calineczkę, Dziewczynkę z zapałkami, Piernikowego ludzika, Pasterkę i kominiarczyka, Księżniczkę na ziarnku grochu, Dzikie łabiędzie oraz wiele innych.
Matka Lidki pracuje w Bergamo we Włoszech. Co kilka miesięcy odjeżdża tam autobusem o 16.10, a Lidka zostaje w Cebulówce, zaczyna tęsknić i czekać na kolejny przyjazd mamy. Kiedy dziadka, jedynego opiekuna dziewczyny, zabiera pogotowie, a wiedźma z opieki społecznej razem z policjantką zastanawiają się nad losem eurosieroty, Lidka wieje. Cudem udaje jej się dostać do Bergamo. Szuka matki.
Sensacyjna powieść drogi, której nie odłożycie przed doczytaniem do końca.
Tak, wszystko przez nią, bo to ona ma sto pomysłów na minutę, z których jeden sprawia, że znika niania, a kolejny - że Amanda wraz z bratem trafiają do innej czasoprzestrzeni. Znalezienie się w wirze wydarzeń nie z tego świata nie przeszkadza rodzeństwu w dalszych kłótniach. Tymczasem profesor Ciereszko gorączkowo próbuje odtworzyć recepturę mikstury odpowiedzialnej za całe to zamieszanie, by ruszyć dzieciom na ratunek. Pomagają mu rodzice i zaprzyjaźniony szkocki naukowiec. ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.