Polaski Maurycy Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wierszyki na giętkie języki + płyta CD, Książka | Polaski Maurycy

    Arcyzabawne wierszyki pełne językowych łamańców w mistrzowski sposób czyta sam autor, Maurycy Polaski – gwiazda Kabaretu pod Wyrwigroszem. „Wierszyki na giętkie języki” to produkt wielozadaniowy. Nie tylko zapewni fantastyczną zabawę, dostarczy wrażeń estetycznych i wywoła salwy śmiechu, ale też wpłynie na trening wymowy małych czytelników. Trzydzieści króciutkich tekstów zakończonych prześmieszną puentą barwnie i z humorem zilustrowała Agnieszka Semaniszyn-Konat. Wielkim atu...

    Promocja
    okładka Corrida językowa, czyli 10 byków głównych + CD, Książka | Polaski Maurycy

    Zabaw się w torreadora i chwyć byka za rogi! Zostań ich pogromcą! Maurycemu Polaskiemu chodzi oczywiście o błędy językowe. W ustach dziecka brzmieć mogą zabawnie, a nawet uroczo, ale jak mówi porzekadło: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Znany artysta sceny kabaretowej i autor humorystycznych wierszyków bezlitośnie wytyka dziesięć, jego zdaniem, najważniejszych… byków. Do książki dołączono płytę, na której sam autor interpretuje własne teksty....

    Promocja
    okładka Żabki i żabki czyli słowne pułapki, Książka | Polaski Maurycy

    Maurycy Polaski, znany artysta sceny kabaretowej i autor zabawnych „Wierszyków na giętkie języki”, tym razem bierze na tapetę homonimy, czyli wyrazy jednakowo brzmiące, ale o różnych znaczeniach. Zabawa słowem na najwyższym poziomie, komizm sytuacyjny, i kolorowe humorystyczne ilustracje sprawią, że z przyjemnością dacie się złapać w niejedną słowną pułapkę! Do książki dołączono płytę z audiobookiem, który mistrzowsko czyta sam autor.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.