Lokatorzy wysokiego bloku na osiedlu Parkowy Raj uwielbiają swój dom! Jest tu cicho i spokojnie – nikt nie zakłóca porządku… do czasu. Kiedy Ptasia Trella śpiewa o wiele za głośno, majsterkowanie Lamparta Łebskiego słychać w całym budynku, a świeżo upieczone smakołyki Hipcia Ptysia zostają zniszczone, rozpętuje się prawdziwe piekło! Na szczęście Tycia Kicia przybywa w samą porę, by nauczyć sąsiadów, jak ważne jest życie w zgodzie. Wesoły, rymowany tekst oraz żywa grafika to i...
Ile kilometrów przemierzyła ta książka, zanim trafiła do twoich rąk? Jakimi środkami transportu podróżowała? Przyjrzyj się bacznie ilustracjom, a poznasz odpowiedzi na te pytania. Dodatkowo dowiesz się, jak wygląda produkcja książek, co się dzieje na statku transportowym i jak sortowane są paczki na poczcie. Przekonaj się, jak ludzie ciężko pracują, żeby Przesyłka specjalna trafiła w Twoje ręce. I zobacz, co się dzieje na każdym etapie tego niezwykłego procesu!
Jak pracuje elektryk? Czym zajmuje się architekt? I co powinien mieć ze sobą każdy budowniczy? Poznaj wszystkich członków ekipy budowlanej – od operatora koparki aż do stolarza i dowiedz się, do czego służą im poszczególne narzędzia oraz pojazdy. „Budujemy dom” to przepięknie zilustrowana książka, w której pełno jest ciekawych sprzętów i niezwykłych ludzi, dzięki którym opuszczony budynek na przedmieściach może zmienić się w… prawdziwy dom. Na końcu znajduje się także garść ...
Pięknie zilustrowana opowieść odkrywająca tajemnice miejskiej nocy. Dziewczynka szykuje się do snu, podczas gdy jej mama wychodzi do pracy. Gdzie idzie? Co robi nocą, gdy córeczka śpi? Okazuje się, że mama jest kierowcą autobusu i rozwozi mieszkańców miasta do pracy. Autorka zabiera czytelnika w podróż ulicami miasta, aby pokazać, jak pracują ludzie nocą. Poznajemy zawody, które są mniej popularne, ale bez których miasto nie działałoby tak jak powinno. Jest to pouczająca hi...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.