Rebecca Solnit Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Rebecca Solnit Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Rebecca Solnit urodziła się w 1961 roku. To amerykańska eseistka, pisarka, historyczka, feministka, wykładowczyni akademicka i działaczka społeczna. Jest autorką blisko 20 książek z pogranicza antropologii, socjologii, filozofii i polityki. Jednym z jej najgłośniejszych dzieł jest „Zew włóczęgi. Opowieści wędrowne”. Swoje teksty publikowała w wielu prestiżowych pismach, z „Harper’s Magazine” i „Guardian” na czele. Przełomową książką w twórczości Solnit był esej wydany w 2014 roku pt. „Mężczyźni objaśniają mi świat”. Dzięki tej książce rozpropagowała pojęcie „panjaśniania”. Książka błyskawicznie rozeszła się w kilkuset tysiącach egzemplarzy i doczekała się tłumaczeń na całym świecie. Solnit wielokrotnie pisała o swoich największych autorytetach literackich. Zazwyczaj wśród swoich inspiracji wymienia takich pisarzy i pisarki, jak Eduardo Galeano, Pablo Neruda, Ariel Dorfman, Elena Poniatowska, Gabriel García Márquez, Virginia Woolf i Henry David Thoreau.

O Rebecce Solnit

Rebecca Solnit pochodzi z rodziny mieszanej – jest córką Żyda i irlandzkiej katoliczki. Niestety jej dzieciństwo nie było szczęśliwe. Po latach pisała, że była maltretowana i wychowywała się w domu pełnym przemocy, co radykalnie wpłynęło na jej twórczość i kierunek badań. W wieku 17 lat wyjechała do Paryża na studia. Do Stanów Zjednoczonych wróciła by ukończyć studia na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco. Tytuł magistra z dziennikarstwa obroniła na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w 1984 roku.

Solnit jest aktywistką społeczną. Współpracowała z wieloma organizacjami i kampaniami na rzecz ochrony środowiska, walki ze zmianami klimatycznymi. Udziela się także w różnego rodzaju akcjach w obronie mniejszości seksualnych i ochrony praw kobiet. Jest również jedną z najważniejszych na świecie aktywistek na rzecz zwalczania przemocy wobec kobiet.

Dorobek literacki

Do tej pory w Polsce ukazały się trzy książki Rebecci Solnit, wszystkie nakładem krakowskiego Wydawnictwa Karakter.

Pierwsza z nich – „Mężczyźni objaśniają mi świat”, miała swoją premierę w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku i diametralnie zmieniła pozycję autorki. Książka sprzedała się błyskawicznie w ilości kilkuset tysięcy egzemplarzy. W Polsce ukazała się w 2018 roku, niemal równo z wybuchem tzw. „czarnych protestów” skierowanych przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego oraz w obronie obyczajowych i ekonomicznych praw kobiet. „Mężczyźni objaśniają mi świat” zaczyna się niepozornie – Rebecca Solnit przywołuje sytuację, gdy na jednej z imprez gospodarz podchodzi do niej i (nieświadomy z kim rozmawia) próbuje wytłumaczyć jej o czym jest… jej poprzednia książka. Następnie jest dużo poważniej, Solnit pisze o kobietach, które doświadczyły przemocy domowej lub werbalnego poniżenia ze strony mężczyzn. W eseju wielokrotnie odwołuje się do swoich mentorek – Virginii Woolf i Susan Sontag.

W 2018 roku w Polsce ukazało się tłumaczenie drugiej książki Rebecci Solnit pt. „Zew włóczęgi. Opowieści wędrowne”. Punktem wyjścia do jej napisania były formy obcowania z przestrzenią – zarówno miejską, jak i naturą. Spacer, przechadzka, marsz, pielgrzymka, wędrówka, włóczęga – to tylko kilka z nich. Solnit dowodzi, że niewinny spacer może mieć charakter estetycznego aktu, przepełnionego filozoficznymi przemyśleniami. Przyglądając się historii wędrówek oraz jednoczesnej egzystencji chodzenia i myślenia, autorka opowiada o rozwoju zachodniej kultury. W jej opowieści pojawiają się tacy amatorzy spacerów jak Rousseau czy Baudelaire.

Co ciekawe książka ukazała się w czterech różnych wariantach okładkowych.

W 2019 roku swoją premierę miała „Nadzieja w mroku. Nieznane opowieści, niebywałe możliwości”. To książka-apel. Apel o to, by wspólnie podjąć działania i walkę o zmianę naszych codziennych zachowań, dzięki którym, wspólnie, możemy wpłynąć na bieg historii. W „Nadziei w mroku” Solnit pisze nie o zagrożeniach, a o realnych, istniejących problemach związanych z globalizacją i nadeksploatacją naszej planety.

Na początku 2021 roku ukazał się zbiór esejów pt. „Matka wszystkich pytań”. W książce Solnit pisze o swoich doświadczeniach w rozmowach z mężczyznami. O tym, jak wielokrotnie podczas spotkań autorskich, wykładów czy konferencji, mierzyła się ze stereotypowym i przedmiotowym traktowaniem kobiet. To również małe kompendium wiedzy na temat rozwoju praw kobiet na świecie oraz walki i drogi, jaką sufrażystki, feministki i inne zaangażowane społecznie kobiety musiały przejść by dziś móc głosować, startować w wyborach, zajmować wysokie stanowiska. Choć sytuacja kobiet na świecie nadal jest fatalna, nadal statystycznie zarabiają mniej niż mężczyźni i padają ofiarami przemocy, to w ciągu ostatnich 120 lat nastąpiły znaczne zmiany w kierunku równouprawnienia płci. W jednym z esejów, Solnit recenzuje film sprzed kilkudziesięciu lat, pokazując jak zmieniło się postrzeganie kultury w tak krótkim czasie.

Książki Solnit w księgarni internetowej Woblink

Książki „Mężczyźni objaśniają mi świat”, „Matka wszystkich pytań”, „Zew włóczęgi. Opowieści wędrowne” i „Nadzieja w mroku. Nieznane opowieści, niebywałe możliwości” znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink. Książki Rebecci Solnit są dostępne w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).