Wirtualne Targi

Renata Główczyńska Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ograniczenia kardiologiczne w sporcie amatorskim, Ebook | Andrzej Folga, Renata Główczyńska, Anna Turska-Kmieć

    Ograniczenia kardiologiczne w sporcie amatorskim” to kolejna publikacja Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego._x000D_ Ocena ryzyka sportowca amatora jest trudna. Zawodnicy ci stanowią bardzo zróżnicowaną grupę, od osób zupełnie zdrowych po zawodników z ciężkimi lub licznymi schorzeniami. Dobór odpowiednich obciążeń wysiłkiem fizycznym oraz dyscypliny sportowej, stanowi podstawę bezpiecznego uprawiania sportu w każdym wieku i z każdym schorzeniem....

    Promocja
    okładka Elektrokardiologia, Ebook | Renata Główczyńska, Marcin Grabowski, Agnieszka Kołodzińska

    „Elektrokardiologia” to nowoczesny przewodnik po meandrach elektrostymulacji, który porusza różne aspekty elektroterapii, od wskazań do implantacji urządzeń wszczepialnych serca, wskazując na skuteczność różnych metod elektroterapii, poprzez analizę jej powikłań po zagadnienia dotyczące kontroli stymulatorów i monitorowania odległego pacjentów z wszczepionymi urządzeniami. Publikacja zawiera aktualną wiedzę z uwzględnieniem najnowszych wytycznych Europejskiego Tow...

    Promocja
    okładka Badania kardiologiczne sportowców amatorów, Ebook | Renata Główczyńska, Anna Turska-Kmieć, Andrzej Folga

    Niniejsza książka pod patronatem Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, stanowi kompendium wiedzy na temat diagnostyki kardiologicznej u osób prowadzących aktywny tryb życia. Zawiera szeroki przekrój przypadków klinicznych, pokazujących poważne patologie, które mogą stanowić zagrożenie życia sportowców. Zainteresuje zarówno kardiologów, pediatrów, lekarzy rodzinnych, lekarzy przeprowadzających badania kwalifikacyjne sportowców ja...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.