Richard P. Feynman Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pan raczy żartować, panie Feynman!, Ebook | Richard P. Feynman

    Wymaga trochę magii, żeby nauki ścisłe wydawały się takie rozrywkowe, wciągające i proste jak u Feynmana. Niezależnie od tego, czy czytacie „Pan raczy żartować, panie Feynman!” po raz pierwszy czy piąty, mam nadzieję, że sprawi wam to nie mniejszą przyjemność niż mnie.Bill GatesRichard P. Feynman – laureat Nagrody Nobla i jeden z najgenialniejszych fizyków w dziejach w brawurowy sposób opowiada o swoim niezwykłym życiu. Nie tylko przedstawia kulisy prac nad budową bomby atomo...

    Promocja
    okładka Sześć łatwych kawałków. Podstawy fizyki wyjaśnione przez jej najbłyskotliwszego nauczyciela, Ebook | Richard P. Feynman

    Lektura obowiązkowa dla czytelników „Pan raczy żartować, panie Feynman!” Naucz się myśleć jak naukowiec od Richarda P. Feynmana – laureata Nagrody Nobla i jednego z najbardziej podziwianych fizyków XX wieku. Jego wykłady wygłoszone w Kalifornijskim Instytucie Technicznym (Caltech) przyniosły mu status legendy wśród studentów i profesorów.W tej książce znajdziesz sześć wykładów, których tematami są: podstawy fizyki i jej powiązania z innymi dziedzinami wiedzy, atomy, zasa...

    Promocja
    okładka Feynmana wykłady Grawitacja według Feynmana, Ebook | Richard P. Feynman

    Laureat Nagrody Nobla i jeden z największych fizyków XX wieku, Richard Feynman, miał niezwykły talent do wyjaśniania ogółowi społeczeństwa trudnych zagadnień. Kolejna część jego wykładów to znakomite źródło wiedzy na temat relatywistycznej teorii grawitacji. Książka powstała na podstawie notatek sporządzonych podczas kursu z fizyki grawitacyjnej prowadzonego przez Richarda Feynmana w California Institute of Technology w roku akademickim 1962/63. Wykłady te stanowią użyteczny ...

    Promocja
    okładka Feynmana wykłady. Elektrodynamika kwantowa QED. Wyd. 1, Ebook | Richard P. Feynman

    Ceniony za błyskotliwe i oryginalne spostrzeżenia dotyczące świata fizycznego, laureat Nagrody Nobla, Richard Feynman, miał niezwykły talent do wyjaśniania ogółowi społeczeństwa trudnych pojęć. Używając codziennego języka, koncepcji przestrzennych, wizualizacji i swoich słynnych „diagramów Feynmana”, w jasny i humorystyczny sposób przekazywał laikom i znawcom tematu zarówno treść, jak i ducha elektrodynamiki kwantowej (QED).Ta zredagowana wersja czterech wykładów na temat QED...

    Promocja
    okładka Feynmana wykłady. Przetwarzanie informacji, Ebook | Richard P. Feynman

    Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać kultowej serii podręczników, opracowanej na podstawie wykładów Feynmana z fizyki. Ale Richarda Feynmana – jako prawdziwego „człowieka renesansu” – interesowały również inne dziedziny. Mało kto wie, że Feynman miał również duży wkład w rozwój informatyki. Jeszcze przed pojawieniem się komputera cyfrowego, powierzono mu kierowanie „grupą IBM”. W latach 80-tych ubiegłego wieku prowadził kurs na temat obliczeń i teorii informacji...

    Promocja
    okładka „Pan raczy żartować, panie Feynman!”. Przypadki ciekawego człowieka [wydanie 2021], Ebook | Richard P. Feynman

    Nowe wydanie kultowej autobiografii z okazji stulecia urodzin Richarda P. Feynmana „Wymaga trochę magii, żeby nauki ścisłe wydawały się takie rozrywkowe, wciągające i proste jak u Feynmana. Niezależnie od tego, czy czytacie „Pan raczy żartować, panie Feynman!” po raz pierwszy czy piąty, mam nadzieję, że sprawi wam to nie mniejszą przyjemność niż mnie”.Bill Gates Richard P. Feynman – laureat Nagrody Nobla i jeden z najgenialniejszych fizyków w dziejach w br...

Richard P. Feynman Ebooki

Richard Feynman to amerykański fizyk teoretyk, w środowisku fizyków uznawany za jednego z najwybitniejszych naukowców wszech czasów. Zasłynął badaniami na temat elektrodynamiki kwantowej. W 1965 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za swoje prace na temat relatywistycznej elektrodynamiki kwantowej.

Richard Feynman jest autorem wielu książek z dziedziny fizyki, w których opisuje różne etapy prac nad swoimi teoriami. Jest również autorem kilku autobiograficznych książek. W „Pan raczy żartować, panie Feynman” i „A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” pisze o swoim niezwykle barwnym i bogatym życiu. Obie książki ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak.

Richard Feynman – biografia

Richard Feynman pochodził z żydowskiej rodziny o polskich i rosyjskich korzeniach. Zainteresowanie nauką i przedmiotami ścisłymi wyniósł z domu rodzinnego. Od wczesnych lat określał się jako ateista. Ukończył fizykę w Instytucie Technicznym w Massachusetts. Już wtedy wykazywał zainteresowanie fizyką molekularną. Głównym wynikiem jego pracy było wprowadzenie wzoru, dziś znanego jako twierdzenie Hellmanna-Feynmana. W 1942 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Princeton. Mimo iż był bardzo młody i nie miał jeszcze dużego doświadczenia, został zaproszony do badań nad konstrukcją amerykańskiej bomby jądrowej przy projekcie Manhattan. Feynman był odpowiedzialny za zespół obliczeniowy. Po zakończeniu wojny został zatrudniony na Uniwersytecie Cornella, a w 1951 roku otrzymał tytuł profesora Kalifornijskiego Instytutu Technicznego.

Feynman był członkiem wielu prestiżowych instytucji – m.in. waszyngtońskiej Narodowej Akademii Nauk i Royal Society w Londynie. Największym sukcesem w jego karierze była Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki, którą otrzymał w 1965 roku wspólnie z japońskim naukowcem Shin’ichirō Tomonagą i swoim rodakiem Julianem Schwingerem. Feynman został poproszony o pomoc w rozwiązaniu zagadki katastrofy wahadłowca Challenger. Naukowiec zwrócił uwagę na wadę konstrukcyjną gumowych uszczelek, na które negatywnie wpływały warunki atmosferyczne. Ostatecznie sztywnienie i kruszenie się gumek uznano za główną przyczynę tragedii. Feynman zmarł w 1988 roku. Przez kilka lat chorował na nowotwór.

Pan raczy żartować, panie Feynman

Pan raczy żartować, panie Feynman” to zbiór wspomnień noblisty, w których opisał anegdoty ze swojego barwnego życia. Książka powstała na podstawie serii nagrań Feynmana, w których naukowiec opowiada nie tylko o swoich odkryciach i pracy, ale również o życiu prywatnym. Jego rozmówcą był wieloletni przyjaciel Feynmana – Ralph Leighton. Książka sprzedała się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy. Feynman jest autorem wielu książek poświęconych trudnym fizycznym zagadnieniom. „Pan raczy żartować, panie Feynman” to publikacja znacznie bardziej nadająca się dla przeciętnego odbiorcy. Jest napisana prostym, zabawnym, ironicznym i osobistym językiem. Książka ukazuje ludzką twarz człowieka, który większość życia spędził na obliczeniach i badaniach nad rzeczami niezrozumiałymi dla większości mieszkańców Ziemi. Feynman zdradza w niej szczegóły pracy nad budową bomby atomowej, opowiada o tajemnicach materii, rozwiązywaniu trudnych szyfrów. Autor relacjonuje spotkanie z Albertem Einsteinem, walkę z biurokracją, a także życie w ośrodku badawczym w Los Alamos.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wersję papierową książki „Pan raczy żartować, panie Feynman”.

A co ciebie obchodzi, co myślą inni?

A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” to kontynuacja książki „Pan raczy żartować, panie Feynman”. Noblista w dziedzinie fizyki dużo miejsca poświęca tu pracom nad wyjaśnieniem tragedii Challengera, do której doszło 28 stycznia 1986. Gdy był członkiem prezydenckiej komisji, niczym literacki detektyw śledził to, co NASA próbowała ukryć przed opinią publiczną. Ujawnił nieścisłości w raportach i zaniedbania, które w konsekwencji doprowadziły do katastrofy. Nie brakuje tu jednak wspomnień związanych z młodością, ojcem i pierwszą miłością Feynmana. W opowieść o swoim życiu wplótł różne ciekawostki na temat fizyki.

„A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” Richarda P. Feynmana znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie audiobooka, ebooka oraz papierowej.

Źródło zdjęcia: microsoft.com/en-us/research/wp-content/uploads/2016/11/Bill-Gates-and-Richard-Feynman-Image-Band-dark-800x550.jpg

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.