Richard P. Feynman Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Feynmana wykłady. Elektrodynamika kwantowa QED, Książka | Richard P. Feynman

    Ceniony za błyskotliwe i oryginalne spostrzeżenia dotyczące świata fizycznego, laureat Nagrody Nobla, Richard Feynman, miał niezwykły talent do wyjaśniania ogółowi społeczeństwa trudnych pojęć. Używając codziennego języka, koncepcji przestrzennych, wizualizacji i swoich słynnych „diagramów Feynmana”, w jasny i humorystyczny sposób przekazywał laikom i znawcom tematu zarówno treść, jak i ducha elektrodynamiki kwantowej (QED). Ta zredagowana wersja czterech wykładów ...

    Promocja
    okładka Feynmana wykłady z fizyki Tom 3 mechanika kwantowa, Książka | Richard P. Feynman

    Jeszcze nie skończył 30 lat, a już był uważany za wielkiego fizyka i człowieka nauki, który wiele osiągnie. Dlatego zanim zajął się elektrodynamiką kwantową i otrzymał nagrodę Nobla w 1965 roku, w pierwszej połowie lat 40. został zaproszony do projektu "Manhattan", by już w 1945 brać udział w pierwszej próbie testowej amerykańskiej bomby atomowej."Feynmana wykłady z fizyki. Tom 3. Mechanika kwantowa", której autorami są Richard Feynman, Matthew Sands oraz Robert Leighton, to ...

    Promocja
    okładka „A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” Dalsze przypadki ciekawego człowieka, Książka | Richard P. Feynman

    Kontynuacja kultowej książki „Pan raczy żartować, panie Feynman!” Tym razem pan Feynman - jeden z najwybitniejszych fizyków XX wieku i laureat Nagrody Nobla - jedzie do Waszyngtonu i Warszawy. W stolicy Stanów Zjednoczonych wyjaśnia przyczyny katastrofy promu kosmicznego Challenger i walczy z naciskami polityków, a w Polsce... Cóż, pisze list, w którym dzieli się swoimi obserwacjami z Warszawy. W tej książce czytelnik znajdzie również opowieść o wizycie u belgijskiej pary kró...

Richard P. Feynman Książki

Richard Feynman to amerykański fizyk teoretyk, w środowisku fizyków uznawany za jednego z najwybitniejszych naukowców wszech czasów. Zasłynął badaniami na temat elektrodynamiki kwantowej. W 1965 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za swoje prace na temat relatywistycznej elektrodynamiki kwantowej.

Richard Feynman jest autorem wielu książek z dziedziny fizyki, w których opisuje różne etapy prac nad swoimi teoriami. Jest również autorem kilku autobiograficznych książek. W „Pan raczy żartować, panie Feynman” i „A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” pisze o swoim niezwykle barwnym i bogatym życiu. Obie książki ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak.

Richard Feynman – biografia

Richard Feynman pochodził z żydowskiej rodziny o polskich i rosyjskich korzeniach. Zainteresowanie nauką i przedmiotami ścisłymi wyniósł z domu rodzinnego. Od wczesnych lat określał się jako ateista. Ukończył fizykę w Instytucie Technicznym w Massachusetts. Już wtedy wykazywał zainteresowanie fizyką molekularną. Głównym wynikiem jego pracy było wprowadzenie wzoru, dziś znanego jako twierdzenie Hellmanna-Feynmana. W 1942 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Princeton. Mimo iż był bardzo młody i nie miał jeszcze dużego doświadczenia, został zaproszony do badań nad konstrukcją amerykańskiej bomby jądrowej przy projekcie Manhattan. Feynman był odpowiedzialny za zespół obliczeniowy. Po zakończeniu wojny został zatrudniony na Uniwersytecie Cornella, a w 1951 roku otrzymał tytuł profesora Kalifornijskiego Instytutu Technicznego.

Feynman był członkiem wielu prestiżowych instytucji – m.in. waszyngtońskiej Narodowej Akademii Nauk i Royal Society w Londynie. Największym sukcesem w jego karierze była Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki, którą otrzymał w 1965 roku wspólnie z japońskim naukowcem Shin’ichirō Tomonagą i swoim rodakiem Julianem Schwingerem. Feynman został poproszony o pomoc w rozwiązaniu zagadki katastrofy wahadłowca Challenger. Naukowiec zwrócił uwagę na wadę konstrukcyjną gumowych uszczelek, na które negatywnie wpływały warunki atmosferyczne. Ostatecznie sztywnienie i kruszenie się gumek uznano za główną przyczynę tragedii. Feynman zmarł w 1988 roku. Przez kilka lat chorował na nowotwór.

Pan raczy żartować, panie Feynman

Pan raczy żartować, panie Feynman” to zbiór wspomnień noblisty, w których opisał anegdoty ze swojego barwnego życia. Książka powstała na podstawie serii nagrań Feynmana, w których naukowiec opowiada nie tylko o swoich odkryciach i pracy, ale również o życiu prywatnym. Jego rozmówcą był wieloletni przyjaciel Feynmana – Ralph Leighton. Książka sprzedała się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy. Feynman jest autorem wielu książek poświęconych trudnym fizycznym zagadnieniom. „Pan raczy żartować, panie Feynman” to publikacja znacznie bardziej nadająca się dla przeciętnego odbiorcy. Jest napisana prostym, zabawnym, ironicznym i osobistym językiem. Książka ukazuje ludzką twarz człowieka, który większość życia spędził na obliczeniach i badaniach nad rzeczami niezrozumiałymi dla większości mieszkańców Ziemi. Feynman zdradza w niej szczegóły pracy nad budową bomby atomowej, opowiada o tajemnicach materii, rozwiązywaniu trudnych szyfrów. Autor relacjonuje spotkanie z Albertem Einsteinem, walkę z biurokracją, a także życie w ośrodku badawczym w Los Alamos.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wersję papierową książki „Pan raczy żartować, panie Feynman”.

A co ciebie obchodzi, co myślą inni?

A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” to kontynuacja książki „Pan raczy żartować, panie Feynman”. Noblista w dziedzinie fizyki dużo miejsca poświęca tu pracom nad wyjaśnieniem tragedii Challengera, do której doszło 28 stycznia 1986. Gdy był członkiem prezydenckiej komisji, niczym literacki detektyw śledził to, co NASA próbowała ukryć przed opinią publiczną. Ujawnił nieścisłości w raportach i zaniedbania, które w konsekwencji doprowadziły do katastrofy. Nie brakuje tu jednak wspomnień związanych z młodością, ojcem i pierwszą miłością Feynmana. W opowieść o swoim życiu wplótł różne ciekawostki na temat fizyki.

„A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” Richarda P. Feynmana znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie audiobooka, ebooka oraz papierowej.

Źródło zdjęcia: microsoft.com/en-us/research/wp-content/uploads/2016/11/Bill-Gates-and-Richard-Feynman-Image-Band-dark-800x550.jpg

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.